Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum

Danes je Če nov 14, 2019 18:45

kreatin

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Jordan231987

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Po apr 30, 2007 15:09

kreatin

zdravo. Sem nov tukaj pa imam eno vprašanje...ali se lahko kreatin uživa tudi hkrati z gainerji ali ne....
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Po apr 30, 2007 15:11

bolje 30 minut pred njimi. o razlogih sem govoril že najmanj 100x na forumu...
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Jordan231987

Pleničar

Odgovor Po apr 30, 2007 15:18

aha...torej takoj po treningu vzamem kreatin potem čez pol ure pa gainer....pa glede tega prvega tedna me še zanima ko je kao nalaganje in kreatin piješ 4x na dan al nekaj takega(tako sem bral) kako je najbolše zjutraj zvečer pred spanjem in po vsakem obroku ali pred obrokom?
Hvala za odgovore!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 30, 2007 15:25

ne. vzami ga pred treningom in nato gainer takoj po...
kreatina ne rabis polniti oziroma vse kar je vec od dva dni je metanje denarja proc. Rabis 5 do 10 g dnevno od začetka in to je to.
Najbolje zjutraj na tešče 30 minut pred obrokom in pred treningom..
<< x

Jordan231987

Pleničar

Odgovor Po apr 30, 2007 15:33

ok super hvala....zdaj sem se spomnil da imam tudi v gainerju nekaj kreatina in sicer 4 grame na dozo torej vzamem na dan samo 5 g kreatina recimo zjutraj in potem še pač te ki so v gainerju ali vseeno vzamem zjutraj in pred treningom čisti kreatin in potem še gainer?
hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 30, 2007 15:59

po moje bo dovolj 1x 5 g razen če si kak vegetarjanec ali pa imaš zelo veliko mišic...
<< x

blaz86

Pleničar

Vnosov: 91

Odgovor To maj 01, 2007 08:45

kako je pa s Stormom? a ga lahko dam v napitek po treningu? edit: napitek vsebuje maltodekstrin in sirotko v razmerju 4:1.
<< x

ales88

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 113

Kraj: Marburg

Odgovor To maj 01, 2007 09:40

po moje bo to malo čudn okus če boš vse skupaj namešo...raje prvo maltodekstrin+whey pa nato še storm bo bolše pomoje :smt002
<< x

musculus

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 851

Kraj: V telovadnici od jutra do večera:)

Odgovor To maj 01, 2007 13:29

blaz86 je napisal/-a:kako je pa s Stormom? a ga lahko dam v napitek po treningu? edit: napitek vsebuje maltodekstrin in sirotko v razmerju 4:1.

storm uzameš pol ure pred treningom.
ARBEIT MACHT FREI!!!!!!!!!!!!!
<< x

blaz86

Pleničar

Vnosov: 91

Odgovor To maj 01, 2007 14:26

Ja kaj pa pol tole?:smt017 Sm mislu da je nekak 5g pred in 5g po nekak idealno :smt012

Directions: Use as volumizing supplement to achieve desired cell volumizing effects. Mix 10 oz of cold water with 1 scoop. For best results, take one serving 30 minutes before you workout and one serving within 30 minutes after your workout.
<< x

musculus

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 851

Kraj: V telovadnici od jutra do večera:)

Odgovor To maj 01, 2007 14:29

torej takoj po treningu imaš itak šejk in čez pol ure uzameš še storm.
ARBEIT MACHT FREI!!!!!!!!!!!!!
<< x

Lordquas

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 7

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 08, 2007 03:52

Dober dan,
že kakšnih 9 let se ukvarjam s popolnoma nestrokovnim domačim fitnesom in pred kratkim sem se odločil, da naredim temu konec in začnem zares.
Po telesnih značilnostih (179cm/71kg) bi lahko rekli, da sem "hard-gainer" saj ne glede na ogromne koloičine zaužite hrane ne uspem pridobiti dodatne teže (mišične mase). Najbrž bi to znalo biti tudi zaradi neprave hrane ki sem jo doslej užival in mnogih tudi aerobnih aktivnosti (tek, košarka, plavanje) s katerimi se ukvarjam).
V ta namen sem kupil komlet Whey in Creatine v prašku pri neki firmi.Zanima me torej naslednje:

Ob kakšni kombinaciji treningov, wheya in kreatina bo izkoristek omenjenih prehranskih dodatkov največji z ozirom na povečanje mišične mase?
Teorije se namreč kar precej razlikujejo, celo nasprotujejo..
Če sem prav razumel večino člankov na to temo naj bi:
-Faza "polnjenja" trajala nekje 3 dni, kjer naj bi nekje 5x dnevno po treningu zaužil po 5gramov kreatina.
-Faza vzdrževanja trajala nadaljnih 4-6 tednov po 5 gramov dnevno, čemur sledi 4-6 tednov nejemanja kreatina.
:smt017 ?
Različni trenerji navajajo še, da naj bi se pol ure po dozi kreatina vzelo še enostavne ogljikove hidrate, ne napišejo pa kaj točno naj bi to bilo. Je Whey 100% proteinski prašek dovolj podoben temu? Isti ljudje govorijo o tem, da naj bi se pol ure po kreatinu jemali gainerji (kar naj bi omenjeni Whey bil), torej predpostavljam da je to eno in isto ?? (bega me to, da ogljikovi hidrati NISO isto kot proteini ki povečini sestavljajo omenjeni Whey prašek)
1) Z drugimi besedami - kot piše v naslovu - kakšna bo najboljša kombinacija omenjenih dveh dodatkov in treningov?
2) Se med fazo polnjenja trenira več/enako/manj/nič ? (5 doz pomeni tudi 5 treningov?)
3) Je bolje vzeti kreatin po obroku (normalne hrane) ali na tešče?
4) Grom: Napisal si, da naj bi se kreatin jemal PRED treningom, čeprav na sami embalaži piše, da najbolj učinkuje takoj PO treningu, enako tudi v večini ostalih pisnih virih. Kako je s tem?
5) Ker je kreatin dokaj slabo topen naj bi se 5 gramov mešalo s kar 500 grami vode. Ni to nekam ogromno?? Kolikor sebe poznam bo namreč šlo to še isto uro skozi mehur ven -pol litra je pol litra. Na različnih temah namreč piše, da naj bi šlo največ kreatina ven iz telesa prav preko urina - zakaj torej takšne ogromne količine tekočine??

Za zdaj hvala za mnenja, nasvete in odgovore, dodatna vprašanja najbrž še sledijo.

mir z vami
Went so far undergroud with out diggin ended up in west China
Yo Style sounds like youve been eating some bad vagina
(quasimoto)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To maj 08, 2007 04:59

Lordquas je napisal/-a:Dober dan,
že kakšnih 9 let se ukvarjam s popolnoma nestrokovnim domačim fitnesom in pred kratkim sem se odločil, da naredim temu konec in začnem zares.
Po telesnih značilnostih (179cm/71kg) bi lahko rekli, da sem "hard-gainer" saj ne glede na ogromne koloičine zaužite hrane ne uspem pridobiti dodatne teže (mišične mase). Najbrž bi to znalo biti tudi zaradi neprave hrane ki sem jo doslej užival in mnogih tudi aerobnih aktivnosti (tek, košarka, plavanje) s katerimi se ukvarjam).
V ta namen sem kupil komlet Whey in Creatine v prašku pri neki firmi.Zanima me torej naslednje:

Ob kakšni kombinaciji treningov, wheya in kreatina bo izkoristek omenjenih prehranskih dodatkov največji z ozirom na povečanje mišične mase?

OMENJENO TI NE BO POMAGALO NIČ ČE VSEENO NE BOŠ IMEL DOVOLJ BELJAKOVIN IN KALORIJ IZ HRANE.

Teorije se namreč kar precej razlikujejo, celo nasprotujejo..
Če sem prav razumel večino člankov na to temo naj bi:
-Faza "polnjenja" trajala nekje 3 dni, kjer naj bi nekje 5x dnevno po treningu zaužil po 5gramov kreatina.
-Faza vzdrževanja trajala nadaljnih 4-6 tednov po 5 gramov dnevno, čemur sledi 4-6 tednov nejemanja kreatina.
:smt017 ?

ČE POLNIŠ PO NAVODILIH GRE TRETJI DAN V URIN žE VEČ KOT POL KREATINA. TO VIDIŠ PO ŠTUDIJAH. NE NASEDAJ REKAMNIM ČLANKOM. VEČINOMA SE ITAK PREPISUJEJO ENI OD DRUGEGA. POLNJENJA NE RABIŠ. LAHKO PA GA IZVEDEŠ DVA DNI.

Različni trenerji navajajo še, da naj bi se pol ure po dozi kreatina vzelo še enostavne ogljikove hidrate, ne napišejo pa kaj točno naj bi to bilo. Je Whey 100% proteinski prašek dovolj podoben temu?

WHEY SO BELJAKOVINE. ENOSTAVNO OH SO CUKER, GLUKOZA FRUKTOZA. SMISEL NAPITKA 20 MINUT PO KREATINU JE DVIG INZULINA ZA BOLJŠI TRANSPORT. TO BOŠ NAJBOLJE NAREDIL ČE BOŠ SPIL 50 G MALTODETRINA IN 50 G WHEYA 30 MINUT PO KREATINU. VENDAR KER JE IZKORISTEK KREATINA OMEJEN S TEM KOLIKO JE CELICA NASIČENA JO BOŠ SLEJ KO PREJ NASIČIL TUDI BREZ TEGA IN TO NI POTREBNO.

Isti ljudje govorijo o tem, da naj bi se pol ure po kreatinu jemali gainerji (kar naj bi omenjeni Whey bil), torej predpostavljam da je to eno in isto ??
(bega me to, da ogljikovi hidrati NISO isto kot proteini ki povečini sestavljajo omenjeni Whey prašek)

DOBRI GAINERJI SO PONAVADI MALTODEXTRIN IN WHEY V RAZMERJU CCA 1:1. TOREJ TISTO KOT SEM NAPISAL ZGORAJ.

1) Z drugimi besedami - kot piše v naslovu - kakšna bo najboljša kombinacija omenjenih dveh dodatkov in treningov?

30 MINUT PRED TRENINGOM KREATIN IN TAKOJ PO TRENINGU WHEY + MALTODEXTRIN.

2) Se med fazo polnjenja trenira več/enako/manj/nič ? (5 doz pomeni tudi 5 treningov?)

NE RABIŠ POLNITI. TRENIRAŠ LAHKO ISTO OZIROMA NIMA VEZE.

3) Je bolje vzeti kreatin po obroku (normalne hrane) ali na tešče?

NA TEŠČE.

4) Grom: Napisal si, da naj bi se kreatin jemal PRED treningom, čeprav na sami embalaži piše, da najbolj učinkuje takoj PO treningu, enako tudi v večini ostalih pisnih virih. Kako je s tem?

NAJ TI POVEJO ZAKAJ. PAMETNI VIRI GOVORIJO OBRATNO. KOMERCIJALNI IN TISTI KI SE KOPIRAJO PA TAKO KOT PRAVIŠ. JASNO POTREBNO JE UPORABITI TUDI ZNANJE IN GLAVO.

5) Ker je kreatin dokaj slabo topen naj bi se 5 gramov mešalo s kar 500 grami vode. Ni to nekam ogromno?? Kolikor sebe poznam bo namreč šlo to še isto uro skozi mehur ven -pol litra je pol litra. Na različnih temah namreč piše, da naj bi šlo največ kreatina ven iz telesa prav preko urina - zakaj torej takšne ogromne količine tekočine??

ZA 5 G KREATINA RABIŠ ŠE VEČ VODE DA SE DOBRO RAZSTOPI. BOLJE RAZTOPIŠ BOLJ SE BO KREATIN ABSORBIRAL OZIROMA IZKORISTIL.

Za zdaj hvala za mnenja, nasvete in odgovore, dodatna vprašanja najbrž še sledijo.

mir z vami

PROSIL BI TE ŠE DA NE DAJEŠ LINKE NA DRUGE SPLETNE SLOVENSKE STRANI, ŠE POSEBAJ NE KOMERCIJALNE KOT SI STORIL.. BERI PRAVILA FORUMA.
<< x

Lordquas

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To maj 08, 2007 05:49

Pravila foruma sem prebral, vendar povezave niti pod razno nisem dodal zaradi oglaševanja ali česa podobnega. Povezavo sem uporabil samo zaradi slike, ki -kot pravijo- pove več kot 1000 besed.

Se opravičujem za nevšečnosti.
(quasimoto)
<< x

Lordquas

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po jun 04, 2007 15:11

1. Kateri maltodekstrin (po možnosti se priporočam za link-e) pa priporočaš/priporočate za mešanje z 100% wheyem z okusom čokolade?
2. Mar ni mešanica 50g wheya + 50g maltodekstrina nekam ogromno, glede na to, da naj bi se že sam whey jemal po 30g naenkrat (dnevno)? Pri mešanici wheya + maltodekstrina (v razmerju 1:1), kakšno naj bo razmerje vode/tekočine s katero se praška zmešata? Naprimer, če vzamem 30g wheya s 30 grami maltodekstrina, ali bo dovolj približno 400ml vode?

Hvala in lp
(quasimoto)
Naslednja

Vrni se na Prehranska dopolnila in prehrana za aktivne

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit