Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast

Danes je Ne dec 15, 2019 13:31

Kajenski poper

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

janezjanez2

Pleničar

Vnosov: 74

Odgovor Sr mar 22, 2017 19:39

Kajenski poper

Menda je zelo koristen za pospešitev prekravitve in še en kup drugih zadev. Berem, da nekateri naredijo čaj z 1 žličko kajenskega popra, pri čemer izbirajo cca 40.000 HU. Mene že tretjino žličke zelo peče. Pa se sprašujem koliko skovilijev imajo ti na naših policah v trgovinah, mogoče so močnejši in zato ne morem spravit po grlu cele zličke s čajem. Nikjer nič ne piše. V tujini lepo piše koliko heat units imajo. Ima kdo kajenski poper kjer piše koliko skovilijev ima?
<< x

janezjanez2

Pleničar

Vnosov: 74

Odgovor Sr mar 22, 2017 20:32

Re: Kajenski poper

Sem našel odgovor. Kajenski poper je menda vrsta čilija, ki vsebuje 40-50.000 skovilijev. Tako da se verjetno vsebnost skovilijev ne razlikuje kaj dosti, ker že vrsta čilija pove vsaj približno količino.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če mar 23, 2017 08:27

Te vrednosti variirajo glede na vrsto, letino itd. Vzameš neko okvirno vrednost. Jaz obožujem pekoče stvari in kajenski poper že dolgo časa uporabljam. Sedaj, ko sem že navajen v kombinaciji z jalapenoji :)
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Če mar 23, 2017 13:49

Kajenski poper je lahko tudi mešanica čilijev in manj pekočih paprik...pozor pri nakupovanju. Kajenski poper, npr. iz DM-a meni ne vpliva na čutila oz. kasneje ni želenih efektov.

Jaz sem lani vzgojil čili Habanero. IZJEMNO pekoče! Zelenega narezanega na solato se ni dalo jesti. Primer, glede prebave - zaprtosti, (za mene) je veliko boljši kot recimo 5 do 10g C vitamina, zadostuje že prah v volumnu zrna fižola. Spuca ti tudi sinuse, v nulo...

Na hrano ga dam mletega le za noževo konico, sicer ne moreš pojesti!

Pri čilijih je tako, da če ti pašejo, potem hrepeniš po vedno bolj pekočem. Pustiti jih je treba, da popolnoma dozorijo (če je taka sorta - v rdeče), posušiti, v prah pa je treba zmleti tudi seme, saj je tam običajno še bolj pekoče!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting

Vrni se na Prehranska dopolnila in prehrana za aktivne

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Crush Bar FORUM Sukrin december - forum