Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Po avg 19, 2019 01:31

upočasnitev metabolizma

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

izka

Pleničar

Vnosov: 25

Odgovor Ne sep 21, 2014 17:08

upočasnitev metabolizma

Ojla....
Mi lahko kdo našteje zakaj se metabolizem upočasni?
vem da zarad genov, starosti, zdravil,...itd...
ampak bol me zanima glede načina prehranjevanja....
a če se začneš prehranjevati pod svojim BMR pole upade metabolizem? in za koliko?
kako si ga pa nazaj dvigneš?

Hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63803

Odgovor Ne sep 21, 2014 17:52

Re: upočasnitev metabolizma

pade ti lahko vsekakor. ohranjaš ga tako da treniraš z utežmi in uživaš dovolj beljakovin, seveda tudi da ne spustiš kalorij preveč/prehitro.. dvignejo ga tu lahko tudi vmesni dnevi z več kalorij..

koliko itd pa odvisno od marsičesa. se pa seveda povrne.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

izka

Pleničar

Odgovor Ne okt 19, 2014 17:15

Spet se malo javljam.... ker nevem kako naprej...
Uglavnem, dobrih 4-5 mesecev sem se lepo držala diete z nizkim OH (20-50g)...varjanta bolj paleo način!(uglavnem, OH zgolj in samo iz zelenjave)! energijo za dobro počutje in dobre treninge sem črpala več ali manj iz dobrih maščob (80-100g) in prav tako nisem pozabila na beljakovine in vsaketoliko tudi na kakšen off obrok...
zadnji mesec pa se je vse skupaj ustavilo! ne le da se je je ustavilo, pač pa tudi počutim se napihnjena, zalita z vodo, prebava se ne obnese več dobro,...kljub istemu režimu prehrane in treninga ki sem ga imela skozi poletje. seveda sem vidno izgubila nekaj maščobe (pas, notranja stran stegen,..) ampak sedaj vse stagnira! nato sem v paniki, jaz bučman, zmanjšala vnos kcal (izpustila sem en obrok) in zadeva se je še dodatno poslabšala (poleg slabega počutja in pomankanja energije sem bila še bolj zalita in spužvasta)
Verjetno se mi je upočasnil metabolizem saj sem že par mesecev na ˝hudi dieti ;)˝
....Kaj naj storim, se sprašujem?
V namenu imam, da bi za 14 dni povišala vnos OH na okoli 100g na račun sadja, da vidim kaj se zgodi?
Kaj menite ostali? se splača provat? imate kakšne druge predloge?

LP
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne okt 19, 2014 19:26

zelo možno da dolgoročno premalo kalorij neglede na makrohranila, možno da premalo mikrohranil.. lahko kombinacija. težko je reč kar tako.

če hočeš dvigniti hormone enostavno povečaj kalorije. najhitreje tako da preko inzulina napolniš maščobne celice in stimuliraš produkcijo leptina.. torej hidrati ki vplivajo na inzulin.
<< x

izka

Pleničar

Odgovor Ne okt 19, 2014 21:48

Hvala za hiter odgovor...
Ja vsega skupaj pojem tako 1300-1400kcal (glede na to da 4x tedensko treniram + cardio, zna bit to kar malo) ugl. stalno sm u deficitu, glede na vse skupaj bi mogla pojest kej čez 2000...ma to je fuuuuul!
No, bom zaenkrat povišala OH in kcal tudi malo....na račun sadja, stročnic,...kompleksnih OH no...
A bo ok OH 100-150? za 14 dni?......a bo kašna škoda? mislim, če se bo maščoba začela nabirat?
In potem, ko bo to mimo? takoj nazaj po starem? OH na 50g? in spet mi bo lepo topilo maščobo....?
Aja,....kako pa z maščobo v teh 14 dneh? jo pustim kakor je 60-80g? ali jo višam, ali nižam?
Hvala...
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 162

Odgovor Po okt 20, 2014 08:39

izka je napisal/-a:A bo ok OH 100-150? za 14 dni?......a bo kašna škoda? mislim, če se bo maščoba začela nabirat?
In potem, ko bo to mimo? takoj nazaj po starem? OH na 50g? in spet mi bo lepo topilo maščobo....?

Ja 150g OH iz sadja in stročnic je definitivno preveč, verjetno boš ful škode naredila in ti bo šlo ene 10 kil gor, tko ocenjujem... Slika js na tvojem mestu rajs ne bi tega delala ker bos dobila cist vse kile nazaj Slika

Slika
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Po okt 20, 2014 09:13

Ne se hecat dvig vnosa za recimo 500 kcal dnevno ne bo povzročil pridobitve 70000 kcal vredne maščobe ( 10 kg )

To kar izka opisuje je klasični primer kombinacije počasni metabolizem in izredno visok kortizol.
Tu pomaga predvsem manj kardia in več OH. Po kakšni shemi to naredit je seveda odvisno od posameznika
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po okt 20, 2014 11:42

No, seveda sem se jaz hecala, da ne bo kdo mislu da sem resno misla! Seveda, kot je rekel mcalex to ne bo nič spremenilo, kvečjemu nasprotno, izka, lahko ti izredno koristi. Poskusi to naredit in potem poročaj.
<< x

izka

Pleničar

Odgovor Po okt 20, 2014 11:52

zhelva je napisal/-a:
izka je napisal/-a:A bo ok OH 100-150? za 14 dni?......a bo kašna škoda? mislim, če se bo maščoba začela nabirat?

Ja 150g OH iz sadja in stročnic je definitivno preveč, verjetno boš ful škode naredila in ti bo šlo ene 10 kil gor, tko ocenjujem... Slika js na tvojem mestu rajs ne bi tega delala ker bos dobila cist vse kile nazaj Slika

Slika

Ja sej to,...bojim se da se bom na račun enaga jabolka in banane zredila na 150kg in me bojo mogli pridet z dvigalko dvignt s postle, če se bom hotla kam premaknit in edina rešitev da shujšam nazaj bo operacija želodcaSlika

Ne resno,...u mislih imam bol tko, da si moram res mal pospešit metabolizem, sam nimam neke okvirne slike kolk bi blo zadost pojest da pridem do tega...nečem pa pretiravat. kot sm že rekla, zdej neki cajta sm črpala OH samo iz zelenjave, tko da vrjetno se bo vsaka sprememba poznala...

Uglavnem, odločla sm se da bom pač nekoliko dvignla OH in se mal umirila z treningi...
Bom poročala čez kešne 2 tedna do kakšnih sprememb je pršlo.... :)
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po okt 20, 2014 12:01

Ma v vsakem primeru si ne mors zdej kar zasrat napredka, razen če se boš 1 mesec nažirala na polno s sladkarijami. Ne skrbi, ker ti to res lahko samo koristi, škoduje pa sigurno ne. Včasih je dobro telo malo šokirati, še posebej po dalj časa nizkemu vnosu kalorij.

Srečno ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po okt 20, 2014 20:49

jaz pojem kak velik Tbone in je to to..
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 359

Odgovor Pe okt 24, 2014 09:11

Jaz imam tudi problem z upočasnjenim metabolizmom očitno. Zadnje leto sem bila z občasnimi kratkotrajnimi prekinitvami na okoli 1000 kcal dnevno (164/50), pretežno low carb, aktivna 5x tedensko. Hotela sem izgubiti zadnjo maščobo na trebuhu, tako da bi imela vidne trebušne. No, to mi ni uspelo, zato sem se odločila, da se stvari lotim drugače. Povečala sem vnos, dodala kos sadja dnevno in nekaj drugih OH. Vnos sem povišala zaenkrat na 1200 kcal čez teden in čez vikend malo več. No in sem se začela rediti. :( Zdaj pa ne vem, kaj naj, ker ne bi rada spet znižala vnosa nazaj, ker to nikamor ne vodi. Kako dolgo bi naj trajalo, da se telo spet navadi na več hrane in neha delat zaloge?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe okt 24, 2014 09:43

če hočeš zrezat na hitro in v nulo preideš na ciklizacijo..
maks 1 do 2 meseca

M: le omega 3
B: povišaš na 2 ali 3 g na kg
OH cikliraš v ciklih 3 do 4dni

Dela čudeže. Telo še vedno kuri maščobo, maš oh za dodatne all out treninge. Telo se mora prilagodit (encimi itd) na kurjenje oh - poraba ekstra kalorij
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 359

Odgovor Pe okt 24, 2014 09:49

Hvala. Potem cela jajca ne pridejo v poštev?
Zdaj bom zaenkrat držala tako kot imam oz. novembra bom paleo, potem pa spomladi cikliranje.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Pe okt 24, 2014 11:06

Mislim, da za metabolizem ni dobro bit tako dolgo v deficitu pa se igrat s kalorijami. Meni se je tudi ustavilo čez čas... sem nato šel v suficit. Pridobil malo mišične mase. Zdaj sem v deficitu z 1900 kalorijami (0.3-0.5kg na teden dol). Pred tem sem bil skoraj na 1500 pa nisem hujšal.
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit