Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne jul 05, 2020 18:18

Q&A Uroš Sobočan - vzdržljivostni športi

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10976

Odgovor Če maj 30, 2013 11:13

Re: Q&A Uroš Sobočan - vzdržljivostni športi

Pozdravljen!

Imam vprašanje, na katerega odgovora nisem povsem našel na forumu. Torej, po kakršnikoli aktivnosti, ali je to fitnes ali kak drug šport, po koncu spijem en šejk in nato v roku pol ure ali ure moram na stranišče. Je to odvisno od kvalitete proteinov, mogoče prehrane na splošno (prehrana je urejena, 6 uravnoteženih obrokov na dan) in mi gre na živce saj imam občutek da gre šejk kar v prazno :)

Hvala za odgovor

Lep pozdrav

Zelo verjetno je odvisno od prehrane na splošno. Kaj spiješ pred treningom? Kava ali zeleni čaj sta diuretika, isto kaka zelenjava (kumare). Lahko da je kofein tudi v napitku, ki ga imaš po treningu?

Šejk ne gre v prazno ;)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če maj 30, 2013 11:28

Živjo!

Ja sem se malo pohecal, čez dan spijem 2,3 zelene čaje in tudi kakšno kavo. Je to ta vzrok?:)

Mislim da v golden whey standardu ni kofeina notri, tako da to nebi smel biti problem

lp

Problem je zelo verjetno v zelenem čaju :)
<< x

debeli.pingvin

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor To jun 04, 2013 18:18

Spet imam eno vprašanje. A je normalno da se mi zdanje čase dogaja da mi na teku drevenijo noge? To se mi je začelo dogajat ta teden, prej še nikoli... Najprej dobim čudno težke noge, nato pa me začne mravljinčit. Danes je bilo pri desetem kilometru že tako hudo, da desne noge sploh več nisem čutila. Drugače nisem utrujena, ampak kar naenkrat več nimam nadzora nad svojimi nogami.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To jun 04, 2013 18:59

Ne to ni normalno, lahko je povezano z živčevjem. Raje se oglasi pri zdravniku, da ni slučajno kaj narobe pri hrbtenjači.
<< x

_Sunny_

Senior Member

Vnosov: 502

Odgovor Pe jun 14, 2013 09:52

Imaš kaj izkušenj s supergami za gorski tek? Kaj bi priporočal, zaenkrat gledam Salomon in Inov8 (ti me sicer malo skrbijo, baje so čisto brez blaženja), imaš kakšen predlog?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe jun 14, 2013 10:18

Salomon je razred zase kar se tiče gorskih. Inov osebno nisem imel, je pa kolega poročal o tem, kar si tudi sam napisal.
<< x

_Sunny_

Senior Member

Odgovor Pe jun 14, 2013 10:30

Ok, verjetno bom kar Salomonke, mi tudi pašejo na nogo. Speedcross ali pa xa pro 3d ultra, moram še premislit:)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe jun 14, 2013 11:09

Oboje super izbira, prva meni še bolj sede :)
<< x

_Sunny_

Senior Member

Odgovor Pe jun 14, 2013 11:18

Ker so lažji ali kaj drugega?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe jun 14, 2013 11:35

Ja, saj verjetno sam veš, da se vsak gram pozna...
<< x

StojanB

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor Pe jun 14, 2013 12:51

Katere superge misliš, da so najboljše za kronični plantarni fasciitis? (za hojo, teči seveda ne morem)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe jun 14, 2013 21:35

Nike, najbolj blaženi modeli. Jaz sem začel nazaj z Pegasusom.
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Pe jun 21, 2013 19:55

Nekaj vprašanj imam zopet. :)

- Na blogu si zapisal, da si pred tekom opravil "load" s soljo in vodo in nato tekel v extremnih razmerah.
Zanima me malo bolj podrobno kako si opravil ta "load".
Imam sam zdaj tudi kar veliko tekmovanj v takih pogojih, vode ni neomejeno(med tekmo) oz. jo dobiš na vsake toliko, a je velikokrat že prepozno in sem že 2x dehidriral, kljub dobri formi, s katero bi lahko marsikaj dosegel ...

- Pa še glede carbo-loadinga. Rekel si, da ga nikoli nisi izvajal, oziroma si ga, pa ti ne ustreza- pri meni je isto + redim se zraven za brezveze.
Kako torej brez carbo-loadinga imeti zadovoljivo polne zaloge in se ob tem ne rediti?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So jun 22, 2013 05:00

fizikalc je napisal/-a:Nekaj vprašanj imam zopet. :)

- Na blogu si zapisal, da si pred tekom opravil "load" s soljo in vodo in nato tekel v extremnih razmerah.
Zanima me malo bolj podrobno kako si opravil ta "load".

En dan prej pa do treninga uživam malo več soli kot ponavadi in pijem več, da telo veže več vode.
fizikalc je napisal/-a:Imam sam zdaj tudi kar veliko tekmovanj v takih pogojih, vode ni neomejeno(med tekmo) oz. jo dobiš na vsake toliko, a je velikokrat že prepozno in sem že 2x dehidriral, kljub dobri formi, s katero bi lahko marsikaj dosegel ...

Obvezno imej s sabo sol in pa navadno vodo ne te izotonike pa to. Boš videl, razlika je nenormalna. Pazimo na vse elektrolite, minerale na najpomembnejši natrij pa pozabimo. Pa še pogosto je odstranjen iz izotonikov (zaradi prehrane ga ne dodajajo načeloma).
fizikalc je napisal/-a:- Pa še glede carbo-loadinga. Rekel si, da ga nikoli nisi izvajal, oziroma si ga, pa ti ne ustreza- pri meni je isto + redim se zraven za brezveze.
Kako torej brez carbo-loadinga imeti zadovoljivo polne zaloge in se ob tem ne rediti?

Sem opazil ja :)
Ne pretiravaj, ne rabiš toliko hidratov, vse kar je viška ti itak gre v maščobo, pa še ob taki dieti imaš ziher probleme z inzulinom (metabolni sindrom je tudi pri športnikih zelo zelo zelo pogost). Za začetek mej tam max 300 g hidratov, ko polniš.
Jaz sem rešitev našel v maščobah. Sicer verjetno veš kaki je odziv, zato tiho treniram in bomo videli naslednje leto :)
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor So jun 22, 2013 06:51

Sedaj sem pred slabim mesecem znižal OH iz cca. 600 na 400g na trening dan in na ta način pojačal maščobe, predvsem kokos(energijski vnos je približno enak) in je razlika kar očitna.
boljša&hitrejša prebava, performance ni padel, zgubil dobra 2kg ... Po zaužitju obroka s kokosom pa dobim kar potno čelo, potem pa mi še cel čas kuha v hrbet ...

Če prav razumem, na carbo-loading imam DO 300g OH, B tako kot ponavadi(do 1,5g/kg), ostalo pa M, toliko da je vnos nekje na vzdrževanju?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vzdržljivostni športi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2