Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Sukrin november 19 - forum

Danes je Sr nov 13, 2019 16:27

Napake na PORTALU in FORUMU

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Robb

Pleničar

Vnosov: 26

Odgovor Po avg 01, 2011 16:50

Re: Napake na PORTALU in FORUMU

Prevtzer2 je napisal/-a:
Grom je napisal/-a:
Prevtzer2 je napisal/-a:V članku Metodologija treninga 2. del pod Trening za moč piše:

?

:D
Vidim da copy paste ne sprejema. Kakorkoli, pod trening za moč piše da naj bi bila izvedba v obeh delih giba (poz. in neg.) počasna. To seveda ni res, saj je ravno čim bolj eksplozivna izvedba v pozitivnem delu ena izmed ključnih sestavin treninga za moč.

Bil sem odsoten, pa nisem mogel odgovorit. Gašper me je opozoril, da je komentar na moj članek. Torej gremo...

Kot sem že v članku omenil, obstaja več vrst mišične moči, čeprav jih nisem našteval (absolutna, maksimalna, eksplozivna, hitrostna, reaktivna, vzdržljivostna).

Ne drži, da je eksplozivna izvedba pozitive vedno ključna pri treningu za moč. Še nujna ni. Ključna je SILA, ki jo mišica generira med delom, ta pa mora biti visoka in na razpolago, takoj ko jo potrebuješ. Za to pa poskrbi dobro treniran CNS prek mišičnoskeletnega sistema.

Maksimalna moč je maksimalna sila, ki jo posameznik lahko generira PROSTOVOLJNO. Izkaže se kot maksimalni odpor na statično breme ali kot počasno premikanje maksimalnega bremena. Absolutna moč pa je sila, ki jo mišica generira IZVEN REALMA PROSTOVOLJNEGA, kjer močno vlogo že igra emocionalni stres, endokrini sistem, skratka nezavedni del nas... to je tista absolutna moč, ki jo lahko izstisnemo iz sebe. Potem imamo tu še pojme kot so tekmovalni maksimum, ki je že precej blizu absolutni moči, a še vedno tudi precej daleč; in trening maksimum. Skratka ogromno različnih vrst moči.
Tema je preobsežna za en odgovor, en članek, eno knjigo. Ogromno gradiva je na to temo.

Newtonov 2. zakon: Sila je masa x pospešek.
Da mišica lahko generira visoko silo, potrebujemo dvoje: ali visoko maso (težko breme oz. utež) ali velik pospešek (eksplozivna izvedba giba oz. premika bremena iz točke A v točko B) ali oboje.
Problem lahko nastane pri varianti oboje - eksplozivni izvedbi pozitive z velikim bremenom - prevelika sila, ki jo generira mišica.

Newtonov 3. zakon: Zakon o akciji in reakciji
Ko težko breme pritiska na mišico, ta v kontra smeri pritiska na breme in je gib v mirovanju. Mišica mora na utež vplivati z večjo silo, saj jo le tako lahko premakne. Se pravi, ko treniramo v rangu blizu 1RM, je sila, s katero mora mišica vplivati na utež, da jo premakne že tako visoka in generiranje dodatne sile skozi pospeševanje giba ni pametno iz naslova poškodb, sploh strganja mišice ali vezivnega tkiva.
Lahko se še tako trudiš hitro premikati 1RM, pa ne bo šlo, ker je telo na robu zmogljivosti, sploh pri tekmovalnem maksimumu, kjer je v eksploziji dviga tehnika, moč, močna koncentracija - skoraj trans in predvsem ČUSTVEN STRES. Tam se že približujemo absolutni moči in prav zelo veliko manevrirnega prostora ni več.

Za prirast moči lahko treniramo na tri načine (Zatsiorsky):

1. metoda maksimalnega napora (dvig maksimalnega bremena) - ta način sem omenil v članku
2. metoda ponavljajočega napora (dvig submaksimalnega bremena do odpovedi)
3. metoda dinamičnega napora (eksplozivni balistični dvig submaksimalnega bremena) - tega si omenil ti

Potem so tu še druge metode treninga za moč, npr. pliometrika, katere "oče" je bil dr. Yuri Verkhoshansky, pa drugi ruski strokovnjaki Medvedyev, Vorobyev, pa bolgarski strokovnjaki npr. Tudor Bompa, pa Finci Paavo Komi itd. Tema je ful obsežna, različni avtorji, različna mnenja, prepričanja in dokazi...
Tako da, deloma se strinjam s tabo, razumem, kaj mi želiš povedat, deloma pa se ne morem strinjat s tabo, ker so celo Rusi in Bolgari uporabljali različne protokole pri treniranju svojih atletov...

Mislim pa, da je način, ki sem ga omenil dober začetek za nekoga, ki želi na varen način povečat svojo moč.

LP Robi
<< x

user

Mlečnozobec

Vnosov: 366

Odgovor So avg 13, 2011 17:36

Iskalnik šteka že dovgo. Bi se dalo to nadležno stvar popravit?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor So avg 13, 2011 19:53

Koncno smo si vzeli cas in pregledujemo novi portal. Je enak ko ta na ven , le ozadje je drugo.( tehnicna izvedba, hitreje, brskalniki..)
Tako da v blizni prihodnosti starta
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Slavi

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 681

Odgovor So avg 13, 2011 21:48

Ni glih napaka, je pa nadležno. Pa ne vem, kam umestit.
Virusi na forumu. Že nekajkrat sem dobila tole obvestilo:
Trojan.script.generic: http://maxximum-portal.com/forum/file.php?avatar=15666._1303292156.gif.
Lepo bi bilo, da uparabniki vedo, kakšne imajo profilne slikce.

“Pozitiven odnos morda ne bo rešil vseh vaših težav, toda razdražil bo dovolj ljudi, da se splača potruditi.”

Herm Albright
<< x

Ferrarilover

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 63

Odgovor Sr avg 31, 2011 19:53

Vedno ko hočem uporabiti funkcijo išči mi napiše tole:

Informacija

Oprostite, vendar trenutno iskalnika ne morete uporabljati. Prosimo, poizkusite spet čez nekaj minut.
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Če sep 01, 2011 13:00

Zaradi preobremenjenosti serverja. Osveži stran čez nekaj minut in bo delalo.
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

nani1

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 661

Odgovor Po sep 05, 2011 21:52

Sicer mala napakica ampak bi bilo potrebno pri opisu za Maxx Shake odstraniti tam besedo 'vegetarijanci' Slika

Izdelek Maxx Shake vsebuje trikomponentno mešanico beljakovin, kjer večinski delež predstavlja koncentrat sirotkinih beljakovin (50%), poleg tega pa vsebuje še sojine in pšenične beljakovine. Izdelek vsebuje tudi en odstotek perutninskih beljakovin, zato ni primerno prehransko dopolnilo za vegetarijance.

Izdelek Maxx Shake je primeren za:
  • posameznike, ki želijo povečati mišično maso (kot dopolnitev ali nadomestek obroka kadarkoli čez dan)
  • posameznike, ki hujšajo (za malico ali kot dopolnilo obroka)
  • vse, ki iz katerega koli razloga potrebujejo povečan vnos beljakovin (vegetarijanci, v primeru, da zaradi bolezni ali drugega vzroka ne zaužijemo dovolj beljakovin iz običajne prehrane in podobno)
  • vse, ki na dieti težko zdržijo brez slaščic, saj se napitek ob pripravi delno zgosti in lahko predstavlja odličen kremast posladek.
Vprašaj vse, ne zaupaj nikomur.
Ultimate source of knowledge is experiment.
<< x

bibarka

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Po sep 26, 2011 11:16

bibarka je napisal/-a:Mene pa strašansko moti, da ko odprem maxximumovo stran nič več ne piše (pod) zadnje objave na forumu. Priznati moram, da od takrat naprej redko kdaj berem forum, ker izgubim preveč časa če pregledujem cel forum.. ta rubrika mi je drugač ful všeč in priročna, prav tako kot celotna stran in forum maxximum. Gre verjetno za kakšno napako. Kdaj bo odpravljena?

Kdaj bo to urejeno? Lp :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po sep 26, 2011 11:39

bibarka je napisal/-a:
bibarka je napisal/-a:Mene pa strašansko moti, da ko odprem maxximumovo stran nič več ne piše (pod) zadnje objave na forumu. Priznati moram, da od takrat naprej redko kdaj berem forum, ker izgubim preveč časa če pregledujem cel forum.. ta rubrika mi je drugač ful všeč in priročna, prav tako kot celotna stran in forum maxximum. Gre verjetno za kakšno napako. Kdaj bo odpravljena?

zal sem nezadovoljen z celotnim potekom. verjetno bomo vse postavili z drugimi na novo.pravzaprav 1A novo zadevo.Ne vem pa kako dolgo bo trejalo..
<< x

Mustelo

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 3399

Odgovor Po sep 26, 2011 16:59

bibarka je napisal/-a:

Čudno ker meni to dela normalno.
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2285

Odgovor Po sep 26, 2011 18:09

Jaz upam da bodo porihtali z iskalnikom.... Ker stalno osveževat in čakat da se sprosti je pain in the ***
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po sep 26, 2011 18:47

edino kar lahk rečem je da bo naslednji portal 1A! žal trenutno
<< x

Slavi

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 681

Odgovor Po sep 26, 2011 18:51

Zanima me, ali se bo dalo na novem portalu pripet sliko - fotografijo, če brskaš v Google Chrome. Zaenkrat to ni mogoče (ikonca je mrtva).

“Pozitiven odnos morda ne bo rešil vseh vaših težav, toda razdražil bo dovolj ljudi, da se splača potruditi.”

Herm Albright
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po sep 26, 2011 18:54

marsikaj kje točno pa še ne vem. ampak dobil sem zraven prave osebe
<< x

Ferrarilover

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 63

Odgovor Če sep 29, 2011 11:40

Ko hočem poslati ZS mi napiše da izbrani uporabnik ne obstaja...
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vi sporočate nam

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel