Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne sep 27, 2020 23:22

Q&A Uroš Sobočan - vzdržljivostni športi

<< x

Kaci

Pleničar

Vnosov: 90

Odgovor Pe maj 17, 2013 15:38

Re: Q&A Uroš Sobočan - vzdržljivostni športi

Dvakrat sem dal kri, enkrat je bilo na tesce enkrat pa ne. Dvakrat sem tudi vodo dal, s tem da sm dal enkrat skozi 24ur celotni urin. In na podlagi tega mi je rekel da je prevec natrija in beljakovin.
Mogoce se pa na izvidu vidi kako je z ledvicami, ker jaz niti ne poznam tistih oznak za ledvice.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Pe maj 17, 2013 17:55

potem bi verjetno predvidel drugi postopek kot ga je v nadaljevanju. če bi kaj sumil.
tudi jaz nič ne vidim
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Kaci

Pleničar

Odgovor Ne maj 19, 2013 09:08

Ali naredim se kaksno preiskavo? Kako je pa z vitamini in minerali ce jih presezemo, ali jih telo izloca preko seca?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 19, 2013 10:51

odvisen katere. ampak tole se po moje tole oceni kot dehidracija. nisem pa zdravnik.
jaz bi vsekakor še enkrat testiral čez nekaj časa. predvsem prosil za izvide
<< x

Kaci

Pleničar

Odgovor Ne maj 19, 2013 10:59

Mislil sem na magnezij, cink.
Kaj mi predlagas da bi testiral?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 19, 2013 12:52

predvsem tisto kar je odstopalo. pozanimaj se točno kaj
<< x

Kaci

Pleničar

Odgovor To maj 21, 2013 18:59

Sej mi nihče nezna pomagat...
<< x

debeli.pingvin

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor Sr maj 29, 2013 18:20

Zdravo, bom pisala kar v to temo :)

Zadala sem si cilj, da bom letos pretekla maraton, vendar pa nisem prepričana, če sem se stvari lotila čisto pravilno :). Sem bivša športnica in rekreativna tekačica, vendar pa sem zaradi selitve v ljubljano popolnoma opustila treninge. Po dolgem času sem spet začela teči (in skoraj doživela infarkt, ko sem videla stanje moje kondicije), zdaj pa počasi prihajam nazaj.

Ker s tekom nimam profesionalnih izkušenj (le kolikor je bilo potrebno za treninge), nimam niti občutka, kaj je dobro in kaj ne. Trenutno 10 km pretečem v 44 min brez večjega napora. Tečem približno 3-5 krat na teden,včasih manj včasih tudi več, ponavadi ture od 10 - 15 km.

Kako naj tečem, da bi se čimbolj optimalno prpravljala na maraton? Je pri moji pripravljenosti sploh mogoče priti v formo do jeseni? Bi morda morala vključiti še kakšne daljše teke, recimo 30 km vsak teden? Največ, kar sem do sedaj pretekla je bilo 25 km. Občasn tečem tudi v hrib, 7 km zmernega klanca sem pretekla v 37 min.

Upam da ne postavljam preveč neumnih vprašanj :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10972

Odgovor Sr maj 29, 2013 18:40

debeli.pingvin je napisal/-a: Po dolgem času sem spet začela teči (in skoraj doživela infarkt, ko sem videla stanje moje kondicije), zdaj pa počasi prihajam nazaj.

Ti tudi? :)))
Ampak saj veš, da se tekači ne damo kar tako!
debeli.pingvin je napisal/-a:Ker s tekom nimam profesionalnih izkušenj (le kolikor je bilo potrebno za treninge), nimam niti občutka, kaj je dobro in kaj ne. Trenutno 10 km pretečem v 44 min brez večjega napora. Tečem približno 3-5 krat na teden,včasih manj včasih tudi več, ponavadi ture od 10 - 15 km.

Lepo imaš oblikovane treninge.

debeli.pingvin je napisal/-a:Kako naj tečem, da bi se čimbolj optimalno prpravljala na maraton? Je pri moji pripravljenosti sploh mogoče priti v formo do jeseni? Bi morda morala vključiti še kakšne daljše teke, recimo 30 km vsak teden? Največ, kar sem do sedaj pretekla je bilo 25 km. Občasn tečem tudi v hrib, 7 km zmernega klanca sem pretekla v 37 min.

1. Vsekakor je mogoče.
2. Nisi napisala kaj je tvoj cilj. Maraton? Čas na maratonu?
3. Za maraton ti je najdaljši trening cca. 30 km

Osnovo treningov imaš super. Jaz bi za začetek povečal volumen. Bodi vztrajna in teči 5x na teden. Bodi pozorna na regeneracijo in da imaš dovolj hranil, da se ne skuriš.
Torej 5x tedensko 10 do 15 km. Vsaka 2 tedna dodaj daljši tek (tam dve uri), dolžino stopnjuj počasi!
Če ti cilj ni čas potem sedaj ne dajaj poudarka na razvoju moči in hitrosti, dovolj je, da telo sprva navadiš na razdaljo, pol se boma pa naprej pogovarjala :)
debeli.pingvin je napisal/-a:Upam da ne postavljam preveč neumnih vprašanj :)

Vprašanja niso nikoli neumna ;)
<< x

debeli.pingvin

Pleničar

Odgovor Sr maj 29, 2013 18:57

Maraton mi je cilj preteči nekje po 4 urami, še raje pod 3,5. Imam pa problem pri usklajevanju faksa, obveznosti in tekov, tako da še včasih tistih 3 -4 krat na teden tečem ponoči. Saj zdaj ko se predavanja končujejo bo malo boljše :)

Vidim da bom morala malo začenjat delat tudi na prehrani in kilaži (se mi malo boni začenjajo poznati) :)

imam pa v planu ta ali naslednji vikend res poskusit pretečt teh 30 km. Po mojem bom kar eno turo po poti ob žici šla, da vidim kje sem :).

kako pa to da si bil tudi ti na pavzi? kakšna poškodba?

in najlepša hvala za zelo hiter odgovor :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr maj 29, 2013 19:07

debeli.pingvin je napisal/-a:Maraton mi je cilj preteči nekje po 4 urami, še raje pod 3,5. Imam pa problem pri usklajevanju faksa, obveznosti in tekov, tako da še včasih tistih 3 -4 krat na teden tečem ponoči. Saj zdaj ko se predavanja končujejo bo malo boljše :)

Pol boš morala malo bolj resno zagrabiti, pod 3 ure ni hec. Intervali itd. ti pol ne uidejo, vložek je kar velik.

debeli.pingvin je napisal/-a:kako pa to da si bil tudi ti na pavzi? kakšna poškodba?

pokostnica, plantarni fasciitis, vezi ... :)
<< x

debeli.pingvin

Pleničar

Odgovor Sr maj 29, 2013 19:13

Sem se že popravila, pod 4h. :) Pod 3h dvomim da mi do Ljubljanskega maratona uspe, sploh po tako dolgi pavzi in težavami s križnimi vezmi... V bistvu bom videla kako hitro bom napredovala. Raje korak za korakom, preforsirala se ne bom, sem se že prevečkrat in se nikoli ne izteče dobro :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr maj 29, 2013 19:29

Pametno. 3 ure res ni hec, sem tudi sam spravil ravno Ljubljanskega pod to točko, ampak je bilo j**** :)
Drugače proga odlična za rezultat, če jo dobro naštudiraš.

Časa imaš še dovolj, treniraj z glavo pa ti zagotovo uspe.

debeli.pingvin je napisal/-a:Raje korak za korakom, preforsirala se ne bom, sem se že prevečkrat in se nikoli ne izteče dobro :)

Nič slabega na tem, na napakah se največ naučimo :)
<< x

debeli.pingvin

Pleničar

Odgovor Sr maj 29, 2013 19:38

UrosS je napisal/-a:Nič slabega na tem, na napakah se največ naučimo :)

Samo včasih nas dosti stanejo ;)

Še enkrat hvala za hitre odgovore, bom kaj poročala o napredku :) Je prav luštno, zdaj, ko sem ugotovila kako je fino laufat :) če bi še enkrat šport izbirala, bi vsekakor izbrala atletiko in ne juda
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če maj 30, 2013 04:18

prosim :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vzdržljivostni športi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov