Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum All Stars Sept 2019 - forum

Danes je Po sep 23, 2019 21:13

Prehrana dojenčka / otroka

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

urby_urby

Mlečnozobec

Vnosov: 212

Odgovor To jul 17, 2018 05:36

Prehrana dojenčka / otroka

Pozdravljeni,

sicer ne vem, če sem temo uvrstil v pravo rubriko, tako da če je treba, prosim administratorje, da prestavite.

Imava dojenčka no lahko bi rekel že kar fantka starega 3 meseca, ki ima 8 kilogramov (ob rojstvu skoraj 5). Hraniva ga SAMO z adaptiranim mlekom, počasi bova začela uvajati domače kaše 1x dnevno. Glede na to, da sva oba povsem na naravni in nepredelani hrani, razen dodatka sirotke v prahu, me zanima, kakšne so vaše izkušnje? Namreč razmišljam, da bi počasi v to mleko kaj vmešala. Po sestavi namreč tudi vsebuje maltodekstrin in sirotko v prahu.

Včeraj sem poskusil vmešati sirotkin prah in sicer samo 3 grame, tako sem pri 200 ml flaški povečal vnos beljakovin za okrog 50%. Ta sirotkin prah (whey) je sicer z okusom, verjetno bom naročal brez okusa in izolat. Razmišljal sem tudi o maltodekstrinu, da bi povečal malo vnos OH, ampak tam bi luknjico na flaški zabilo.

Prosim za vaše izkušnje in priporočila. Namreč fant je malo večjih dimenzij in tudi potreba po hrani je posledično večja, zato ga ne bi rad "pital" samo s tem mlekom, ker ravno ne verjamem preveč v njega.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor To jul 17, 2018 06:05

Re: Prehrana dojenčka / otroka

Kaj pa pravi pediater?
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Sr jul 18, 2018 12:37

Moč materinega mleka za zdravje, rast in razvoj:
https://medinmleko.si/o-mleku/
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Če jul 19, 2018 04:02

Verjetno ni po lastni izbiri otrok na umetnem mleku, tako da govori o materinem tu nima smisla.

Bi pa ugibal, da so ta mleka, čeprav so "umetna", kar OK, oz če ne boljša izbira kot domače mešanje sirotke in ostalih praškov.
<< x

urby_urby

Mlečnozobec

Odgovor Če jul 19, 2018 07:13

Ja, žal ne po lastni izbiri.

Adaptirano mleko, da ali ne, to ni vprašanje. Gre za vprašanje ali kaj dodajati, ali nima smisla. Predvsem z namenom povečanja vsebnosti beljakovin, da ga bolj nasiti, pač da bi s sirotkinim prahom povečal za cca. 30% recimo, vsaj za čez noč.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Pe jul 20, 2018 05:37

Malo poglej zahteve dojenčkov/otrok po beljakovinah, ko sem jaz gledam mislim da je bilo okoli 20g dnevno :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor So jul 21, 2018 15:30

urby_urby je napisal/-a:Pozdravljeni,

sicer ne vem, če sem temo uvrstil v pravo rubriko, tako da če je treba, prosim administratorje, da prestavite.

Imava dojenčka no lahko bi rekel že kar fantka starega 3 meseca, ki ima 8 kilogramov (ob rojstvu skoraj 5). Hraniva ga SAMO z adaptiranim mlekom, počasi bova začela uvajati domače kaše 1x dnevno. Glede na to, da sva oba povsem na naravni in nepredelani hrani, razen dodatka sirotke v prahu, me zanima, kakšne so vaše izkušnje? Namreč razmišljam, da bi počasi v to mleko kaj vmešala. Po sestavi namreč tudi vsebuje maltodekstrin in sirotko v prahu.

Včeraj sem poskusil vmešati sirotkin prah in sicer samo 3 grame, tako sem pri 200 ml flaški povečal vnos beljakovin za okrog 50%. Ta sirotkin prah (whey) je sicer z okusom, verjetno bom naročal brez okusa in izolat. Razmišljal sem tudi o maltodekstrinu, da bi povečal malo vnos OH, ampak tam bi luknjico na flaški zabilo.

Prosim za vaše izkušnje in priporočila. Namreč fant je malo večjih dimenzij in tudi potreba po hrani je posledično večja, zato ga ne bi rad "pital" samo s tem mlekom, ker ravno ne verjamem preveč v njega.

Midva najinemu otroku dajeva adaptirano mleko Aptamil ADC (vsebuje hidrolizat). Je bila sicer redno dojena, adaptirano sva ji dodala SAMO ZVEČER, ko sva začela uvajati trdo hrano (pri 7 mesecih).

Sedaj je vse. Tudi cela jajca, meso, zelenjavo, skratka nepredelano hrano. Kašic itak ne mara, fruhcverge izpljuva, ker ji je presladko. Na začetku smo imeli nekaj težav z alergijami a so že vse izvenele. Razvija se normalno, je normalno rejena.

Skratka ne kompliciraj. Te nove formule so že dobro izdelane in kvalitetne, kar se tiče sestave in sestavin. Otrok rabi tudi vitamine in minerale dodatno, plus omega 3 ... Če je sedaj nekoliko močnejši še ne pomeni, da to ne bo izvenelo, sploh če mu bosta starša dober vzor. Ko bo začel migati pa sploh.
<< x

urby_urby

Mlečnozobec

Odgovor Po jul 23, 2018 19:34

UrosS je napisal/-a:
urby_urby je napisal/-a:Pozdravljeni,

Midva najinemu otroku dajeva adaptirano mleko Aptamil ADC (vsebuje hidrolizat). Je bila sicer redno dojena, adaptirano sva ji dodala SAMO ZVEČER, ko sva začela uvajati trdo hrano (pri 7 mesecih).

Sedaj je vse. Tudi cela jajca, meso, zelenjavo, skratka nepredelano hrano. Kašic itak ne mara, fruhcverge izpljuva, ker ji je presladko. Na začetku smo imeli nekaj težav z alergijami a so že vse izvenele. Razvija se normalno, je normalno rejena.

Skratka ne kompliciraj. Te nove formule so že dobro izdelane in kvalitetne, kar se tiče sestave in sestavin. Otrok rabi tudi vitamine in minerale dodatno, plus omega 3 ... Če je sedaj nekoliko močnejši še ne pomeni, da to ne bo izvenelo, sploh če mu bosta starša dober vzor. Ko bo začel migati pa sploh.

Hvala za info. Poje tam 6 obrokov po 250 kar je okrog 20 g beljakovin. Zdaj pri 3,5 meseca mu enkrat čez dan dama kakšno kašo iz domačega sadja in zelenjave, da malo spozna nov okus, itak bore malo dol spravi, ker še bolj sesa, pač ne zna še ravno jesti :) Včasih mu dam tudi jaz malo mojega zblendanega za pokusit (whey, sadje, skuta, ovseni, ...). Ampak to so res minimalne količine.

Mogoče kakšen nasvet? Namreč sčasoma bi tudi midva našega rada navadila na nepredelano hrano.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor To jul 24, 2018 07:22

Nasvet je samo en: dont feed him with sugar.

oz pač, daj mu jest to kar hočeš da bo jedel, pa tistega kar "ne sme", ne bo niti spoznal in pogrešal/želel.

tu so največji problem babice in dedki.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To jul 24, 2018 07:42

Se strinjam. Ne kupuj kašic ampak mu kuhajte doma zdrob ipd. Skratka nepredelano hrano in ne bo problema. Bo sam začel zavračati sladko in predelano.

Itak ko bo v vrtcu ga bodo hranili po svoje, isto dedki in babice. Ampak če ima doma vzgled se ga bo priučil na nevsiljiv način. Kot je miki80 napisal, prepovedovanje je najslabše.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor To jul 24, 2018 08:01

To sem pa čisto pozabil ja, v vrtcu in šoli imajo daleč najslabšo prehrano.

Amapk tudi glede tega se ne sekirat, metabolizem pri otrocih je tako živahen, da mu tudi cuker ne more pretirano škodit, dokler ne golta dnevno litre sokov/kokakole bo tudi s hrano OK...
<< x

urby_urby

Mlečnozobec

Odgovor To jul 24, 2018 08:19

hvala pjeba :) sem enako razmišljal in hvala za potrditev

Vrni se na Splošno o prehrani

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum