Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Brezplačna knjiga Fit do poletja Sukrin + GRATIS Almitas maslo iz bučnih semen

Danes je So okt 20, 2018 03:07

Prva slovenska LCHF/keto raziskava!

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63202

Odgovor So apr 08, 2017 09:43

Re: Prva slovenska LCHF/keto raziskava!

Moj komentar po poteku 14 dni prve slovenske LLCHF/keto raziskave v kateri sodelujem

Danes je za nami drugi teden poteka prve slovenske keto raziskave v kateri sodelujem. Na koncu smo izbrali 38 kandidatov z ITM preko 30, brez zdravil, med 25 do 55 let ... Proučujemo kri, črevesno floro, vpliv na možgane, počutje, psihologijo itd.

Danes in včeraj sem opravil pogovore z vsemi kandidati in po dveh tednih so občutki več kot odlični. Vsi so navdušeni.

Skupna izguba 38 posameznikov v 14 dneh je 184,2 kg, kar je v povprečju 4,85 kg na osebo. Seveda je del tega voda zaradi manj vnetnih stanj in zarževanja vode v telesu. Ampak to je na koncu koncev še bolj pomembno, kot sama izguba telesne teže.
Največja izguba je bila 7,6 kg in najmanjša 1,9 kg.

Osnovne ugotovitve po dveh tednih glede hrane:

1. vsem je hrane preveč, in si želijo manj kot tri obroke na dan in manjše količine hrane, kljub temu, da imajo v osnovi dosti manj kalorij kot porabijo. Vendar sem vztrajal, da še dva tedna zadržijo 3 obroke na dan in količine hrane. Kasneje ko se resetira apetit in se telesa naučijo kuriti maščobo optimalno se dalje ravnamo po apetitu.
2. V povprečju imajo že vsi več energije, se počutijo bolje in čutijo manj napihnjenosti.
3. Začetne težave, ki jih imenujemo keto gripa so se pojavljale močno pod pričakovanji in pod običajnim povprečjem. To kaže na pravilen pristop.
4. Izbor živil večni ne dela težav.

Osnovne ugotovitve po dveh tednih glede osnovnih rezultatov krvi.

Pravzaprav so trenutno na volji rezultati po enem tednu in le osnovni parametri. Tako, da le neuradno moje mnenje po prvem tednu.

1. dvig sečne kisline pri skoraj vseh, kar je razumljivo saj ketoni na začetku tekmujejo s sečno kislino pri izločanju in v prvih tednu do 14 dni se ta poviša. Kasneje pade oziroma celo preprečuje pojav pri najhujših primerih putike.
2. Hiter padec glukoze na normalno vrednost pri vseh, ki so jo imeli povišano.
3. Velik padec trigliceridov pri vseh, ki so imeli povišane. To pomeni večini. Pri nekaterih so bili nizki in so ostali tam nekje.
4. Rahel dvig ali ohranjanje ravni holesterolov, kar je po enem tednu jasno. Ob hitri izgubi telesne maščobe se holesterol hitro sprošča iz zalog in pojavlja v krvi. Poleg tega se v enem tednu produkcija v telesu, ki predstavlja večino holesterola v krvi ne more prilagoditi povečanemu vnosu. Realni rezultati bodo šele po 4 do 6 tednih. Ali celo nekaj kasneje. Tako kažejo raziskave.
5. Začasni dvig CRP in kreatin kinaze zaradi spremembe prehrane in nenavajenosti prebavnega trakta. To se tudi uredi po nekaj tedni oziroma vrednost CRP pade pod normalno zaznavne vrednosti. Ta prehrana je poznana, kot močno protivnetna.

Skratka vse po pričakovanjih oziroma po dveh tednih bi rekel celo nad pričakovanji celo iz moje strani!
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

volimsmes

Pleničar

Vnosov: 98

Odgovor Ne apr 09, 2017 04:09

c

c
Zadnjič spremenil volimsmes, dne Sr nov 15, 2017 13:29, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne apr 09, 2017 18:17

po mojih izkušnjah je ravno to glavni pozitiven efekt.. da pade apetit.. torej ravno obratno večina ljudi ne more vsega pojest kar napisem
kalorije odvisne od posameznika cca. itak cilj dodajati iz sebe. na tej prehrani telo zna optimalno
<< x

volimsmes

Pleničar

Odgovor Ne apr 09, 2017 19:51

c

c
Zadnjič spremenil volimsmes, dne Sr nov 15, 2017 13:28, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne apr 09, 2017 20:08

ravno pri tistih ki imajo ekstra povišano in močno uničeno regulacijo apetita deluje ta vpliv daleč najmočneje..
po treh 4 tednih moram kakšne ljudi siliti jesti..
razlaga pa je zelo enostavna. telo se prvic v zivljenju zaveda kako veliko obremenitev ima na sebi (mu omogocamo dostop) in da ta zmanjsuje zmoznost prezivetja v naravi... zato pri takih, predvsem moskemu spolu kar na enkrat energije odvec in apetita nic. nekaterim hrana postane odvratna..
zelo enostavno
<< x

volimsmes

Pleničar

Odgovor Po apr 10, 2017 15:15

c

c
Zadnjič spremenil volimsmes, dne Sr nov 15, 2017 13:28, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 10, 2017 15:42

pri tistih ki imajo itm preko 30 kot pri tej raziskavi ne verjamem da
razen če delajo narobe

tisti ki imajo nizje odsotke pa lahko
<< x

Johny_Bravo

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Če apr 13, 2017 08:10

A bodo tudi kakšna testiranje hormonov?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če apr 13, 2017 19:41

cel kup stvari... imamo kri na 0,1,2,4,8 in 12 t
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne apr 23, 2017 19:33

Moj komentar po poteku štirih tednov prve slovenske LCHF/keto raziskave v kateri sodelujem..

Po 4 tednih raziskave je 36 udeležencev ( od 38, za 2 nimam še uradnega podatka) izgubilo skupaj 253,8 kg. Največja izguba 15,1 kg in kar nekaj jih je preko 10 kg. Povprečje cca 7 kg.
Zanimivi bodo krvni testi, ki smo jih odvzeli po 4 tednih.

Po 2 tednu pa sta CRP in CCK, ki kažeta spremembo prehrane oziroma začasno obremenjenost prebvanega trakta že padla. Tistim, ki so imeli povišan CRP zaradi vnetnih stanj pred raziskavo v povprečju očitno pada. Trigliciredi jasno tudi. Sečna kislina po 2 tednih ostaja še povišana (po drugi literaturi prične padati v 3 tednu).

Pri holesterolih trenutno še zelo različen odziv od posameznika do posameznika. Vendar bodo vrednosti dokaj realne šele tam nekje v 12 tednu. Po znanstveni literaturi je na uravnoteženost potrebno čakati celo dlje. Pravijo da nima smisla meriti vsaj od 4 do 6 mesecev.

Vsi poročajo o odličnem počutju, manjši otećenosti, več energije in boljšem delovanju možganov.

Večina jih ne more zaužiti toliko hrane kot sem ji predpisal. Od sedaj sem jim dovolil ravnanje po apetitu in število obrokov po želji. Predvidevam, da bo večina prešla na 1 ali 2 obroka.
<< x

volimsmes

Pleničar

Odgovor Ne apr 23, 2017 20:33

c

c
Zadnjič spremenil volimsmes, dne Sr nov 15, 2017 12:45, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 24, 2017 06:07

mojim pristop
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe maj 19, 2017 19:38

Danes in jutri imam na univerzi v Izoli razgovore z izbranci v raziskavi, ki jo izvajamo. Smo v 8 tednu in danes sem imel pogovore s prvo polovico izbrancev.
Rezultati so presenetljiv tudi za mene :) . Danes so bili prav vsi navdušeni, zadvoljni, siti, energetični, se zahavljevali.
Res super!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So maj 20, 2017 17:36

Za nami je 8 tednov prve SLO LCHF/keto raziskave

Moj komentar po poteku osmih tednov prve slovenske LCHF/keto raziskave, v kateri sodelujem:

Po 8 tednih raziskave je 34 udeležencev (od 38-ih, za 3 še nimam uradnega podatka, ker do takrat, ko sem bil še niso prišli; ena oseba, ki ji je lepo šlo je žal sodelovanje zaradi osebnih razlogov odpovedala) izgubilo skoraj 500 kg.

Največja izguba je 24,6 kg. 24 udeležencev za katere imam podatek in sem danes z njimi govoril je izgubilo preko 10 kg. Povprečje ca. 11,25 kg.

Skoraj vsi poročajo o odličnem počutju, manjši otečenosti, več energije in boljšem delovanju možganov.

Večina ne more zaužiti toliko hrane, kot sem jim je predpisal na začetku. Zadnje 4 tedne sem jim dovolil ravnanje po apetitu in število obrokov po želji. Kot sem predvideval je večina prešla na 1 ali 2 obroka dnevno. Razliko pa pač nadoknadijo z lastnimi zalogami.

Navdušenje je veliko in dogovorili smo se, da imam čez 4 tedne, ko bo za nami 12 teden predvanje na temo, kako z LCHF/keto na dolgi rok. Večina je izrazila željo, da bo s to prehrano nadaljevala. Zato smo sklenili, da se ponovno vidimo tudi po 6 mesecih in ponovno opravimo meritve.

Zelo zadovoljen!

https://www.facebook.com/GasperGromLC/
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 171

Odgovor Sr jul 26, 2017 22:04

Kako se je tole potem zaključilo, se da kje dobiti rezultate in kakšno info več? Nisi nič več poročal potem Grom.. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno o prehrani

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Brezplačna knjiga Fit do poletja Warrior Raw Protein Flapjack 75 g