Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je Po okt 14, 2019 16:29

koliko beljakovin?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

gainzo

Pleničar

Vnosov: 40

Odgovor So mar 18, 2017 10:26

koliko beljakovin?

Pozdravljeni, prebral in pogledal sem si veliko vsebine glede presnove beljakovin...

Pa me zanima to koliko beljakovin naj bi zaužil človek na dan (nekateri pravijo 2g na kg telesne teže, drugi pravijo da je manj bolje...)
in predvsem koliko beljakovin naj bi se zauzilo na en obrok (veliko krat se ponavlja to da telo ne more presnovit več kot 30 g beljakovin na enkrat in kar je več se izloči...)

torej če po treningu popijem 2 merici proteinov torej okrog 50g beljakovin je to preveč in tako zgolj "mečem" proteine proč ali bi bilo uredu.
<< x

CamPUS

Senior Member

Vnosov: 646

Odgovor So mar 18, 2017 11:44

Re: koliko beljakovin?

Odvisno, kakasni so tvoji cilji, oziroma kaj deluje za tebe. Telo predela vse, na dietah za izgubo mascobe je povecan vnos beljakovin tud zarad termicnega efekta porabe energije pri presnovi beljakovin. Pri masi lahko enga, ki tesko pridobiva na masi hitra presnova prevec beljakovin zavira rast ravno zarad tega efekta porabe energije pri prebavi in porabi beljakovin. Drugace pa posploseno masa tam nekje 1.2 - 2g izguba mascobe 2 - 3g.
<< x

gainzo

Pleničar

Vnosov: 40

Odgovor So mar 18, 2017 18:12

aha. kaj pa pri posamičnem obroku? veliko ljudi pravi da telo ne more absorbirati več kot 30g beljakovin na enkrat in da kar je presežek se kar direktno izloči...? a je to res?
<< x

gapi

Senior Member

Vnosov: 645

Odgovor So mar 18, 2017 19:10

gainzo je napisal/-a:aha. kaj pa pri posamičnem obroku? veliko ljudi pravi da telo ne more absorbirati več kot 30g beljakovin na enkrat in da kar je presežek se kar direktno izloči...? a je to res?

DIREKTNO SE NE IZLOČI NIČ...višek beljakovin se bo preko glukoneogeneze pretvorilo v glukozo in če si v suficitu gre v maščobo...vsekakor pa se ne IZLOČI

sicer pa v vsakem primeru 2-3g/kg PUSTE telesne teže
“Naša hrana bi morala biti naša zdravila
in naša zdravila naša hrana!” -Hippokrates
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63848

Odgovor So mar 18, 2017 20:18

pri unih ki intenzivno trenirajo ima po moje vlogo tudi časovno tempiranje beljakovin
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Splošno o prehrani

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel