Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin november 19 - forum

Danes je To nov 19, 2019 01:53

Nekaj vprašanj glede LCHF

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Pe sep 02, 2016 12:27

Re: Nekaj vprašanj glede LCHF

Lepota LCHF je v tem, da ne rabiš razmerij, gramov in računanja. Drži se osnov, nepredelana naravna hrana. Tako dobiš vsa makro in mikro hranila.

Dodatki okrog treninga za podporo.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Pe sep 02, 2016 17:09

UrosS je napisal/-a:Lepota LCHF je v tem, da ne rabiš razmerij, gramov in računanja. Drži se osnov, nepredelana naravna hrana. Tako dobiš vsa makro in mikro hranila.

Tudi jaz se ne ubadam z razmerji, grami in računanjem, pa se ne držim načel LCHF, v bistvu trdim da se še bolj ne ubadam z tem, ker pri LCHF dejanko se ubadate, ker gledate da imate skoraj nič OH, če pa govorimo o Keto pa še da nimate preveč beljakovin polek.
<< x

nitrous30

Mlečnozobec

Vnosov: 198

Odgovor Pe sep 02, 2016 17:56

Ma pomoje vsi ki spremljajo(mo) ta forum, mal preveč razmišljamo o hrani...tisti ki se jim je** kaj mečejo vase, ne berejo in se ne izobražujejo o tej tematiki.
<< x

Sneijderman

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 281

Odgovor Pe sep 02, 2016 18:37

bodibilder je napisal/-a:
UrosS je napisal/-a:Lepota LCHF je v tem, da ne rabiš razmerij, gramov in računanja. Drži se osnov, nepredelana naravna hrana. Tako dobiš vsa makro in mikro hranila.

Tudi jaz se ne ubadam z razmerji, grami in računanjem, pa se ne držim načel LCHF, v bistvu trdim da se še bolj ne ubadam z tem, ker pri LCHF dejanko se ubadate, ker gledate da imate skoraj nič OH, če pa govorimo o Keto pa še da nimate preveč beljakovin polek.

Jaz prakticiran IIFYM. In to je nekaj, česar se lahko držiš celotno življenje :)
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Pe sep 02, 2016 19:46

Jaz se pa 2-3x/dan do sitega najem(mesan obrok) pa je to,to.
Res pa je, da ko sem zdolgocasen bi kar nekaj jedel, ampak ja psiha dela cudeze.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor Pe sep 02, 2016 22:39

Sneijderman je napisal/-a:
bodibilder je napisal/-a:

Jaz prakticiran IIFYM. In to je nekaj, česar se lahko držiš celotno življenje :)

Vsekakor zna bit efektivna stvar, tako kot večina stvari, če se le držiš, ampak meni osebno je preveč omejujoče da se držim določenih makrotov in pa da se ubadam z grami pa vse preračunavam, pa potem na koncu dneva vidim da še imam tolk in tolk gramov beljakovin pa oh pa maščob na voljo pa zapolnjujem tisto z hrano, osebno se mi zdi nepotrebno, vendar pa je lahko za določene ljudi super, sploh take ki potrebujejo nek "sistem" po kerem se držijo, in pa takšne ki težko na oko ocenijo kvaliteto obrokov čez dan in poslušajo telo da jim da znake sitosti itd..
Tako kot pravim, vsi principi znajo delovat super, čist odvisno od osebe, enim določene bolj drugim pa katere druge bolj.
Smešno mi je edino ko nekdo trdi da je njihov princip po kerem se držijo ultimativni in edini efektivni in najbolj kvalitetn in zdrav, in pravilni za vse.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor So sep 03, 2016 04:27

ni boljšega ko jesti 1, 2 ali pa nobenkrat na dan in ti je zato vseno.
ni boljšega kot jesti recimo 48 ko si na poti in narediti potem all out trening.
ni boljšega kot to da ti dela glava s časom ko ne ješ še bolje.
ni boljšega kot ne razmišljati o formi in imeti formo, čeprav si se moral včasih ubijati za to..

pri meni druga prehrana ne dela. ratam odvisen od hrane. pomenin da o njej stalno razmišljam, pomeni da sem lačen, pomeni da imam občutek odrekanja, pomeni da me že malo preveč oh zredi.. pac se razlikujemo. če komu kaj dela ok ni problem.

ampak kot opažam na mnogih je tole lahko velik preobrat v življenju. pri meni je bil all out.. forma, glava, odvisnost, energija, zgubjljnaje časa, počutje...
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So sep 03, 2016 04:38

najbolj smešno pa je ko hočem v ekstra formo. 1 teden ne jem brez lakote, ordekanja, še več energije in z boljšimi treningi in forma se spremeni kot prejšna obdobja pri klasični fitnes hrani, ubijanju, odrekanju, slabem počutju, nervozi, tečnosti v enem mesecu. res hudo.. celo tako da razmišljam o tekmi ker je tako na izi vse..

aja pa da ne pozabim na spanec. astrociti ne rabijo regeneracije glikogena ponoči. spanca rabim 1 do 2 h uri manj in veliko bolj kvalitetno spim..
+ ogromno stvari ki se jih folk sploh ne zavede dokler ni leta na tem
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So sep 03, 2016 06:32

da se razumemo nič ne vidim narobe v tem da kdo uživa v drugi prehrani.. tudi veliko mojih fitneserjev furam na klasiki in vsi so in bodo dosegali all out forme.posebaj mladi fitnserji katerim sistem dela ok in ne vidijo drugih prednosti. si jih je pa težko predstavljat ker še dam nekaj let nebi verjel (tudi ne na začetku keto) pa delam s hrano 30 let...

samo pravi da je zame in tudi mnoge okoli mene tole life changer
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1278

Odgovor So sep 03, 2016 08:04

Je pa, pomoje, za nekoga ki je na višjem nivoju treningov, nemogoče to početi brez točnega nadzora nad vnosom hrane in ostalih dodatkov. Saj za nekoga je že to kompliciranja, da vsak dan pred treningom rukne pre-workout.

Pa vseeno od načina prehranjevanja, predvsem ko so v igri tekmovanja, ipd.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor So sep 03, 2016 08:31

Ja vsekakor ima določene prednosti ki enim ljudjem ustrezajo.
Glede na prehranske navade ljudi in koliko jih je predebelih, imajo sedeče življenje, uživajo ogromno cukra in sladkarij, bi celo trdil da je več takih na svetu ki bi jim keto najbolj koristil v smislu priti v formo in se počutiti super.
So pa tudi taki katerim keto dejansko ne ustreza, pa ne mislim v smislu prit v formo ampak nasplošno počutje, poznam tudi take ki so keto furali 1-2 let, pa enostavno počutje ni tak super, oziroma je dosti slabše ko prej, enostavno telesu nekak ne odgovarja.
Ena taka oseba ki jo poznam se počuti dokaj slabo na praktično vsaki prehrani, razn na pescetarianski, oziroma z drugimi besedami vegeterjanski prehrani z vključenimi ribami in morskim mesom.
Je pa zanimivo da tudi OH na njo vplivajo podobno kot na nekatere ljudi, ki jih zasvojijo in pa se počutijo brez energije sugar crash itd.. pri določenih pa se počuti super, recimo beli riž.
Njene korenine pa izhajajo iz japonske, lahko da je naklučje al ne, ampak jaz že od nekdaj imam teorije da tudi tvoji predniki in rod vpliva nekak kako boš se počutil in kako bo telo navajeno določene hrane in na njej funkcioniralo, pa čeprav ni nekih dokazov za to, ampak če dobro pomislim ni tako neumno kot se sliši.

Meni osebno recimo keto ne ustreza ker enostavno preveč uživam v določenih živilih in tudi nikoli nisem mel tiste mentalitete da bi si mogel določeno hrano črtat oziroma jo prepovedat čist iz jedilnika, niti ne funkcioniram tako super na maščobah kot na oh.
Ne ustreza pa mi niti klasični bb pristop oziroma tudi bolj moderni iifym pri kerem štejejo kalorije in hrano in makrote itd, ker se mi zdi nepotrebno ubadanje z tem pa stres, in zguba časa.
Jaz sem recimo sam pri sebi ugotovil kak se počutim pri keri hrani, kako kera hrana vpliva na kaj, in pa z sledenjem teže ugotovil kak različna prehrana vpliva, in približno na kak način se prehranjujem da dobim potrebna mikrohranila, omega 3 itd... im pa da držim težo recimo... ali pa kak da pridobivam maso, ali pa kak da zgubljam bodifat.
Tudi vem kolk OH približno rabim za intenzivno športanje da je čimboljši performance in da gre skoz itd..
Pri vsaki stvari je treba malo prilagodit jedilnik, če recimo želim izgubljati bodifat prilagodim obroke in dodam bolj sitostno hrano in tudi način kdaj itd.. ampak to samo velja za mene, to sem sam pri sebi ugotovil kak meni to fura, pa se recimo ne ubadam nič z štetjem biločesa ali z črtanjem biločesa, meni osebno tak super paše, se pa počutim super, spim super.. je pa res da različna hrana drugač vpliva, in je to dolg proces ugotavljanja.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So sep 03, 2016 09:01

miki80 je napisal/-a:Je pa, pomoje, za nekoga ki je na višjem nivoju treningov, nemogoče to početi brez točnega nadzora nad vnosom hrane in ostalih dodatkov. Saj za nekoga je že to kompliciranja, da vsak dan pred treningom rukne pre-workout.

Pa vseeno od načina prehranjevanja, predvsem ko so v igri tekmovanja, ipd.

v osnovi je to potrebno po moje pri vsaki prehrani
<< x

mvelnikar

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor So sep 03, 2016 09:46

GROM, te lahko prosim za odgovore na tisto kar sem vprašal v prejšnjem postu.
<< x

mvelnikar

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor So sep 03, 2016 09:49

mvelnikar je napisal/-a:Bi prosil za odgovore še na dva. Glede na to da se poudarja pomembnost razmerij M:B:OH in da sam vsaj za začetno obdobje da dobim pravi občutek vse beležim, bi vprašal:

- ali pri vnosu OH beležiti tudi vlaknine iz zelenjave? Če ne, lahko potem zelenjave pojem precej več ali avokada. Npr 200g avokada ima 16g OH, od tega precej vlaknin.

- za B imam malo zmedo. Ponekod se poudarja da gledaš razmerje npr. 70:30 oz. 75-80:20-25:5 , drugje piše da nekje 0,8-1g B na telesno težo, kar privede do tega da če 75kg oseba poje 20g OH (80 kcal) in 75g B (300 kcal), da mora npr. ostalih 1500 kcal zaužiti iz maščob, kar npr. pomeni delež maščob tam okoli 80%, za bolj aktivnega pa ob še povečanih kcal tudi 85% npr. Če bi upošteval samo razmerje, je B seveda lahko več.

Kaj je prav? Nočem komplicirati, vendar se stvari rad grem 100% in optimalno.

Ali naj vnos BCAA upoštevam pri beleženju B? Gre za 10g na dan?

Hvala
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po sep 05, 2016 07:21

bodibilder je napisal/-a:Tudi jaz se ne ubadam z razmerji, grami in računanjem, pa se ne držim načel LCHF, v bistvu trdim da se še bolj ne ubadam z tem, ker pri LCHF dejanko se ubadate, ker gledate da imate skoraj nič OH, če pa govorimo o Keto pa še da nimate preveč beljakovin polek.

Zakaj posplošuješ?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno o prehrani

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel