Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja

Danes je Ne sep 22, 2019 15:16

Nekaj vprašanj glede LCHF

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

mvelnikar

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor Po avg 22, 2016 16:53

Nekaj vprašanj glede LCHF

Zdravo,

Zelo bi bil hvaležen, če bi mi kdo znal odgovoriti na spodnje:

Kako je z dodatki ki jih jemljem sedaj ob treningu in LCHF:

- Whey vem da moram črtati
- beta alanin? Verjetno ni problem
- citruline malate in aakg? Verjetno ni problem
- l tirozin? Verjetno ni problem
- BCAA? Tukaj sem najbolj v dilemi, ker po embalaži piše da vsebuje tudi sukralozo. Žal je od konkurenčne firme in ne vem če dam lahko link. Ali po lchf sploh rabim bcaa? Se mi zdi precej koristen in ne vem kako bi bilo potem z regeneracijo oz. Ohranjanjem/rastjo mišic.

Ali prav razumem, da naj bi se vsaj v začetni fazi poskušali izogniti malo mlečnim maščobam kot so polnomastni siri, skute zaradi inzulina in predvsem jesti jajca meso na maslu v kombinaciji z zelenjavo?

Kako jesti za kolesarski trening? Prej sem jedel kako banano prej v jogurtu, pa kasneje ovsene kosmiče, testenine, sedaj jasno po LCHF to ne gre. Kolesariti na tešče? Ne vem kako bi kolesaril 3 ure le kako uro po tem ko sem zaužil toliko maščob? Kaj pa rast mišic in hranjenje le teh po vadbi da jih ohraniš itd... po lchf se malo pobere vse skupaj oz kaj potem telo pač naj bi črpalo iz maščob in ne mišic?

Precej vprašanj ampak najlepša hvala za odgovore. Veliko koristnega zveš in vsaka čast zakoncema Grom za znanje ki ga podajate, tudi od Uroša veliko prebral.

Hvala!
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To avg 23, 2016 09:15

Re: Nekaj vprašanj glede LCHF

Whey ti ni treba črtati, če nisi preveč občutljiv.
Beta alanin je OK.
Citrulin in AAKG tudi.
Tirozin tudi.
BCAA so odličen dodatek.

Sladil se na splošno izogibaj. Sploh kar se tiče sugar free pijač. Tisto kar je v BCAA z okusom pa okrog treninga ni problem.

Ja mlečne na začetku, razen masla, črtaj. Kasneje občasno lahko.

Če nisi PRO nimaš kaj za komplicirat. Telo se navadi na kurjenje maščob in lahko brez problema kolesariš 3 ure na vodo (dodaš elektrolite, sol, vmes ješ kake oreške). Če greš na kolo in moraš prej kaj jest, jej manjše količine.

Za rast mišic rabiš pravilen trening, ne samo hrano.
<< x

mvelnikar

Pleničar

Odgovor To avg 23, 2016 11:52

Uroš hvala, sem upal da se boš ravno ti oglasil, ker vem da izhajaš iz vzdržljivostnega športa, sem precej koristnega dobil na tvojem blogu. Iskreno hvala.

Torej tistih 5g BCAA ni problem, da zaradi tega ne bi prešel v ketozo kljub vsebnosti sukraloze?

Trenutno sem po nekje 20 dneh v stanju, ko se grem v bistvu ketonsko oz. imam manj kot 10g OH dnevno, nekje 75% M, ostalo B. Čez kak mesec si bom izmeril ketone in videl kje sem. Problem ki ga imam je v tem, da me trenutna prehrana ki bazira predvsem na maslu,jajcih,avokadu,lososu katerim dodam ob obroku popoldan se kos zelenjave ter sem in tja za pestrost kos kakega sira, oliv ali polnomastne skute preprosto tako nasiti, da več kot 1600-1800 kcal vase že težko spravim, ob mojem gibanju pa bi rabil vsaj 2500 za vzdrževanje, zaradi česar sem začel hujšati kar pa ni moj namen.

S tem namenom sem začasno občutno zmanjšal kolo, sedaj v povprečju vsak drugi dan nekje 30 km oz. 1h, vaje z utezmi vsak dan. Imam dva obroka, več ne morem pojesti.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To avg 23, 2016 12:17

Prosim. Dodaj kokosovo maščobo. Ni tako sitostna in z njo komot napolniš kalorije.
<< x

mvelnikar

Pleničar

Odgovor Sr avg 24, 2016 00:26

Bom poskušal čeprav mi je maslo veliko okusnejše.

Še dve vprašanji - glede na to, da mi ustrezata oz. imam samo dva obroka ali je kaj narobe če imam na enega recimo tam 65-70g B v kolikor držim razmerje 70:30?

In še to - kako je s suhomesnati proizvodi in kako pogosto. Malce različnih informacij je in niti ne vem točno katere? V tvojih receptih sem videl da uporabljaš predvsem šunko (kakšno?) in pa slanino. Jasno mi je da kakšne poli salame,mortadele ne, tudi klasična suha salama predvidevam da ne, ampak kaj pa ostalo? Npr. Kakšen pršut, dimljene stvari, suh svinjski vrat,...

Ob tej poti adapcije oz. prehoda je edina stvar ki me malo muči, nespečnost, kar je razvidno iz tega ob katerih urah pišem :)

Hvala
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr avg 24, 2016 07:44

Daj raje B razdeli na pol. Več kot 100 g kvalitetnih itak ne rabiš.

Čim manj suhih stvari. Občasno lahko. Jaz imam domače, delamo sami doma tako da vem kaj je not. Tudi (kozje) sire ipd.
<< x

mvelnikar

Pleničar

Odgovor Sr avg 24, 2016 08:24

OK, čeprav to pomeni da bom moral uvesti se kak obrok vmes, če hočem razdeliti B. Sem mislil, da so tudi take vrednosti ok glede na to da sem posameznik ki se vsak dan giba kardio oz dela z utežmi vsaj 1h. Verjetno malo tudi kompliciram, ampak sem precej noter padel...

OH zaenkrat držim dnevno na tam 10-15g dnevno, čeprav to pomeni zelo malo zelenjave, recimo cvetače,brokolija,paprike ali kakega paradajza pride zelo malo pri 150g, ko že dosežeš te količine. Recimo avokado 200g ima 15g OH, pa si potem že zaključil če hočeš biti strikten. Edino kake solate, zelja in motovilca pride volumnsko več.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Sr avg 24, 2016 10:48

Moti te da si preveč sit, moti te da zgubljaš težo, moti te da nemorš jest več zelenjave, mi razložiš smisel da imaš tako nizke OH v prehrani glede na vse te "probleme" ki jih očitno z tem imaš?
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor Sr avg 24, 2016 11:04

Mogoče preveč zelenjave, ki zafila prebavila.

Jaz imam komot do 3500kcal dnevnega vnosa, od tega 145g B, kaj več pa bi že bila težava. Pa je tudi zelenjava zraven, ampak pač olive, avokado, ipd, in ne "praznega sranja", kot je recimo solata. Ja saj vem, olive in avokado je sadež, samo za večino je zelenjava ;)
<< x

mvelnikar

Pleničar

Odgovor Sr avg 24, 2016 13:28

.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor To avg 30, 2016 06:07

bodibilder je napisal/-a:Moti te da si preveč sit, moti te da zgubljaš težo, moti te da nemorš jest več zelenjave, mi razložiš smisel da imaš tako nizke OH v prehrani glede na vse te "probleme" ki jih očitno z tem imaš?

izguba maščobe pri LCHF bi morala biti le stranski efekt. so druge prednosti zaradi katerih ne pomislim da bi jedel drugače.
z drugo recimo klasično fitnes hrano sem izgubil 25 let. Pač moje mnenje.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor To avg 30, 2016 10:50

Grom je napisal/-a:izguba maščobe pri LCHF bi morala biti le stranski efekt. so druge prednosti zaradi katerih ne pomislim da bi jedel drugače.

Slika
Se popolnoma strinjamSlika.
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor To avg 30, 2016 15:19

Grom je napisal/-a:
bodibilder je napisal/-a:Moti te da si preveč sit, moti te da zgubljaš težo, moti te da nemorš jest več zelenjave, mi razložiš smisel da imaš tako nizke OH v prehrani glede na vse te "probleme" ki jih očitno z tem imaš?

izguba maščobe pri LCHF bi morala biti le stranski efekt. so druge prednosti zaradi katerih ne pomislim da bi jedel drugače.
z drugo recimo klasično fitnes hrano sem izgubil 25 let. Pač moje mnenje.

Ti si na Keto, LCHF je bol širok pojem, sicer Keto spada v to, ampak večina ljudi ko omenja LCHF ne misli čisto Keto dieto ampak samo nižje OH pa višje M, lahko da beljakovine niso nizke, lahko da je OH še vedno tam 50-100g, samo tolk da se razumemo kaj večina ljudi smatra pod to.
Drugač pa je odvisno od posameznika, eni delujejo super na LCHF, eni na "klasični fitnes prehrani" karkoli je že to, eni na pescetarijanski dieti, eni na Keto.. je čist odvisno od posameznika, če tebi keto deluje super, potem super, ampak jaz sem se nanašal na to da OP-ja moti ogromno stranskih učinkov te diete za katero se je odločil, in z tem dvomim in se sprašujem zakaj je izbral to dieto katera očitno ni optimalna za njega če ga toliko stvari na njej moti in ni to njegov cilj.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor To avg 30, 2016 16:40

jaz tega nisem razbral
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

mvelnikar

Pleničar

Odgovor Pe sep 02, 2016 12:22

Hvala vsem za komentarje.

Bodibilder, mogoče sem nerodno napisal ali pa si ti napačno razbral, kakorkoli, daleč od tega da bi me karkoli motilo, pravzaprav sem navdušen nad Lchf in zanimivo še bolj kot nad tem da omogoča ob ustreznem treningu tudi ustrezno hrano za preoblikovanje telesa, nad počutjem in odnosom do hrane, ki ga vzpostaviš.

Jaz sem večni ekstremni yo yo primer - imel več obdobij da mi je speh dobesedno lezel iz hlač do obdobij six packa in uvrščanja na stopničke na naših kolesarskih amaterskih dirkah. Večna borba s kilogrami in hrano. Če sem prej lep dan dneva premišljeval o hrani, je sedaj to skoraj obstranska stvar.

Tako da daleč da bi me karkoli motilo, gre le za opažanja oz nekatera vprašanja ki jih še imam.

Bi prosil za odgovore še na dva. Glede na to da se poudarja pomembnost razmerij M:B:OH in da sam vsaj za začetno obdobje da dobim pravi občutek vse beležim, bi vprašal:

- ali pri vnosu OH beležiti tudi vlaknine iz zelenjave? Če ne, lahko potem zelenjave pojem precej več ali avokada. Npr 200g avokada ima 16g OH, od tega precej vlaknin.

- za B imam malo zmedo. Ponekod se poudarja da gledaš razmerje npr. 70:30 oz. 75-80:20-25:5 , drugje piše da nekje 0,8-1g B na telesno težo, kar privede do tega da če 75kg oseba poje 20g OH (80 kcal) in 75g B (300 kcal), da mora npr. ostalih 1500 kcal zaužiti iz maščob, kar npr. pomeni delež maščob tam okoli 80%, za bolj aktivnega pa ob še povečanih kcal tudi 85% npr. Če bi upošteval samo razmerje, je B seveda lahko več.

Kaj je prav? Nočem komplicirati, vendar se stvari rad grem 100% in optimalno.

Ali naj vnos BCAA upoštevam pri beleženju B? Gre za 10g na dan?

Hvala
Naslednja

Vrni se na Splošno o prehrani

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast