Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je So okt 19, 2019 16:21

Peter Attia, M.D., The Straight Dope on Cholesterol

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor So feb 16, 2013 17:57

Peter Attia, M.D., The Straight Dope on Cholesterol

Cholesterol is one of the most misunderstood molecules in the human body. Much like fire, it can be an essential tool for life, if used properly, or a destructive force if allowed to run amok. In this presentation, Peter Attia will explain how the body creates, moves, and utilizes this vital molecule and how what you eat can tip the balance in your favor. By the end of this talk you’ll know more about cholesterol than 99% of the physicians in this country.

Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Sr feb 20, 2013 14:53

Re: Peter Attia, M.D., The Straight Dope on Cholesterol

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Pe feb 22, 2013 14:28

super, hvala za tole
<< x

lknix

Pleničar

Vnosov: 14

Odgovor Če mar 07, 2013 22:29

Vracam tale link na serijo clankov: http://eatingacademy.com/page/2?s=%22Th ... esterol%22

:)
<< x

Deadweight

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 127

Kraj: Maribor

Odgovor So apr 15, 2017 00:33

Super predavanje, vendar po pravici povedano nisem povsem razumel zaključka oz. kako naj pri nas in našem zdravstvenem sistemu preverim dejavnike tveganja za srčno-žilno bolezen. Iz predavanja sem (poleg tistega kar sem že vedel od prej) potegnil le to, da standardni testi za krvne maščobe ne povejo nič pametnega in da nižji, kot so trigleceridi, bolje je za nas - torej manjše število teh "ladij" oz. prenašalcev. Ampak število teh iz standardnega testa ne moremo ugotoviti ali ne? Je to mogoče tisto razmerje HDL/trigliceridi? Mi zna kdo prijazno na kratko povzeti bistvo predavanja oz. me popraviti tam kjer se motim? :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So apr 15, 2017 04:36

lahko sklepaš na osnovi vrednosti tag, hdl in na osnovi načina prehranjevanja.. ne moreš pa izmeriti..

http://www.maxximum-portal.com/Prehrana ... olesterol/
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor So apr 15, 2017 08:37

Razmerje med trigliceridi in HDL je najboljši pokazatelj tveganja za razvoj kardiovaskularnih bolezni (približno 8x bolj natančen od skupnega holesterola). Večja, ko je številka, večje je tveganje.

http://www.nutrigenomika.info/bolezenska_stanja/holesterol.html
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Deadweight

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 127

Kraj: Maribor

Odgovor So apr 15, 2017 13:25

No, pol je tak to to kar sem si mislil oz. že nekaj časa vedel oz. isto kar Grom trobi po forumu že lep čas pa določen folk še vedno ne verjame :) Je pa to predavanje brez preglednic kar težko za razumet nekje od sredine naprej, sem zdaj še enkrat pogledal s prosojnicami in je dosti bolj jasno. Še boljše je pa vse skupaj povzeto tule, na njegovi strani:

http://eatingacademy.com/nutrition/the- ... rol-part-i

Čeprav sem tudi tule prebral po večini vse in je še vedno nekaj stvari nerazjasnjenih. Sploh tista mi je čudna da se LDL holesterol male velikosti kar nekako brez pravega razloga zaleti v stene arterij in kasneje nastane vnetni odziv telesa kar povzroča nastanek plaka. Po vsem kar sem prebral do sedaj mi je to bedarija. in v tem ni nobene logike, ker v telesu se ne dogaja ničesar brez dobrega razloga. Je zelo kompleksen mehanizem, ki točno ve kaj dela. V telesu mora biti NAJPREJ vnetje (low grade inflamation) oz. poškodbe žil zaradi preveč sladkorja (insulina), prostih radikalov, visokega tlaka itd, komaj potem telo odreagira in tja pošlje holesterol da to škodo popravi. Če bi bil endotelij popolnoma izpraven in nepoškodovan, se holesterol ne bi kar tako lepil nanj :) Drugače mi je pa zelo všeč, da se stvari premikajo v pravo smer in se razbija stare dogme in priporočila, ki v grob vsako leto spravijo ogromno ljudi.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So apr 15, 2017 17:19

Sicer ne tako enostavna, knjiga saj gre za sklop znanstvenih člankov različnih avtorjev, ki jo mora prebrati vsak, ki misli da so holesterol in nasičene maščobe problem. Predvsem pa vaš zdravnik ali prehranski svetovalec

Vrhunska

Slika
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor So apr 15, 2017 19:18

Jaz bi še tole preštudiral, čeprav je malce nad vsakdanjim nivojem

http://eatingacademy.com/cholesterol-2/ ... prevention

Vrni se na Splošno o prehrani