Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast

Danes je Ne dec 15, 2019 09:12

L-Tyrosine

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

janezjanez2

Pleničar

Vnosov: 74

Odgovor Po dec 14, 2015 11:02

L-Tyrosine

Zasledil sem da je l-thyrosine dober za ščitnico, tudi v športu je koristen dodatek. Vendar nisem siguren glede doziranja. Večina dodatkov ima 500mg na kapsulo, piše pa da vzameš 2 kapsuli dnevno. Ampak če primerjam koliko tirozina je v puranjem meso in jajcih, je 500mg zelo malo. Recimo 300mg puranjega mesa vsebuje 3000mg tirozina. A je potem sploh kak smisel dodajati? Je mogoče kakšna razlika v absorpciji?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63918

Odgovor Po dec 14, 2015 14:18

Re: L-Tyrosine

vedno ga moraš vzeti na prazen žeodec.
1 do 2 g te sigurno do neke mere vrže v luft
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Tjašša

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 25

Odgovor Po dec 14, 2015 16:37

Kaj pa kot dodatek zaradi slabo delujoče ščitnice? Isto na prazen želodec?
Hvala! :)
ad astra per aspera
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Po dec 14, 2015 19:00

Tjašša je napisal/-a:Kaj pa kot dodatek zaradi slabo delujoče ščitnice? Isto na prazen želodec?

vzemi raje euthyrox ;)
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Po dec 14, 2015 19:16

L-tirozin je ena izmed osnovnih aminokislin. Euthyrox pa predvidevam, da je zdravilo (ki ima lahko stranske učinke...)!?
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Tjašša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po dec 14, 2015 21:32

Ne, prav zdravil ne rabim. Sem bila zadnjih par mesecev na pregledih in ni tako hudih odstopanj, da bi potrebovala zdravila. Se mi pa zdi, da je bolje, odkar jemljem L-tyrosine. So se simptomi ublažili. Samo ga pa jemljem ponavadi po zajtrku, zato preverjam.
ad astra per aspera
<< x

janezjanez2

Pleničar

Vnosov: 74

Odgovor To dec 15, 2015 07:36

Tjašša koliko sicer poješ belega mesa dnevno? Sprašujem ker me zanima ali izboljšanje opazijo samo tisti, ki imajo pomankanje ali ima učinek tudi pri tistih, ki pojejo dosti mesa in ne vzamejo terozin na tešče.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To dec 15, 2015 09:14

po moje najbolj prazen. samo to gre na daljši rok
<< x

Tjašša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To dec 15, 2015 12:42

Belo meso jem običajno 3krat tedensko, cca 300g. Tako približno jem že leto, dve, morda sedaj pojem celo manj belega mesa kot sem ga na začetku (sedaj več rdečega ipd.). L-Tyrosine jem že vsaj dva meseca, pa šele sedaj opažam razliko.
ad astra per aspera
<< x

nani1

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 661

Odgovor To dec 15, 2015 14:36

janezjanez2 je napisal/-a:Zasledil sem da je l-thyrosine dober za ščitnico, tudi v športu je koristen dodatek.

Tyrosine zavira delovanje kortizola, mogoče preko tega mehanizma blagodejno vpliva.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/4068899
Dietary tyrosine suppresses the rise in plasma corticosterone following acute stress in rats.
Reinstein DK, Lehnert H, Wurtman RJ.
Abstract

Acute, uncontrollable stress increases norepinephrine (NE) turnover in the rat's brain (depleting NE) and diminishes the animal's subsequent tendency to explore a novel environment. Pre-treatment with tyrosine can reverse these adverse effects of stress, presumably by preventing the depletion of NE in the hypothalamus. Numerous studies suggest that NE inhibits the release of adrenocorticotropic hormone (ACTH) by suppressing corticotropic releasing factor (CRF) secretion in the hypothalamus. In the present study, we found that pre-treatment with supplemental tyrosine not only prevented the behavioral depression and hypothalamic NE depletion observed after an acute stress, but also suppressed the rise in plasma corticosterone. These results support a role for brain NE in stress-induced corticosterone secretion and demonstrate that supplemental tyrosine can protect against several adverse consequences of such stress.

V tej študiji ni navedeno v katerem delu dneva so jemali, so pa druge študije nakazale, da je najbolje jemati tirozin podnevi, ker se lahko pod vplivom sončne svetlobe tirozin lahko pretvori v dopamin.
Pa še kortizol je najvšji zjutraj... win-win situacija.
Nekje pa še dodajajo,da če je vzet na tešče v izolirani obliki, nima 'sotekmovalk' med aminokislinami in je potem učinek še boljši.
Vprašaj vse, ne zaupaj nikomur.
Ultimate source of knowledge is experiment.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To dec 15, 2015 15:01

kortizol zjutraj ni problematičen in v osnovi celo zaželjen. je potreben. problematičen je konstatno povišan, predvsem zvečer.
<< x

gapi

Senior Member

Vnosov: 645

Odgovor Če dec 17, 2015 18:25

vidorando je napisal/-a:
Tjašša je napisal/-a:Kaj pa kot dodatek zaradi slabo delujoče ščitnice? Isto na prazen želodec?

vzemi raje euthyrox ;)

To je sintetični hormon tiroksin ali kratica T4. Ta hormon proizvaja žleza ščitnica in če bi ga kar tako dodajala bi porušila homeostazo...ni se za hecat
“Naša hrana bi morala biti naša zdravila
in naša zdravila naša hrana!” -Hippokrates

Vrni se na Prehranska dopolnila in prehrana za aktivne

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 30e - forum