Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum

Danes je Ne dec 08, 2019 09:12

prehranska dopolnila za žensko

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

ursi93

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Pe maj 02, 2014 20:25

prehranska dopolnila za žensko

Dober dan.

Imam eno vprašanje in sicer se ukvarjam z fitnesom že več kot eno leto, od prehranskih dodatkov pa uporabljam omega 3, vitamine, whey, maxx dessert. Zanima me ali se priporoča za žensko tudi kakšne aminokisline (BCAA,beta alanin..). Videla sem že namreč, da ima kdo v fitnesu razne barvne napitke, ki ti povečajo moč med samim treningom in omogoči boljšo regeneracijo. Zanima me ali se za žensko kaj takega splača kupiti in če se, če mi lahko prosim kdo svetuje kaj in kako Slika

najlepša hvala vsem za nasvete ! Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63898

Odgovor Pe maj 02, 2014 20:43

Re: prehranska dopolnila za žensko

V primeru da treniraš intenzivno ali pa si na zelo strogi dieti zna koristiti. ni pa nujno.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

ursi93

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Pe maj 02, 2014 20:46

Treniram 5-6x tedensko po 2 mišični skupini dnevno + kardio, tak da intenzivnost je kr visoka, in pa cikliranje ogljikovih hidratov :) včasih malo zmanjka moči med treningom in ni tak efektivno kot bi lahko blo, včasih pa se pojavi kakšen muskel fiber tudi :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe maj 02, 2014 20:56

Testiraj. Jaz ma najboljši filing s kombinacijo Leucin + HMB ki je v Activlab Leucin XTRA
<< x

Liutswind

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To maj 27, 2014 18:55

Pozdrav,

imam uprašanje. Sem precej aktivna. Čez zimo veliko hodim v fitnes in smučam, poleti kolesarim, tečem...recimo da sem 5krat tedensko aktivna od tam uro in pol (kar visoka intenzivnost). Malo tudi pazim kaj jem. Pred kratkim sem se odločila, da bom en obrok v dnevu nadomestila z šejkom, predvsem zato, da povečam vnos beljakovin, kar mi je tudi predlagala trenerka v fitnesu. Za probo sem si nabavila Whey. Me pa zanima ali ste že od koga slišali, da bi mu bilo po zavžitju šejka slabo. Zavžijem ga recimo 10 minut po treningu. Slabost traja pa tudi po uro.
Imam pa okus jagodo. Morda veste kaj bi lahko bil vzrok.

Hvala, LP

EDIT Admina: prosim upoštevaj pravila foruma, hvala.
<< x

Simon_Z

Pleničar

Vnosov: 55

Odgovor Sr maj 28, 2014 09:23

Zakaj pa tega ne vprašaš trenerke, če jo plačuješ za to, da ti pomaga?

Mogoče bi bilo pametno, da napišeš podrobno sestavo izdelka, lahko se skriva v njem nekaj, kar ti enostavno ne ustreza. Lahko bi sicer tudi menjala različne produkte in ugotavljala kakšno je počutje, ampak je to predrago in zelo nepraktično.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr maj 28, 2014 10:37

lahko si na kaj v njem občutljiva, odvisno tudi od količine.
v osnovi pa se ne dogaja
<< x

Liutswind

Pleničar

Odgovor Sr maj 28, 2014 14:58

Sestavine:93,5% beljakovinski mix (ultrafiltriran koncentrat protein čiste sirotke, izolat proteina čiste sirotke) fruktoza, arome, regulator kislosti:jabolčna kislina (okus strawberry) zgoščevalci: ksantan gumi, karbokis metil celuloza;sladila:acesulfam K && sukraloza, barvila:kamin

to je sestava, mešam pa 30g na 150 do 200 ml vode, odtisnjena uporaba na izdelku pa je 35g na 150 ml vode.

Prvi dan me ni nič slabilo ko sem poskusila. Je možno da je krivo to, da ko končam sem običajno precej lačna oz imam želodec precej prazen, ali pa to da ni dovolj pretereseno. Do danes še nisem imela nobenih težav z želodcem ali občutljivostjo, je pa res da je vse enkrat prvič :)

No kakorkoli, ja tisto prakticiranje je precej drago :) bom poskusila še v malo manjšem koncentratu pa mogoče tako da pojem še kaj malega zraven.

Hvala za odgovore

LP
<< x

Liutswind

Pleničar

Odgovor Sr maj 28, 2014 15:00

Da ne bo pomote, ne treniram vodeno. Sem že od malih nog aktivna in fitnes se v mojem primeru kliče samo v primeru gnile zime ali slabega vremena:) Bi mi povedala, je pa res da jo že kak mesec nisem videla...

LP
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr maj 28, 2014 15:16

Poizkusi piti po požirkih tako da raztegneš na kakih 20 do 30 minut
<< x

Liutswind

Pleničar

Odgovor Sr maj 28, 2014 16:02

Hvala, bom poskusila...

LP
<< x

Creation1

Pleničar

Vnosov: 23

Odgovor Po jun 02, 2014 20:01

Liutswind je napisal/-a:Pozdrav,

Imam pa okus jagodo. Morda veste kaj bi lahko bil vzrok.

Hvala, LP

Lahko da je vzrok ravno okus jagode. Sem uporabljal že veliko različnih proizvajalcev in okusov wheya in kolikor se spomnim, da mi je bilo pred leti slabo ravno in samo po jagodi. Ne spomnem se več proizvajalca, ni pa bilo iz Maxx shopa. To je bila edina škatla, ki je romala v koš... :)
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Po jun 02, 2014 20:36

Možno da je tudi hipoglikemija - whey je močno insulogen in če ni OH zraven pa na prazen želodec in po treningu lahko krvni sladkor precej navzdol zaniha in pri občutljivoh osebah se to potem pozna
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jun 03, 2014 06:51

včasih sem imel vedno ta problem. če sem preveč wheya spil prehitro. občutno imel občutek padca cukra v krvi. če sem razdelil napitek v dva dela ali pil bolj počasi in razpotegnil na daljši čas problema ni bilo..
<< x

didi27

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Po jun 09, 2014 16:56

Pozdravljeni,

rabila bi kakšen nasvet, katere dodatke bi lahko dodala, da bi pospešila izgubo zadnjih dveh-treh kg(CLA, kateri burner, BCAA) ipd?
Prehrano imam namreč urejeno(nizko oh). Glede telovadbe izvajam nizko intenzivni cardio zjutraj ali pa hitt popoldne, vsaj 5 x na teden. Kateri dodatek bi bil priporočljiv za več energije med treningom in hitrejše okrevanje? Sedaj pred treningom spijem samo kavo in/ali zeleni čaj.
Naslednja

Vrni se na Prehranska dopolnila in prehrana za aktivne

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit