Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je Ne sep 22, 2019 09:44

Problemi s prebavo

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Wale

Pleničar

Vnosov: 95

Odgovor Sr nov 23, 2005 22:54

Problemi s prebavo

Lep pozdrav!

Imam eno vprasanje za vas,katerega sem kategoriziral pod to rubriko ceprav ne vem ali spada to sem...
Gre nbamrec za problem moje mame...pred circa 6 meseci sem ji pomagal shujsati za 13 kilogramov...(sedaj ima 53 let,160 cm ter 59 kg)...
Je postala vestna in se drzi neke zdrave prehrane-torej mocno znizala vnos mascob(junk) ter OH v zdravi meri...
Toda pojavile so se tezave sprebavo...ze med casom hujsanja je imela tezave(zaprtje) z uzivanjem AMINO praska,s prva sem mislil,da to zaradi tega ampak to se nadaljuje se zdaj ko ga ne uziva vec...delno gre za zdravstvene tezave(zaradi operacij v mladosti na crevesju crevo ni vec v najidealnejsi legi...),ampak vseeno so prebavne motnje po tej shujsevalni dosti slabse kot prej...
Poskusil sem s SVEDSKO grencico,lanenim semenom namocenim v vodo,donat...nic ne pomaga...odvajalni caji v mocnejsem koncentratu pa so prehuda doza...
Bi mogoce lahko izbolsal situacijo s kaksnimi kvalitetnimi OH(ovseni kosmici...?)
Ce kdo slucajno ve za kaksen nasvet mu bom zelo hvalezn!Lep pozdrav!
:smt006 :smt020
GO BIG OR GO HOME
<< x

cvetka

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 25

Odgovor Sr nov 23, 2005 23:17

Re: Problemi s prebavo

deci pogretega donata zjutri pa deci še zvečer :smt003 :smt019
hrano polno vlaknin
veliko tekočine
pa npr gibanje :smt017 :smt003
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Sr nov 23, 2005 23:25

Poskusita z otrobi.
V bistvu vse skupaj, ce se da: donat, laneno seme in otrobi. Mogoce tu pa tam na tesce (par ur prej) namocene suhe slive. Cimvec zelene zelenjave. Pa tako redno delat, ker zaprtja ne resis v enem dnevu.

Ce pa gre samo za to, da bi se rada znebila akutnega zaprtja, je fajn, ce se lahko naje (pre-naje, v bistvu), a tudi s tem mega obrokom naj zauzije cimvec vlaknin.

Na njenem bi se tudi izogibala vsemu, kar napenja: strocnice (predvsem koruze in soje), jajca... Sicer zna tudi zelenjava (zelena) fino napenjati, ampak to bo sama najbolje vedela...

Tretja stvar: redno klistiranje. Kaj vse je lahko v crevesju: tukaj (POZOR, NI ZA GLEDANJE OB HRANI!!!!!!)
www.maxximum.si
<< x

Wale

Pleničar

Vnosov: 95

Odgovor Če nov 24, 2005 12:14

tjasa je napisal/-a:Poskusita z otrobi.
V bistvu vse skupaj, ce se da: donat, laneno seme in otrobi. Mogoce tu pa tam na tesce (par ur prej) namocene suhe slive. Cimvec zelene zelenjave. Pa tako redno delat, ker zaprtja ne resis v enem dnevu.

Ce pa gre samo za to, da bi se rada znebila akutnega zaprtja, je fajn, ce se lahko naje (pre-naje, v bistvu), a tudi s tem mega obrokom naj zauzije cimvec vlaknin.

Na njenem bi se tudi izogibala vsemu, kar napenja: strocnice (predvsem koruze in soje), jajca... Sicer zna tudi zelenjava (zelena) fino napenjati, ampak to bo sama najbolje vedela...

Tretja stvar: redno klistiranje. Kaj vse je lahko v crevesju: tukaj (POZOR, NI ZA GLEDANJE OB HRANI!!!!!!)

...hm,hvala...donat do zdaj ni pomagal,tele otrobe bo pa sprobala...Hvala za odg!
Lep pozdrav :smt020 :smt006
GO BIG OR GO HOME

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel