Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Po avg 26, 2019 01:29

Fatburnerji

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

TheBee

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Ne sep 25, 2005 02:33

Fatburnerji

Imam eno vprasanje glede fatburnerjev. Enega sem si namrec narocila. Ne bom pisala katerega, da ne bo reklama. V njem je poleg ekstrakta zelenega caja in kofeina se tirosin, oziroma l-tirosin. Kaj je v resnici ta tirosin? Menda to ni tiroksin (in je narobe napisano), namrec hormon scitnice? S taksnimi stvarmi se vseeno ne bi igrala, pa tudi za ceno malo vecih kilogramov. Sicer dva tedna jemljem karnitin tabletke, dve pred treningom (vsak dan 90 minut delam kardio in 30 minut "za misice"). Ne vem, ali pomagajo. Vsekakor sem v tem casu nekaj shujsala, ampak ne morem vedeti, ali je to od potenja in velikega kalorijskega deficita, ali od tega. In menda je zraven fatburnerja tudi dobro vzeti se tabletko karnitina.
Povsod pod stranski ucinki ni napisano nic. Je mogoce, sploh ce jih jemljes v kombinaciji, da vseeno pride do kasnih prav nevarnih stranskih ucinkov?
In se nekaj, po treningu grem vedno tudi v savno. Bi mogoce huda vrocina v kombinacijami z vsemi temi tabletami utegnila povzrociti kaj...

Sicer pa sem redno, torej vsak dan, na fitnesu ze dva meseca, jem pa samo zdravo, zdravo pri hujsanju je po moji logiki z velikim kalorijskim deficitim, torej ne vec kot 1000 kcal na dan. Trudim se, da upostevam nasvete, ki jih dajete na tem forumu, je pa res, da 4-6 na dan ne jem. Jem dvakrat. Ne vem, koliko sem v tem casu shujsala, ker nisem takrat stopila na vago, ker ne bom zdaj, pa tudi ko bom koncala ne. Hocem, da me je cim manj, to kar pa na meni bo, mora biti cim bolj cvrsto. Zanima me samo tisto, kar vidim v ogledalu, kile me ne zanimajo niti malo. Najprej karnitin, potem pa se fatburner, sem kupila, ker se mi zdi, da bi skoraj vsak drugi osebek, ce biti delal, kar delam jaz, shujsal enkrat vec od mene. Torej sem zafrustrirana, in si zelim malo pomoci. Nisem ena od tistih, ki sedi na riti po ves dan in caka, da se bo s pomocjo cudeznih tabletk resila nadloge. Zelim samo malo pomoci. Ker res garam. In mi ni tezko, res mi ne. Ampak sem zalostna, prav zalostna, ko preprosto... Mislim, da bi lahko slo dal malo vec.

Hvala, ce mi boste odgovorili na vprasanja. In hvala, ce mi boste dali se kaksen koristen nasvet.
<< x

goran

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 167

Kraj: maribor

Odgovor Ne sep 25, 2005 05:05

ješ absolutno premalo, tak da če si zgubila kile si zgubila večino mišične mase. to moraš vedeti. Če si kupila fatburnerje v trgovini in tudi mislim da vem katere si kupila se ne rabis bati. pa prva star pri treningu je da čim manj kompliciraj s temi deficiti. če ješ kvalitetno hrano potem ne rabiš skrbeti za to.
<< x

MiniMaxi

Pleničar

Vnosov: 42

Odgovor Ne sep 25, 2005 06:05

Najprej moras prehrano postimat. Imas prevelik kaloricni deficit in premalo obrokov. Nujno moras jesti 5x na dan ali vec. Ne bi verjela, koliko vec pojem, odkar imam postimano prehrano. Vcasih sem jedel 2x na dan, zdaj jem na vsaki 2-3 ure, pa imam 12kg manj, kot spomladi - in se vedno gre teza dol (a zeloooo pocasi, ker imam manj deficita, oz. ga skoraj ni).

Ce mislis resno hujsati, ti iz lastnih izkusenj priporocam kaksno low-carb dieto z velikim vnosom beljakovin in kvalitetnih mascob. Pa obvezno imas vsak teden tudi dan z veliko OH in kaksen cheat-day tu pa tam.

Od dodatkov nujno zraven se kaksen dober whey po treningu (jaz sem vzel biotecha, ko je bil v akciji), mulitivitaminske tablete in Omega3 mascobe. Na forumu sicer predlagajo tudi BCAA, ki pa jih jaz nisem jemal.

Tu pa tam se lahko tudi nagradis po treningu s kaksnim Detourom. :smt016

Fatburnerjev nisem jedel, tako da tu nimam izkusenj. Piti moras nekje 4l vode na dan (ali vec). Izogibaj se kruhu, krompirju, gaziranim pijacam (sploh pij vecinoma le vodo), ocvrtemu mesu, cokoladam itd. Preberi si vec o pravilni prehrani v ostalih pispevkih na forumu. Vsekakor ne smes stradati, ker lahko brez problema hujsas z skoraj vedno polnim zelodcem :)) Treba je samo prebrati kaj in kdaj lahko jes.

Zmotno je tudi dejstvo, da je sadje dobro pri dieti. Torej ga jej v minimalnih kolicinah. Zame je to predstavljalo 2 banani zjutraj po teku in tu pa tam nekaj cesenj ali sliv.

Pomaga tudi, ce spijes veliko nesladkanega zelenega caja. Ampak to delaj raje zjutraj, da ne bos potem celo noc bedela :))

Kar pa se treninga tice - pri meni je delovala formula 3-5x na teden tek ali orbitrek zjutraj na tesce in 2x na teden fitness oz. proste utezi doma. Seveda pogojeno s pocutjem, ki na low carb dieti ni ravno najboljse.

S tako dieto sem izgubljal 0,5 kg na teden. Vmes je bilo nekaj pavz zaradi slabsega pocutja in pocitnic. Hotel sem iti pocasi, zaradi zdravja. Pa tudi vem, da ce bi v hipu izgubil prevec kg, bi se znalo zgoditi, da bi jih tudi v hipu nazaj pridobil. Pac moras gledati na dolgi rok.

Ce imas malo samodiscipline in si bos vzela cas za prebrati prispevke na forumu, bos sigurno zmagala. :smt020
<< x

TheBee

Pleničar

Odgovor Ne sep 25, 2005 14:12

Nisem jih kupila v trgovini, ampak na eni od nasih spletnih strani, ki so namenjene prehrani, dodatkom k prehrani.

Pijem samo vodo. Enkrat na tri, stiri dni si privoscim plocevinko kokakole (3dl). Kot nekaksno nagrado. Sicer pa se nalivam z vodo. Kruha ne jem, krompirja tudi ne. Nobene sladkarije nisem dala vase ze dva meseca. Tudi sadje sem, po tem ko sem prebrala vse na tem forumu, drasticno omejila.

Kar pa se tice misic. Ce bi me pogledal prej in pozneje, bi rekel, da mi jih je uspelo pridelati. Kajti telo imam bolj misicasto in lepo zategnjeno, prav res. V bistvu sem z nogami, rokami in trebuhom ze skoraj zadovoljna. In sploh ne bi hitela, ce ne bi imela teh vrazjih "love handles", slaufkov ob strani in predvsem zadaj. Ki mi povsem pokvecijo postavo. Sploh ce me gledas od zadaj. Ne bom mirna, dokler ta rec ne bo sla stran. In sem nepotrpezljiva. Morajo stran, cim prej. Zavedam se, da moram verjetno izgubiti se kaksnih pet kilogramov, da bodo slaufki odstranjeni ali vsaj komaj vidni.
<< x

apolon

Pleničar

Vnosov: 45

Odgovor Ne sep 25, 2005 14:59

Če si šele začela trenirati, se da nekaj mišične mase pridobiti kljub kal. deficitu. Večji problem je, da se ti bo presnova tako upočasnila, sploh če ješ le 2x dnevno, da kmalu ne boš mogla več izgubljati špeha, ko pa se boš začela normalno prehranjevat pa se boš zredila nazaj. Ne smeš biti neučakana, sploh če želiš trajne rezultate. Zaradi l-tirozina se nimaš kaj bati, nima stranskih učinkov, vprašanje pa je do kake mere pripomore k izgubi maščobe.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63805

Odgovor Ne sep 25, 2005 16:14

Tirozin nima omembe vrednega vpliva na izgubo maščobe. Izjema je pri kroničnem pomankanju v hrani.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

OutThere

Senior Member

Vnosov: 590

Odgovor Ne sep 25, 2005 21:45

Ti povem iz svoje izkušnje:
Ko na 1800 kcal dnevno + trening kt pr norcih ni šla teža nikamor, sem šel postopoma na 2500 kcal na dan. Teža ostaja ista. Več kcal ne pomeni nujno višje teže (in OČITNO tudi obratno).
Če bo šla teža naslednjič, ko znižam kcal na 1800 dnevno spet dol, pomeni, da več pomeni ciklanje, kot dejanski deficit ali suficit (hmmm o suficitu nisem ziher)...
Za začetek počasi dvigni kcal na normalen nivo. Tam ene 2000-2300 po mojem. Oz. toliko, da ne začneš bistveno pridobivati na teži (če pa že, pa na mišicah, ne na salu), pol pa spet deficit, samo ne tolk bolan, kot ga imaš sedaj.

Kokakola kot nagrada? Men bi to bila najhujša tortura :smt003
Climb more, suck less.
(Več plezat, manj smrdet.)
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 321

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 26, 2005 11:32

se strinjam s tem, kar je napisal OutThere.
telo ne mara hujšat, če je lačno - moja izkušnja.
jej. naredi si dober jedilnik, 5-6 obrokov dnevno, v vsakem beljakovine, pa bo.
<< x

TheBee

Pleničar

Odgovor Po sep 26, 2005 11:51

Ravnokar sem se vrnila iz trgovine, kjer sem kupovala strogo po navodilih, ki ste jih tukaj dajali meni in drugim clanom foruma. Odlocena, da bom jedla veckrat, ampak manjse obroke. Vseeno pa s precejsnjim kalorijskim deficitom, jaz se namrec z predlaganimi 1800 kalorijami redim. Resnicno.

Po nakljucju pa sem opazila, da moje narocilo fat burnerja sploh nikjer ni zabelezeno (ne gre za vaso spletno trgovino), nisem dobila potrdila na mejl o narocilu, v mojem profilu pa pise, da nimam narocil. Torej se moram se enkrat lotiti nakupa fat burnerja. Se mi ne da vec poskusati na spletu in cakati. Jutri se bom zapodila v vaso trgovino v BTC-ju. Prosim vas, svetujte mi, katerega od fat burnerjev na vasih policah naj vzamem. Da bom cim bolj varen, a vseeno ucinkovit. Ce vam to pri nasvetu kaj pomaga, imam 170 cm in 68 kg. 28 let. In vsak dan sem na fitnesu dve uri, od tega imam 90 anaerobnih minut. Ter velik kalorijski deficit. Hvala za nasvet.
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po sep 26, 2005 12:23

huh, morda bom usekala mimo, ampak če boš večino kcal dobivala iz B, potem je moja izkušnja, da ni panike glede par kcal gor ali dol. meni so tu na forumu svetovali, da se izogibam mlečnim izdelkom in sadju in to se mi je zelo hitro ful poznalo (v pozitivnem smislu).

glede dveh ur treninga dnevno pa... hmmm, bi rekla, da preveč. sama vidim ogromno ljudi - posebej žensk - ki celo večnost poganjajo kolo tam v fitnesu, ampak s tako hitrostjo, kot bi imeli kolesarski sightseeing po stari ljubljani...
probaj vpeljat čimbolj raznovrstne treninge, pa hitro delaj, kajti če boš fajn zgonila telo v fitnesu oziroma na kakšnih aerobnih intervalih, boš lahko imela več časa za kvalitetno regeneracijo (oziroma napredek), učinek pa bo še boljši.

skratka - sploh ni fora v tem, da si dve uri dnevno v vadbi, ampak to, da je vadba kvalitetna, pestra in da si daš zadosti časa za regeneracijo. pa pravilna prehrana, jasno. pri meni deluje dolgočasen (lakto-ovo-vegetarijanski) visokobeljakovinski, nizko-OH jedilnik z dvema dnevoma OH-polnjenja per week.

pa zeleni čaj pij, najbolje brez dodatkov; res je magic.
<< x

XY

Odgovor Po sep 26, 2005 13:17

kat. je napisal/-a:huh, morda bom usekala mimo, ampak če boš večino kcal dobivala iz B, potem je moja izkušnja, da ni panike glede par kcal gor ali dol. meni so tu na forumu svetovali, da se izogibam mlečnim izdelkom in sadju in to se mi je zelo hitro ful poznalo (v pozitivnem smislu).

glede dveh ur treninga dnevno pa... hmmm, bi rekla, da preveč. sama vidim ogromno ljudi - posebej žensk - ki celo večnost poganjajo kolo tam v fitnesu, ampak s tako hitrostjo, kot bi imeli kolesarski sightseeing po stari ljubljani...
probaj vpeljat čimbolj raznovrstne treninge, pa hitro delaj, kajti če boš fajn zgonila telo v fitnesu oziroma na kakšnih aerobnih intervalih, boš lahko imela več časa za kvalitetno regeneracijo (oziroma napredek), učinek pa bo še boljši.

skratka - sploh ni fora v tem, da si dve uri dnevno v vadbi, ampak to, da je vadba kvalitetna, pestra in da si daš zadosti časa za regeneracijo. pa pravilna prehrana, jasno. pri meni deluje dolgočasen (lakto-ovo-vegetarijanski) visokobeljakovinski, nizko-OH jedilnik z dvema dnevoma OH-polnjenja per week.

pa zeleni čaj pij, najbolje brez dodatkov; res je magic.
....ma neeeeeeeeeeeeeeeee...viids da gasper jede po 400 gr on diet...razmislja da pojaca na 600...kaze da mu masobe idu prehitro dole :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po sep 26, 2005 13:21

pedjos123 je napisal/-a:....ma neeeeeeeeeeeeeeeee...viids da gasper jede po 400 gr on diet...razmislja da pojaca na 600...kaze da mu masobe idu prehitro dole :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

jasno!
:smt003
<< x

OutThere

Senior Member

Vnosov: 590

Odgovor Po sep 26, 2005 20:11

Res, dolžina treninga ni isto kot kvaliteta. Kardio naj bo en del celotnega workouta. Z kvihti imaš 45min lahko HUUUD trening. Še 15 strečinga na koncu in voila: namesto 400 kcal v uri (z gonjenjem sobnega bicikla) si pokurila 600 ali 700.

Naj me koklja brcne, če se lahko s pravilno prehrano in rednim reningom rediš na 1800 kcal. Jaz imam 80 kil in moj bazalni metabolizem je 1800 kcal. Pri samo 1h hudega treninga se dnevne potrebe po kalorijah dvignejo za ene 700 kcal. To se pravi, da z 2500 ne bi smel dobivati na teži... In res ne.
Zračunaj si. Boš videla, da ni variante, da se zrediš pri 1h treninga in 1800 kcal razdeljenih v 6 obrokov. Seveda ne 6 obrokov saharoze in svinjske masti :smt002

Bolj kot to, koliko poješ je pomembno KAJ in KDAJ ješ. Ogljikovi hidrati pred TVjem ali spanjem - NE. Beljakovine, skozi ves dan -DA. Sirotka in OH po treningu - DA. OH Zjutraj - DA. Maščobe za kosilo - DA. Itd....

GARANT lahko ješ 1800 kcal. Garant. Ni je hard working punce, ki bi tega ne pokurla, ne glede na tvojo težo, tudi če imaš samo 50 kil. Ideja je v tem, da telo navadiš RAZMETAVAT z energijo, da boš čez dva ali tri mesece naredila za ene 3 tedne po 300 kcal dnevnega deficita. Takrat telo NE ZNA šparat, ampak kuri kot noro. Če takrat treniraš, bo pokuirilo več špeha kot mišic...

Sej pravim.. Zdaj poskušam točno to. Da vidimo!
Climb more, suck less.
(Več plezat, manj smrdet.)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63805

Odgovor Po sep 26, 2005 20:42

Kot si verjetno razumela so Fatburnerji le pika na i. Brez pravilnega treninga in prehrane ter seveda nekaj vloženega truda in volje ne bo nič.
Od Fat burnerjev, ki se smejo prodajati pri nas ti pripročam da izbereš takega ki vsebuje ekstrakt zelenega čaja, kofein in lkarnitin. To bo najučinkovitejše kar se pri nas lahko uradno dobi.

Če tak pripravek vzameš nekaj časa pred treningom ti bo pomagal pri sproščanju maščobnih kislin iz maščobnih celic med aktivnostjo ter tudi pri transportu maščobnih kislin iz krvi v celične mitohondrije kjer se porabijo za energijo. Pa tudi poraba teh bo povečana.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

TheBee

Pleničar

Odgovor To sep 27, 2005 02:30

OutThere, vsekakor sem mislila 1800 kalorij in brez treninga. Na treningu veliko pokurim, o tem ni nobenega dvoma. Sicer pa delam po nasvetu nekdanjega sosolca, ki je trener. Rekel mi je, da najprej naredim 15 minut ogrevanja, najbolje na orbitreku. Potem pol ure na napravicah. Kjer ne delam (kot ponavadi zenske) s petimi kilogrami, ampak si jih dam dvajset ali trideset. Potem pa za konec se 60 minut anaerobne vaje. Vedno se odlocim za stepper, ker se na njem prav bozjastno preznojim, kot v savni. Ce imam cas, naredim se 25 minut veslanja. Potem pa se odpravim za eno uro v savno.

Nekako tako. Za zmanjsanje kalorij v zelji, da vse skupaj malo pospesim, sem se odlocila, ker me slaufki neznansko nervirajo in jih ne morem gledati niti dneva vec, konec oktobra pa bi rada resnicno lepo izgledala (osebni razlogi). Vsekakor pa bom potem vnos kalorij povecala. Jasno mi je, da se na tak nacin ne da zdrzati vec mesecev. Vsekakor pa bom pri taksnem rezimu telovadbe vztrajala, dokler moje telo ne bo popolno (po mojih kriterijih). In potem seveda najtezje. Ko bom enkrat zadovoljna, se NIKOLI ne smem prevec sprostiti. VEDNO moram delati na tem, da pridobljeno zadrzim.

Gasper, hvala. Zdaj vem, kaj bom kupila.

Hvala vsem. Vsekakor bom ostala z vami na forumu, kajti vidim, da ste polni znanja in da so vasi nasveti vedno dobronamerni.
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit