Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 30e - forum

Danes je Ne dec 08, 2019 20:30

Ok, kam zdaj.

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

OutThere

Senior Member

Vnosov: 590

Odgovor Sr avg 31, 2005 00:03

Ok, kam zdaj.

Ok. Na tem forumu sem absorbiral praktično vso modrost, kar se tiče dietiranja... Na telesu so se mi pojavile bule in očitno je šlo nekaj špeha dol, saj je teža ene 3 kg manjša kot na začetku.

Moja težava je v tem, da bi rad izgubil še več maščobe (šel pod 12%), pa nikakor ne gre:

Mere:
180cm, 78kg, pas 81cm

Moji jedilniki imajo okrog 1900 do 2100 kcal, enkrat na teden tudi 2500. Pojem med 200 in 300g beljakovin dnevno, OHje imam nekje okrog 100-120g, laktoza iz skute (okrog 400-500g na dan) in kompleksne (ovseni kosmiči). Vsake 3 dni imam malo več OH...

Delam kardio 3x ali več na teden, 1 ura teka ali 2 uri kolesa, kvihtam 3-4x na teden (45min), plezam 1-2x na teden (1-1.5 ure). vsake toliko imam en plezalni dan...

A še vedno preveč OHjev butam? Ni mi jasno. Deficit mam, hrana je poštimana (mogoče ne u nulo, ampak pretty much), treniram kot pri norcih, trudim se veliko regenerirat... Kva je to z mojo presnovo? A sem "taboriščni" model, al kuga...
<< x

Nyah

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 426

Kraj: LJ

Odgovor Sr avg 31, 2005 08:36

Re: Ok, kam zdaj.

OutThere je napisal/-a:
(mogoče ne u nulo, ampak pretty much),

OT ... tudi jaz sem razmišljala kot ti in iskala vse žive nadnaravne razloge, zakaj pa men ne gre, pa vse (mogoče ne u nulo, ampak pretty much) nardim ... tjaša ti bo povedala, da lih tist mogoče, k manjka do u nulo poštimane hrane dela težave .. žal .. Gašper je en na tisoč (re: Je šla maščoba prehitro dol pa sem moral za malo ustavit. Six Pack več so tu by GG) in vsi ostali mormo po domače kri scat za remotelly podobne rezultate .... žal?!

Tko da, pejd še enkrat skozi vse in poskusi popravit še tistih zadnjih nekaj % do 100ke, pol pa bo verjetno se premaknilo ... ni pa niti to zihr ..

N
<< x

Mitsu

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 405

Odgovor Sr avg 31, 2005 08:48

Sicer ne bi rad pametoval, ker se točno ne spoznam, ampak mislim da ti bo pod 12% uspelo priti samo s kakšno res low carb/no carb dieto, ki bo trajala mesec ali dva. Zdaj si telo že navadil na tako prehrano, ki je poštimana in potrebuje še dodaten šok, da se bo spet odzvalo s spremembami. Torej plan je tak da treniraš, ješ malo OH in še povečaš beljakovine.

Najbolj fajn bi blo pa da bi ti svetoval kdo, ki je naturalc in je to že sprobal. Jaz imam podobno situacijo kot ti, sem visok 185, mam 83,5 kg in 12%maščobe in mi s cikliziranjem hidratov še ni uspelo priti pod 12% maščobe. Je pa res da bom jaz naredil tako kot sem napisal, samo najprej bi rad še malo mase dobil. Ko pridem na okrog 86-88 kg(če mi bo sploh uspelo toliko kvalitete dobit) se bom spravil resno definirat in potem upam da bom tudi jaz imel izkušnje

P.S Out: Zakaj pa pišeš v ženski sekciji? A si želiš da bi ti bejbike svetovale al se je v tebi prebudila ženska? :smt005 :smt005
<< x

w8lifter

Mlečnozobec

Vnosov: 175

Odgovor Sr avg 31, 2005 10:25

Izgleda, da se je tvoj metabolizem navadil na tvoj režim in bo treba nekaj spremeniti. Ampak nič drastičnega, le malenkosti, npr. zmanjšaš ali izločiš sadje, izločiš kake ne tako ’’čiste’’ hidrate ,... Hudič je v podrobnostih. Najbolje, da nam napišeš svoj jedilnik in ti bomo laže pomagali.

Kalorije se mi zdijo v redu, OH tudi, zbodli pa sta me dve zadevi: prvič, količina skute, ki jo poješ. Jaz bi to zmanjšala vsaj za polovico. In drugič, ena do dve uri kardia???! Daj naredi si uslugo in to skrajšaj oz. še bolje, probaj raje s šprintanjem ali z intervalnim treningom.

Problem je, da dolgotrajni kardio spremeni tvoje telo v učinkovito mašino za kurjenje maščobe. Na prvi pogled se tole sliši prav dobro, ampak ni. To, da postaneš bolj učinkovit, pomeni, da kuriš MANJ. Če je tvoj avto bolj učinkovit pri kurjenju bencina, ga porabiš manj, kajne? Kar pa ni dobro.

Največji problem pri kardio treningu je, da med izvajanjem le-tega postajaš vedno boljši. Ko postaneš boljši pri anaerobnem treningu, lahko povečaš težo, ki jo dviguješ, ali dodaš več ponovitev, pri vzdržljivostnem treningu pa s tem, ko postajaš vse bolj učinkovit (imaš večjo kondicijo), pride do tega, se napor, energija in strošek goriva, da npr. pretečeš 2 km, vedno bolj zmanjšujejo. Tako da če hočeš to izboljšati, moraš teči dlje ali pa hitreje.Po tej logiki boš torej moral delati sčasoma vse več in več kardia, da bi dosegel isti učinek, kot si ga včasih dosegel z manj kardia. Kar je bedno.

Tako kot pri kvihtanju tudi pri intervalnem treningu (izmenjavi obdobij intenzivne aktivnosti in kratkih pavz) ne pride do takih problemov: čas izvajanja je kratek, tako da to ni aerobna aktivnost, in izvajaš ga vedno blizu svojega maksimuma.
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Sr avg 31, 2005 10:38

OutThere...telo je kur*a. :smt003

Jst bi ti svetoval spreminjat režim hrane vsake 2-3 tedne oz odvisno od napredka,...isto treninge.

Osebno mi paše npr en čas low carb furat,pol mal carb cycling..in nato še mal ketonske itd...

V tvojem primeru bi prešaltal na ketonsko za 2-3 tedne.
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor Sr avg 31, 2005 12:38

Thanx za namige...
ženska sekcija? Špeh je špeh, na ženski ali pa na tipu :)

Recimo, včerajšnji jedilnik, ki je (na primer) skoraj v redu. Približno 50% dni je "skoraj", 40% dni je v nulo, 10% dni pa NI v redu, ker pojem preveč OH ali M:

1.
250g skute
50g ovsenih kosmičev
15g whey (za okus)

2.
200g piščančjih prsi
500ml jogurta 1.3
(pp salama, on the go, ker ni cajta)

3.
250g svinjskega stegna na žaru,
250g blitve z 2 žlicama olivnega olja
(večja količna česna, ohhh... česen... mmmm)

4.
Ena nektarina, kofe z mlekom.
(pol 1.5 urni trening)

5. 50g whey z vodo
(takoj po treningu)

6. 200g skute pred spanjem.

Vse skupaj pride nekje 1850 kcal, vendar ponavadi pojem še kakšnih 100 kcal več in B (popoldne).

Okrog 225g B
Okrog 70g M
Okrog 100g OH.

Mislim, če to ni dovolj za mojo rit, kaj je? :smt011
Bojim se, da bi šel na več kot 300g beljakovin na dan, ker kljub splošnemu prepričanju, da je to v redu na tem forumu menim, da takšnih količin B ne potrebujem, ker nisem bb in me hipertrofija ne zanima preveč... Mal me je strah slabe prebave (premalo vlaknin) in sečne kisline (fotr ma putiko).

1-2 uri kardia mi je všeč. Poleg tega moram računat na celodnevne napore pri alpinizmu itd... kardio kondicija je ful pomembna, pa še sprošča me, za razliko od kvihtov, po katerih sem ves nataknjen... Bom pa nažgal HIIT (sam športno plezanje je tko al tko HIIT...), verjetno sočasno s kardiem.
Kaj je bolj pametno HIIT prej ali na koncu kardia?

Mogoče sem že predolgo na 1900-2100 kcal... Po mojem bi ene 2500-3000 komot požrl ne ba bi se redil... Pa čez nekaj časa nazaj na deficit?

Thanx za mnenja!
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor Sr avg 31, 2005 12:52

Aja, pa še eno vprašanje...
Kaj je narobe s pol kile skute na dan?
100 g. skute znese:
13g B
3g OH
1,4g M

pol kile ma torej:
65g B
15g OH
7g M

Res je to, da so OH sladkorji, ampak imajo nizek GI in nimam težav s prebavo laktoze. Poleg tega je skuta edina dovolj nagraužna jed, da je ne morem pojest preveč... Če bi jedel meso bi ga po mojem lahko pojedel 2 kili na dan :)

Še ena zanimivost: Kljub kaloričnemu deficitu sem na bicepsu dobil 1.5cm obsega v 3 mesecih. Pa nisem bil žgoljo al pa couch potato, sam tolk kot zdaj pa nisem teral. Zahvala gre izključno maxximum forumu in povečanemu vnosu B. To samo pomeni, da se mišice in špeh rade obešajo name (beri, če grem na maso me bo razgnalo).
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor Sr avg 31, 2005 12:54

OutThere je napisal/-a:Thanx za namige...
ženska sekcija? Špeh je špeh, na ženski ali pa na tipu :)

Recimo, včerajšnji jedilnik, ki je (na primer) skoraj v redu. Približno 50% dni je "skoraj", 40% dni je v nulo, 10% dni pa NI v redu, ker pojem preveč OH ali M:

1.
250g skute
50g ovsenih kosmičev
15g whey (za okus)

2.
200g piščančjih prsi
500ml jogurta 1.3
(pp salama, on the go, ker ni cajta)

3.
250g svinjskega stegna na žaru,
250g blitve z 2 žlicama olivnega olja
(večja količna česna, ohhh... česen... mmmm)

4.
Ena nektarina, kofe z mlekom.
(pol 1.5 urni trening)

5. 50g whey z vodo
(takoj po treningu)

6. 200g skute pred spanjem.

Vse skupaj pride nekje 1850 kcal, vendar ponavadi pojem še kakšnih 100 kcal več in B (popoldne).

Okrog 225g B
Okrog 70g M
Okrog 100g OH.

Mislim, če to ni dovolj za mojo rit, kaj je? :smt011
Bojim se, da bi šel na več kot 300g beljakovin na dan, ker kljub splošnemu prepričanju, da je to v redu na tem forumu menim, da takšnih količin B ne potrebujem, ker nisem bb in me hipertrofija ne zanima preveč... Mal me je strah slabe prebave (premalo vlaknin) in sečne kisline (fotr ma putiko).

1-2 uri kardia mi je všeč. Poleg tega moram računat na celodnevne napore pri alpinizmu itd... kardio kondicija je ful pomembna, pa še sprošča me, za razliko od kvihtov, po katerih sem ves nataknjen...
Moj kardio je na primer: 10km teka z 200m višinske razlike.
Na kolesu pa z mountainbike-om, tko da so obremenitve neenakomerne (podobno kot HIIT).
Bom pa nažgal HIIT (sam športno plezanje je tko al tko HIIT...), verjetno sočasno s kardiem.
Kaj je bolj pametno HIIT prej ali na koncu kardia?

Mogoče sem že predolgo na 1900-2100 kcal... Po mojem bi ene 2500-3000 komot požrl ne ba bi se redil... Pa čez nekaj časa nazaj na deficit?

Thanx za mnenja!
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Sr avg 31, 2005 12:54

OutThere je napisal/-a: 10% dni pa NI v redu, ker pojem preveč OH ali M:

Ne jemat za 11. bozjo zapoved, ampak 10% napak pri hrani pri meni pomeni priblizno 90% stagnacije/nazadovanja. Je pa pri tej matematiki zagotovo treba upostevati spol, hitrost metabolizma, splosno treniranost ipd. Zato sem dve besedi poboldala.

Skuto zamenjaj z necim. Poskusi.
www.maxximum.si
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor Sr avg 31, 2005 13:15

tjasa je napisal/-a:Skuto zamenjaj z necim. Poskusi.

Tjaša, ko sem videl tvojo sliko mi je vse ratalo jasno :smt002

Ok, a bo amino pro 90 al pa maxximum pro v redu zamenjava? Oba imata manj OH, samo... jao... skuta je naravna hrana, 1000 letni sirarski izdelek, praški so pa krneki....

Štekam whey, ker je hiter in se ga v podobnih koncentracijah v naravi ne dobi, kazein pa se in to glih v skuti... Mogoče zamenjat z beljaki...

Majkemi tista nektarina pa tud ne more vzdrževat 10 kil špeha intaktnega... sploh pred treningom, ko takoj vse zakuriš.
<< x

shepard

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor Sr avg 31, 2005 14:33

koliko pa si zgubil. S kakšni procentom maščobe si štartal.
Namreč da ne gre hodit v enem šusu iz 18% na 8-10%. Mogoče bi mogu it malo na maso vmes oz. vsaj vzdrževat ta procent par mesec, da se telo privadi, potem pa spet hujšat/definirat.
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Sr avg 31, 2005 14:57

veliki je napisal/-a:nevem ce se splaca it na ketonsko pri toliksnem gibanju..

jp...aerobne bi bilo treba zreducirat of course.

Drgač pa upam da vsaj 1-2 x tedensko dvigneš hidrate oz kalorije,da dvigneš presnovo v višave.
<< x

w8lifter

Mlečnozobec

Vnosov: 175

Odgovor Sr avg 31, 2005 17:55

Tvoj jedilnik mi zgleda kar soliden, čeprav je še daleč od popolnosti. Za začetek ne bi pretiravala s kakšnimi drastičnimi posegi ala low carb, ampak bi preprosto uvedla par sprememb. Na prvi pogled izgleda, da imaš preveč mlečnih izdelkov in premalo zdravih maščob. Pa ne vem, od kod ti pride 100 g OH, ker OH maš v bistvu samo v 1. obroku (aja, skuta – tud zato jo je dobro izločit ker potem lahko dodaš več kvalitetnejših hidratov!) pa kasneje 1 nektarino, zelenjave ti ni nujno treba šteti med OH, razen če si na low carb.

In sicer:
Obrok 1: izločiš skuto, povečaš whey ali dodaš beljake in morda 1 rumenjak, mogoče zraven malo borovnic ali jagod

Obrok 2: izločiš jogurt, dodaš zelenjavo in malo maščob (npr. 1 čž olivnega ali lanenega olja ali 2 ribji kapsuli) – kaj je to pp salama, če je to 200 g salame, zamenjaj s filejem!

Obrok 3: namesto svinjskega stegna raje piščančji file ali tuno v slanici; upam, da olivnega olja ne segrevaš, blitva je O.K.

Obrok 4: čist mem, v vsakem obroku morajo biti beljakovine – pojej kake aminoproje in mal maščob (EFA s), lahko bi dodal tudi malo ovsenih, ker potem treniraš; mleko in nektarina pa ni v redu.

Obrok 5: načeloma O.K., ampak jaz bi tu dodala mal hidratov (ovseni), ker po treningu jih najbolj rabiš za obnovo

Obrok 6: zaenkrat O.K. ampak zraven mal EFA’s

V naslednji fazi (čez ene 3 tedne) bi pa izločila sadje v 1 in skuto v 6 pa morda mal znižala hidrate ali pa začela s cikliranjem kalorij.

Ne preveč povečevat B, itak se spremenijo v glukozo, če maš hidrate prenizke. Glede na to, da si zelo aktiven (ogromno kardia) in da tega ne misliš zmanjšati, raje malo povečaj hidrate (npr. 220 B / 150 OH / 40-50 M).

Ne priporočam ti HIITA in kardia zaporedoma! HIIT sem mislila kot nadomestilo ka kako urco kolesarjenja, ne pa poleg vsega tega. Če boš vseeno dodal HIIT, ga delaj na dneve, ko ne delaš nobenega kardia in na koncu pojej mal hidratov.

Verjemi mi, že s tem, ko ’počistišâ€™ jedilnik, je dosti narejenega! Lp
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor Sr avg 31, 2005 20:22

w8lifter je napisal/-a:Verjemi mi, že s tem, ko ’počistišâ€™ jedilnik, je dosti narejenega! Lp

Hvala za dobre napotke. Saj moram takoj rečt, da je bil to primer "manj urejenega" dneva. Največkrat je meso piščančje ali tunina. Namesto nekratine je večkrat kakšen kompleksen hidrat in košček mesa od kosila.

Salama... PP Piščančje Prsi v ovitku, ker ni cajta kuhat... in pojem kar med delom...

Jogurtu se večinoma izogibam, sam potem pojem še več skute, ker jo mešam z vodo in pijem... Skute manj, kot slišim... Bo treba amino pro al pa paxximum pro kupit...

Večkrat se znajde tudi kakšna konzerva tune (če je le mogoče v slanici), pa tudi z deviškim olivnim oljem raje ne šparam preveč, tako da ga verjetno pojem prej preveč kot premalo...

Res, menim, da bi morda še najbolje naredil, če bi dvignil OH (in kcal) na ene 2500-2600 za kakšen mesec, potem pa nazaj na isto pesem s tvojimi popravki. Glede kompleksnih OH in skute.

Moj bazalni metabolizem je nekje 1800-1900 kcal. Verjetno sem predolgo v deficitu in telo spet špara. Mogoče ga moram zbudit... Težava je v tem, da sedaj, ko dodajam B tako hitro regeneriram, da nimam občutka, da bi bilo kaj narobe...

shepard je napisal/-a:S kakšni procentom maščobe si štartal.

Tam ene 14-15 po mojih izračunih. Do tja sem lezel kar nekaj let...
Zdaj sem tam, kjer ni muh: genetika me je obdarila z zalitimi nogami in ritjo in to dvoje matram na mile viže že 4 mesece, pa ni glih za dol past od rezultatov...
<< x

triglav

Pleničar

Vnosov: 62

Odgovor Če sep 01, 2005 13:38

Mislim, da je shepard al kdo čisto prav povedal. In ti bom jaz tudi svetoval. Glede na količino tvojih treningov bi lahko napredoval. Vendar jaz vidim problem v zaužitih kalorijh, ki jih je premalo. Verjtno se ti je metabolizem tako ustavil, da bi moral krepko pod 2000 kcal (res kot kakšna ženska). Zaužij več kalorij, po možnosti še več obrokov, da si dvigneš metabolizem, dobiš še nekaj mišične mase in nato nadaljuješ s tem, kar delaš sedaj.
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM One More razprodaja