Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum One More razprodaja

Danes je Po sep 23, 2019 06:29

low carb - in kaj vnašat pri dolgotrajnih naporih?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 321

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jul 28, 2005 06:16

low carb - in kaj vnašat pri dolgotrajnih naporih?

koliko OH menite, da je priporočljivo dodajat k siceršnjemu jedilniku pri cikliranju low-carb / carb-up dnevov, če gre za telesno aktivnost, ki je nizko- do srednjeintenzivna, traja pa več ur (kot naprimer pol- ali celodnevni kolesarski ali planinski izlet)?

... in če sploh OH, ali zadoščajo B?
<< x

OutThere

Senior Member

Vnosov: 590

Odgovor Če jul 28, 2005 09:05

Telo absorbira lahko do ene 80g OH na uro, če so optimalno zmešani s tekočino in je kombinacija preprostih/kompleksnih taka, da ustreza frekvenci vnosa OH v telo (15, 20, 30 itd minut razmaka med obroki OH...) To je ene 320 kcal. Pri srednji intenzivnosti je ene 450-550 kcal na uro poraba...

Po mojem se vsaj v hribih, pa ko si daleč od doma (kolo) ali na tekmovanjih ni za zezat z visoko B hrano in odrekat se OH (sem živ primer, kaj se zgodi, če ne vnašaš OH v telo).

Na dolgih turah je po mojem pametno, da daš telesu vsaj 80% hrane v taki obliki, da ti bo lahko služilo na dolgi rok. Dolga tura (varnost, zdravje urnik itd...) je pomembnejša za zdravje od 5g več pokurjene maščobe, sicer pa telo tako ali tako vedno kuri tudi malo M :) Moja izkušnja.

Če poskrbiš za tako hrano, da vneseš ene 60-80g OH v telo (ostalo so lahko tudi B) boš po mojem naredila telesu čist uslugo in ti bo zvesto služilo cel dan, pokurilo tudi nekaj maščobe in naslednji dan zahtevalo še eno tako turo :smt002

Pa pit veliko tekočine. 3 požirke vsake 10 minut. Kar kamelo si omisli, tudi za v hribe, ne samo za na kolo. Jaz ne grem v hribe brez kamele.

Dobro branje:
http://www.cptips.com/gi.htm

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit