Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum Promocije Activlab

Danes je Sr avg 21, 2019 19:01

to je za popenit :smt010

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

darja

Pleničar

Vnosov: 28

Odgovor Če jul 14, 2005 08:22

to je za popenit :smt010

Danes sem bil an merjenju maščobe in jo imam 26,1 % :smt021 hallllooo. No naj še povem , da hodim na fitnes 4-5 delam 2x kardio (50 min) 1 noge, 1x trebuh+hrbet+roke. Hrane se ful trudim držat čeprav me včasih naval lakote prime in enostavno ne morem pojesti malo ampak pojem za 3 ljudi. :smt009 Od dodatkov imam fat burner (pred kardiem) in slim whey ter ario, ki ju vzamem po treningu in zjutraj. Je pa problem, da imam ful vode 56%, to je zgleda posledica mojih kao day off dnevov k mi pade sol in solim čisto vse. tko k so eni mahjeni na čokolado sem jaz na sol. Sedaj me zanima če ima kdo kakšen nasvet kaj še narediti poleg tega da ta piltek z podatki o maščobi prbijem na hladilnik. :smt012
<< x

OutThere

Senior Member

Vnosov: 590

Odgovor Če jul 14, 2005 08:40

Nekaj misli...

V ljubljani obstaja eno društvo (ne bom omenil imena). Če si bila na merjenju pri njih ti lahko povem, da so vsaj pri meni delali tako smešne napake, da ni bilo več smešno...

Tvoj procent je v bistvu precej blizu idealnemu za ženske. Če nisi glih na nori dieti si kar v redu.

Če se počutiš dobro, si v redu. Ne glej na številke, ki jih dajejo eni izračuni, ker so to le izračuni...

Ti je kdaj slabo po treningu (pa ne od preveč hrane, ampak od treninga)? Če ne, potem povečaj intenzivnost in težavnost. Telo se s časoma navadi na obremenitev in če ne spreminjaš režima lahko čez čas pokuri le 50% energije za isto stvar...

Še enkrat... Če se počutiš v redu SI v redu.

:smt006
<< x

darja

Pleničar

Odgovor Če jul 14, 2005 09:25

ne po treningu mi ni slabo, prej bi rekla občutek kot če spiješ preveč kave in ti mišice kar trzajo. Na vsake 2 meseca si povečam obremenitve in malo spremenim vaje. Nekako se meni ne zdi ta % maščobe idealen. Moj cilj je nekje 18 %. počutim se dobro valjda, kako pa sama sebi zgledam pa je druga stvar. :smt012
Zadnjič spremenil darja, dne Če jul 14, 2005 09:27, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 321

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jul 14, 2005 09:27

no jaz sem se lotila zmanjševanja % BF, ki je še precej višji od tvojega. :smt009 osebno mi veliko pomaga red pri prehrani, da torej ne prihajam v situacije, ko bi me zagrabla božjastna lakota. tudi če nisem ne vem kako lačna - kot recimo ta moment - se spravim k obroku, ki ga imam na jedilniku. seveda je to od mene zahtevalo čisto drugo disciplino, ki se je šele dobro privajam (beri: vsak dan polna vrečka že odmerjenih in bolj ali manj pripravljenih obrokov s seboj v službo).
kakšen % BF bi pa rada dosegla?
in s kakšno metodo so ti ocenili % BF?
<< x

darja

Pleničar

Odgovor Če jul 14, 2005 09:29

dosegla bi tam nekje 18% BF. Ne vem kera metoda je bila, vem da so mi z laserjem ocenili. In imam tudi 56% vode, kar se mi zdi too much prevec. p.s. hrano ze nosim v sluzbo. problem so PMS -ji in vse te stvari k pašejo zraven, ker takrat nimam nobene mere in navalim na čips.
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Če jul 14, 2005 09:42

darja je napisal/-a:dosegla bi tam nekje 18% BF. Ne vem kera metoda je bila, vem da so mi z laserjem ocenili. In imam tudi 56% vode, kar se mi zdi too much prevec. p.s. hrano ze nosim v sluzbo. problem so PMS -ji in vse te stvari k pašejo zraven, ker takrat nimam nobene mere in navalim na čips.

uh, ja, tudi jaz sem bila na futrexu (to je ta laser) in je baje to še najbolj zanesljiva metoda merjenja %BF.
slana hrana paše tudi takrat - no vsaj meni - ko nimam čisto pravih količin mineralov v telesu. v vitaminski bibliji piše, kaj naj bi ti "v resnici" manjkalo, če imaš lakoto prav po neki določeni hrani ali okusu (kalij, mejbi, se ne spomnim točno?). iz izkušnje: meni čips paše takrat, ko jem premalo B in ko mi manjka mineralov. v vročini - sploh pri vadbi v takem - je izguba vode in z njo mineralov večja; mi je ne tako dolgo nazaj v taki situaciji bilo neznansko slabo in se mi je odrolalo na slano hrano.
meni pri taki obliki "slane" lakote zdaj zapaše kakšen paradižnik ali dva, solim ga pa s solnim cvetom in sem potem hitro zadovolj(e)na.
tako da se mi zdi čisto možno, da se ful zgoniš na aerobnem treningu, ne nadoknadiš elektrolitov in se ti potem zalušta po čipsu...
<< x

Creation

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 601

Kraj: Celje - Maribor

Odgovor Če jul 14, 2005 09:55

darja lepo si razložila trening, o hrani, ki pa je najpomembnejša pa nisi nič povedala, razen, da se je poskušaš držat. kako je s tem? najbrž tu delaš preveč napak.

in kadar te prime, da bi pojedla za 3 ljudi, takrat si kar pripravi hrano. potem pa pojdi z hrano vred pred ogledalo, pa se vprašaj: a je bolje, da to pojem jaz in mi gre direkt v obloge ali je bolje, da to poje moj koš za smeti, ki je zelo mršav. odločitev je tvoja. če boš to večkrat ponovila in se boš pravilno odločala, potem ti bo najbrž sčasoma postalo škoda hrano stran metat in si sploh ne boš več pripravljala hrane. to je preverjena metoda ki resnično deluje. ampak se je moraš strogo držat vsaj nekaj časa - to pomeni da moraš dejansko hrano metat v koš za smeti. poskusi!
<< x

darja

Pleničar

Odgovor Če jul 14, 2005 10:08

Hrana: v bistvu si nisem nič zakoplicirala, ampak sem kar malo mogočecelo preveč poenostavila. Gledam da od OH jem v glavnem samo riž,( krompirja že dolg ne jem, prav tako se ogibam ostalega škroba, testenini ipd.) nekaj sadja (največ 2 sadeža na dan). Tako je npr moj dan zgleda takole:
zajtrk: nesladkan šipkov čaj, polnozrnate musli z 1,6 mlekom in aria
proteini po treningu (v primeru če ne gre za kardio)
malica/kosilo: puranov zrezek v gobovi omaki + riž+ solata s prelivom ali lignje na žaru ali veliko solato (je najbolj kar lahko zberem v menzi)
večerja: največkrat kar solata

mislim, da je problem, ker včasih imam ful gužvo v službi in nimam časa jest, in potem k so kakšni kofi breaki navalim narod na hrano. :smt021

Glede tistega metanja hrane stran. jaz takrat razmišljam da je bolje da vseeno jaz pojem in potem laufam na fitnes kot pa da gre v koš. Pa nisem gorenjka. :smt002
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Če jul 14, 2005 10:21

darja je napisal/-a:Hrana: v bistvu si nisem nič zakoplicirala, ampak sem kar malo mogočecelo preveč poenostavila. Gledam da od OH jem v glavnem samo riž,( krompirja že dolg ne jem, prav tako se ogibam ostalega škroba, testenini ipd.) nekaj sadja (največ 2 sadeža na dan). Tako je npr moj dan zgleda takole:
zajtrk: nesladkan šipkov čaj, polnozrnate musli z 1,6 mlekom in aria
proteini po treningu (v primeru če ne gre za kardio)
malica/kosilo: puranov zrezek v gobovi omaki + riž+ solata s prelivom ali lignje na žaru ali veliko solato (je najbolj kar lahko zberem v menzi)
večerja: največkrat kar solata

premalo B in premalo obrokov?
sadje se mi zdi premalo za malico, mene v takem režimu hitro vrže v off-the-list hrano...
<< x

Creation

Uporabniški avatar

Senior Member

Odgovor Če jul 14, 2005 10:23

ena od osnov načel pri hujšanju je da imaš več obrokov od 3! uredi si to
če se takšnih osnov ne moreš držati (pa ni važno ali si kriva sama ali pa služba), potem ne pričakuj preveč. nihče ne more imeti vsega.

drugače pa ne razumem kaj te tako moti da je za popenit. imaš napade hrane, ki se jim ne moreš upret in nimaš dovolj urejene prehrane. in te čudi zakaj ne hujšaš tako kot si sama želiš. halo!
<< x

darja

Pleničar

Odgovor Če jul 14, 2005 10:27

sej nimam samo sadja za malico. Mogoče je pri meni malo problem, ker v službi nimam ne vem kako veliko časa za je malico. že tako me imajo za najhujšga frika k pijem proteine. čudn folk :smt012 in če jem več kot enkrat me že vsi čudn gledajo kaj non stop jem.

Creation:take some rest :smt002 zakaj zaboga se pa tako razburjaš? pač sem se razburila ker nisem pričakovala toliko BF, glede na to da že 2 leti hodim na fitnes. pa če ti je res tako težko svetovati ne vem zakaj se potem oglašaš v takih temah in jih preprosto ne ignoriraš? :smt017
Zadnjič spremenil darja, dne Če jul 14, 2005 10:37, skupaj popravljeno 2 krat.
<< x

Creation

Uporabniški avatar

Senior Member

Odgovor Če jul 14, 2005 10:29

a smeš hodit na wc v službi? reč da greš tja pa mej v torbici hrano pa se zapreš not pa gremo naši :smt002 vse se da če RES hočeš
<< x

darja

Pleničar

Odgovor Če jul 14, 2005 10:38

s torbico na WC? :smt044
<< x

shepard

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor Če jul 14, 2005 10:40

ja kot da to ni povsem normalno za punce....
<< x

darja

Pleničar

Odgovor Če jul 14, 2005 10:44

V službi skor je saj pri nas. Ne vem kako bi me gledali da grem 10 metrov , 5x na dan s torbico. :smt017 no ma nima veze.
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel