Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit

Danes je So jan 18, 2020 08:24

Težak začetek

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Sydney

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 16

Odgovor So jul 16, 2005 18:20

Jeseni začnem trenirati karate ( na novo) in bi rada do takrat pridobila na kondiciji, mišicah, postavi in disciplini.Torej moj cilj je izguba vse maščobe -->(trebuh, noge, roke) ter jih nadomestiti z mišicam (ampak ne da bom kot tekmovalke vsa nabildana)- ampak lepa postava na trebuh pa nič maščobe-glej gorno slikico.

Rabim jedilnik in urnik za to.In nimam pojma :smt021 .Sem brala po forumu od drugih jedlinike pa priznam, ne razumem nič :smt009 (nekaj o OH, visoko vnašanje kaj jaz vem česa, pa štetje kalorij :smt013 pa neki čudni izrazi pri telovadbi)

Časa imam skoraj dva meseca (do spetembra).Jaz bi rada samo, da mi poveste, kaj naj jem in kakšne vaje naj delam in se bom silila (prisilila) :smt021 to nardit.Zdaj pa če bi bil kdo tako prijazen, ker se mi vidi da sem nova :huh;

Torej ko dobim urnik&jedilnik grem po nakupih in se tega lotim in upam da mi rata kaj nardit iz tega.Sedaj pa lepo prosim za kak "običajen jedilnik" in vaje za hitro kurjenje maščob (pa po slovensko prosim :smt002 )

Tudi kdaj in kako (šprnit + kaj+kaj) naj tečem bi blo zaželjeno da poveste.Lepo vas prosim za pomoč!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63936

Odgovor So jul 16, 2005 20:02

Za izgubo maščobe je potrebno imeti pošlihtano prehrano. En primer jedilnika najdeš na Maxx portalu na naslovu:
http://www.maxximum-portal.com/sport/254.html

Kar se tiče bojazni da boš izgledala kot bb je odveč. Večina tipov ne more dobiti mišic ko dela na mase kaj šele ko pazi na hrani. ženske pa še nekajkrat težje.
Pri hujšanju je poleg prehrane najpomembnejši trening z utežmi. Ta ti dvigne porabo kalorij veliko ur po treningu. Torej več trošiš tudi ko npr. doma gledaš Tv.... Aerobne so manj pomembne vendar si lahko z njimi tudi dodatno pomagaš. Veliko bolje kot tek ali npr. kolo je da delaš tip HIIT treninga. Npr. ena minuta zelo hitrega teka in nato 2 minuti počasnega, pa spet minuta hitrega... Tako ne kuriš kalorij le med aktivnostjo kot ponavadi pri teku ali kolesu temveč tudi nekaj ur po aktivnosti. In to je tisti najpomembnejši učinek.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 321

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jul 16, 2005 20:39

Sydney je napisal/-a:Jeseni začnem trenirati karate ( na novo) in bi rada do takrat pridobila na kondiciji, mišicah, postavi in disciplini.Torej moj cilj je izguba vse maščobe -->(trebuh, noge, roke) ter jih nadomestiti z mišicam (ampak ne da bom kot tekmovalke vsa nabildana)- ampak lepa postava na trebuh pa nič maščobe-glej gorno slikico.

Rabim jedilnik in urnik za to.In nimam pojma :smt021 .Sem brala po forumu od drugih jedlinike pa priznam, ne razumem nič :smt009 (nekaj o OH, visoko vnašanje kaj jaz vem česa, pa štetje kalorij :smt013 pa neki čudni izrazi pri telovadbi)

Časa imam skoraj dva meseca (do spetembra).Jaz bi rada samo, da mi poveste, kaj naj jem in kakšne vaje naj delam in se bom silila (prisilila) :smt021 to nardit.Zdaj pa če bi bil kdo tako prijazen, ker se mi vidi da sem nova :huh;

Torej ko dobim urnik&jedilnik grem po nakupih in se tega lotim in upam da mi rata kaj nardit iz tega.Sedaj pa lepo prosim za kak "običajen jedilnik" in vaje za hitro kurjenje maščob (pa po slovensko prosim :smt002 )

Tudi kdaj in kako (šprnit + kaj+kaj) naj tečem bi blo zaželjeno da poveste.Lepo vas prosim za pomoč!

moja izkušnja: vedno, ampak res vedno, so se mi neskončno luštale kremšnite ali sladoled takrat, ko sem jedla premalo B.

glede zastavljenega cilja pa bi se mi zdelo dosti bolj modro, če si namesto "izgube vse maščobe do septembra" (več razlogov, da ta cilj ni čisto realen) kot cilj zastaviš, da ti bolj pravilna (in redna!!) prehrana preide v kri, skupaj z redno telovadbo. tako si boš zagotovila trajnost rezultatov!

možno je, da se tvoja mama ni nikoli ukvarjala s temi vprašanji prehrane in dela tako, kot meni, da je prav. ne gre jo krivit niti za to, da se ji zdiš čisto kul, ti pa bi rada skinla kakšno kilco maščob in pridobila na mišicah.
če imaš možnost, da si sama izbiraš, kar boš jedla, super.
žal sama premalo vem (in to predvsem tisto, kar sem preizkusila na lastni koži), da bi ti lahko pomagala sestavit optimalen jedilnik. sicer pa si še enkrat poglej nazaj v tej temi, ker so ti že drugi nekaj odpisovali o tem, kaj in kako glede virov B in OH...

glede teka ti lahko povem, kako sama tečem: v povprečju 3x tedensko, in vsak trening je drugačen (ni point, da vsakič delaš šprinte, sploh pa ti za svoje cilje tistih orng šprintov najverjetneje sploh ne rabiš).
prvi je po tipu tim. "fartlek" (kar pomeni igra s hitrostjo), pri katerem je point, da nepretrgoma tečeš in vmes za krajše ali daljše razdalje spreminjaš hitrost (recimo: šprint 50m navkreber, potem ful upočasniš navzdol, ko se opomoreš, pa še nekaj minut srednje hitro... skratka, it s up to you!). bistvo pa je v tem, da se ne ustavljaš za tistih 30 minut in da pogosto menjavaš intenzivnost teka. na koncu raztezaš. no to je tak osnoven nasvet o fartleku - lahko je tudi nekoliko drugačne oblike, dolžine...
pri drugem teku greš lahko takole: ogreješ (to pomeni, da greš zelo počasi)12 minut, ustaviš, razmigaš mišice in sklepe, nato začneš delat dolge intervale (recimo 5 minut dolge), kjer tečeš prve 3 minute ful počasi, 4. minuto greš malo hitreje, potem 30 sekund še hitreje, 20 sec. še malo pospešiš in zadnjih 10 sec. pa ful gasa. nato lahko ustaviš in hodiš recimo minuto (če je premalo, podaljšaj čas hoje za pol minute), vmes raztezaš... in to ponoviš nekajkrat (morda 4x, vsak teden pa spreminjaš katerega izmed parametrov: dolžino intervala, število intervalov, hitrost intervala, dolžino pavze). na koncu spet raztezaš in počasi, enakomerno iztekaš 10 minut.
zadnji tedenski tek, ki ga jaz delam pa je počasen regeneracijski tek, kjer tečeš z nizko intenzivnostjo (a la jogging), vendar iz tedna v teden podaljšuješ čas za nekaj minut in s tem tudi razdaljo, ki jo tečeš. probaj it res počasi, tako da ti je vseskozi hitrost teka prijetna. na koncu raztezaš.

to seveda ni vse, ampak samo ena izmed opcij. meni se zdi, da je zadosti zabavna in koristna. ne vem sicer, kakšna je tvoja kondicija, če lahko tečeš 40 v kosu? če ne - pa začni z 20. vsi ti trije teki so taki, da so izvedljivi zjutraj na tešče (= kurjenje maščob). če k temu dodaš še redno telovadbo in kakšen daljši dnevni izlet v hribe ali s kolesom...

pa še nekaj: zapisuj si vse to, kar počneš. da boš septembra lahko pogledala nazaj in seštela, kaj vse dobrega si naredila zase.
<< x

Sydney

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So jul 16, 2005 21:24

moja izkušnja: vedno, ampak res vedno, so se mi neskončno luštale kremšnite ali sladoled takrat, ko sem jedla premalo B.

S katero hrano pa se dobi B(to so beljakovine, a ne?)

glede zastavljenega cilja pa bi se mi zdelo dosti bolj modro, če si namesto "izgube vse maščobe do septembra" (več razlogov, da ta cilj ni čisto realen) kot cilj zastaviš, da ti bolj pravilna (in redna!!) prehrana preide v kri, skupaj z redno telovadbo. tako si boš zagotovila trajnost rezultatov!

Se strinjam

Bom probala sestavit nekakšen jedlinik...
-mi lahko kdo pove, katera zelejnjava je najmanj redilna in katera največ(in kakšna - v konzervi/z olje/polnjena?Jaz imam zelo, zelo rada koruzo in olive.Pa ne vem če to lahko jem :smt004
-Kaj je pa od sadja najmanj redilno in kaj najbolj? (obožujem banane&breskve)
-Pa če delam solato..kaj je za preliv dovoljeno (samo olivno olje)?
-Ali šo šampijoni v kisu redilni(v konzervi)?
-Kakšne kosmiče priporočate za zajtrk in kje se dobijo?
-Če jem 6x na dan, imam 3 glavne obroke, ostale tri obroke pa jem zelenjavo (npr.olive-drugih idej nimam)?
-ali obstaja kakšen poceni dodatek (ca.1500 sit) ki preprečuje apetit (ko se mi zalušta kaka tortica ki je trenutno na zalogi :smt003 )
-kaj narediti če dobim željo po sladkorju?
-kakšen kruh je med dieto najboljši (polnozrnat?)
-Radenska,kraljevi vrelec (z CO2) - dovoljena?

Telovdba:
-kaj so najpomembnejši deli pri telvoadi?Tek?Trebušnjaki?
-jaz sem nameravala prakticirati tek+boks+uteži+ malo trebušnkakov (sem lena pri njih)+počepi+izpadni korak + skleci ...ok,pretiravam, premalo?Ideje?

Samo ne vem kako bom preživela brez pregrešno slastnih pic :smt010 Če bom lahko jedla olive(vsaj olive) pa koruzo to ne bo problem.

Hvala za odgovore že vnaprej.. :smt003
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Ne jul 17, 2005 11:04

sydney, le klikni na link, ki ga je postal gašper, pa boš dobila dobro predstavo o pravilnem jedilniku in njegovih sestavinah!
<< x

OutThere

Senior Member

Vnosov: 590

Odgovor Po jul 18, 2005 08:36

Sydney!

Moja skromna izkušnja:
Ko začneš jest 5 - 6 x ali 7x na dan enostavno ne moreš pojest preveč, ker vsakokrat ješ sit. Telo samo poskrbi, da poješ pravo količino hrane.
Kar se tiče vsebnosti
B - beljakovin
OH - ogljikovih hidratov
M - maščob
lahko prebereš v marsikateri knjigi o zdravi prehrani (izogibaj se le Šparovim spletnim stranem :smt021, kjer imajo zelo pomešane pojme o tem, kaj so beljakovine in OH. Še najlažje je iskat po googlu - splet nudi vse informacije.

Pozor. Večina knjig o zdravi prehrani ne predvideva, da se ukvarjaš s športom. O, ja, predvidevajo da hodiš na sprehod in narediš 10 trebušnjakov, ampak resnega treninga pa ne. Pri oreng športanju potrebuješ pač večji vnos B, ker pomagajo pri obnavljanju mišic (pol pa mišice ne bolijo tolk). Jedilnik torej prilagodiš intenzivnosti treningov.

Če ti zmanjka volje so vzroki lahko:
1. Napačna prehrana (nobenega napredka, utrujenost...)
2. Premalo volje že v osnovi (res hočeš shujšat, ali samo jamraš kot 95% ljudi?)
3. Pot brez cilja ("moram shujšat" ni cilj, ampak pot. Cilj je - moram preteči maraton, zmagati na BodyBuilding tekmovanju, splezati 8c+, dobiti Jankota v posteljo....)
4. Nestimulativno okolje (pojdi v telovadnico, klub, društvo, treniraj skupaj z ljudmi in z njimi tekmuj in se vzpodbujaj)
itd...

Ne zmorejo vsi "solo". Prav zaprav je solistov zelo malo, pa še ti so "nori". Večina ljudi potrebuje vzpodbudo. Pa še tako hudi športniki izgubijo motivacijo in se razvampajo. Veš, da se Lance Armstrong zredi za 12 kil, kadar ne trenira za Tour?...

Torej. Ne treniraj sama, preberi čimveč o zdravi prehrani, o tem, kaj vsebujejo katera živila in na koncu - po potrebi - se odloči za prehranske dodatke, ki ti bodo olajšali trening (beljakovinski dodatki itd...).

Pa še en nasvet - za lepo postavo je treba športat kt pr norcih. Ne čičat pa čakat. Če ne teče curkoma od tebe, potem gotovo sediš :) :smt001
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor To jul 19, 2005 13:18

OutThere je napisal/-a:Ne zmorejo vsi "solo". Prav zaprav je solistov zelo malo, pa še ti so "nori". Večina ljudi potrebuje vzpodbudo. Pa še tako hudi športniki izgubijo motivacijo in se razvampajo. Veš, da se Lance Armstrong zredi za 12 kil, kadar ne trenira za Tour?...

Torej. Ne treniraj sama

lepo povedano, OutThere!
jaz kombiniram soliranje z orkestrskim špilom (klubska vadba, tekme) in res mi je mnogokrat v velikansko spodbudo, da dobim povratno informacijo, ali pa čisto preprosto, da se šport "dogaja" v dobri družbi.

tečem ponavadi sama - oziroma v pasji družbi, a moram priznat, da me njune gozdne "lumparije" vedno spravijo v zelo dobro voljo! :smt001
<< x

Sydney

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To jul 19, 2005 19:21

Ok, bom že sama poiskala odgovore na zgornja vprašanja, povejte mi samo, če je redilo če npr. na rumeni papriki jem sol?
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor To jul 19, 2005 19:47

Sydney je napisal/-a:Ok, bom že sama poiskala odgovore na zgornja vprašanja, povejte mi samo, če je redilo če npr. na rumeni papriki jem sol?

Ne.
<< x

Sydney

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To jul 19, 2005 19:53

Torej sol nima učinka...kar se tiče redilnosti / hujšanja?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63936

Odgovor To jul 19, 2005 20:24

Ne.Je pa res da veliko žensk v sebi zadržuje veliko Natrija kar pomeni da zadržujejo tudi vodo. Vendar ni fora v tem da natri izločiš, lahko ga do neke mere zamnjšaš.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

OutThere

Senior Member

Odgovor To jul 19, 2005 20:28

Poleg tega, da je sol elektrolit in ga nujno potrebuješ v krvi in mišicah (brez elektrolitov lahko pride do strahovitih krčev itd...) sol zadržuje vodo v telesu.

Po eni fino slani pici ali ene dveh hudih burgerjih lahko kar 24 ur zastaja večja količina vode v vseh telesnih tkivih. Ko začneš z pametnim prehranjevanjem lahko teža na začetku pade ene 3 kile samo zaradi vode, ki jo je sol vezala v tkivih...

Hej, znalci, popravite me, če bluzim...

Paprika pa je hudo nekalorična in je mimogrede - dokler je zelena - eden najboljših virov C vitamina, bolj ko gre na rdečo, manj ima C in več A vitamina. Če se ne motim deuje tudi blago odvajalno :)
<< x

Metka

Uporabniški avatar

Workaholic

Vnosov: 750

Odgovor Sr jul 20, 2005 07:46

OutThere je napisal/-a:Paprika pa je hudo nekalorična in je mimogrede - dokler je zelena - eden najboljših virov C vitamina, bolj ko gre na rdečo, manj ima C in več A vitamina. Če se ne motim deuje tudi blago odvajalno :)

OutThere, USDA pravi o papriki ravno obratno - rdeča ima 190 mg C / 100 g, zelena pa le 80mg C/ 100 g in rdeča paprika ima tudi občutno več A vitamina. :smt001
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Vnosov: 963

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jul 20, 2005 07:54

po mojih podatkih po standardiziranih EU tablicah ima zelena 81 rdeča pa 241 mg vitamina C
<< x

kat.

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Sr jul 20, 2005 07:55

in rdeča paprika nikoli ne more bit pekoča. baje.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Postani Fit