Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Metapure Promocija 1+1 GRATIS

Danes je Pe avg 23, 2019 07:37

lokalna izguba mascobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

david_off

Mlečnozobec

Vnosov: 154

Kraj: Grosuplje

Odgovor Če jun 16, 2005 16:02

lokalna izguba mascobe

V roke mi je prisel en listek nekega kozmeticnega salona, ki seveda ponuja lokalizirano odpravo mascobe.

Pred predstavitvijo svojih ponudb so dodali se malo teorije o mascobah in sicer pise takole:

Mascoba je toplotni izolator, ki omogoca organizmu, da ohranja telesno temperaturo in je nujno potrebna za normalno delovanje notranjih organov.
Vec mascobe, ko imamo manj kalorij porabimo, saj smo bolje izolirani in je potrebno bistveno manj napora za ohranjanje telesne temperature.
(Recimo da se s povedanim strinjam. Vprasanje je, koliko stvari se
povezanih z mascobo so tukaj spustili)

Potem pa tole:
In prav na tej znanstevno dognani metodi je zasnovana naprava "XYZ", ki jo v nasih salonih uspesno uporabljamo za ucinkovito odpravljanje mascob.
V ogrevani komori (37 C) aktiviramo telo in tako pretentamo organizem, da ne potrebuje vec toplotne izolacije, ampak se raje odloci odstraniti mascobe.

V 20-25 min porabite 3 do 4 krat vec mascobe kot pri drugih vadbah

Recimo, da je to vse res kar pise, vendar me zanima, koliksen % postopka na porabo mascobe vpliva temperatura?

Potem pa se to, da se v komori "XYZ" opravljajo dolocene vrste vaj, ki ogrejejo misico tam kjer zelimo izgubiti mascobo in tako pospesimo lokalizirano izgubljanje mascobe, ker je mascoba tudi od zunaj in znotraj ogreta in gre tako hitreje v uporabo.
(To mi je pa ze malo cudno )

Kaj si vi mislite o taki teoriji?

lp,

D.
<< x

koth

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 14

Odgovor Če jun 16, 2005 16:35

HA HA HA!!!
<< x

david_off

Mlečnozobec

Odgovor Če jun 16, 2005 16:50

Hocem malo bolj argumentirane odgovore.
Pravzaprav zelim, da odgovarjajo samo tisti, ki res nekaj vedo o tem.

D.
<< x

koth

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 14

Odgovor Če jun 16, 2005 17:14

Temperatura nima nobene veze. Vem za študije, po katerih naj bi porabil več energije pri večji temperaturi. In tudi za študije, kjer je poraba večja v mrazu. V glavnem ... magla. Nula od tega! Telo se ne "odloča", da ne rabi izolacije. Po tej teoriji, bi v toplejših kraji bili bolj suhci samo zato, ker rabijo manj izolacije. Nonsense! Več mišične mase == hitrejša presnova. To drži. Take in onake finte kozmetičnih salonov pa skorajda niso vredne komentarja.
<< x

david_off

Mlečnozobec

Odgovor Če jun 16, 2005 23:35

Tisti primer iz toplejsih krajev je dober.

Recimo, da ze dolgo nisem bral nobene studije, tako, da ne vem tocno kako temperatura vpliva na porabo mascobe.

Pravzaprav mi je moja boljsa polovica to od njeke prinesla, pa sem rekel, da se tukaj malo povprasam.

Sam sem namrec mnenja, da tudi v kolikor temperatura vpliva na porabo mascobe, se to definitvno ne bo zgodilo v parih dneh.

Dobrodosel bi bil se kaksen komentar.

lp,

D.
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor Pe jun 17, 2005 05:34

1. Lokalno mascob se ne more izgubiti. Ne s pomocjo kozmeticark, ne fitnesa, ne diete, morda le samo s pomocjo dobre vile.

2. Res je, da telo porabi vec energije za ohlajanje/segrevanje..ampak tudi to NE POTEKA LOKALNO. Telo jemlje vedno po principu najprej cukr, ce ga mas zapacanega v zilah, nato glikogen iz jeter, nato mascobe itd. Ampak razgradnja mascob v tem primeru ne bo potekala SAMO na tvoji riti ali roki, ampak bolj kot ne enakomerno razporejeno.

3. Ce je ta komora ogrevana samo na 37 stopinj, potem to defenitivno ne bo delovalo. Telo se zacne matrati sele v primeru res visokih temperatur, saj takrat porabi vec ATPja za hitrejsi nastanek in izlocanja znoja. 37 stopinj pa je skoraj nasa telesna temperatura, tako da dvomim, da bi se nase telo sploh prebudilo ob zvisanju temperature za 0,3c stopinje. Ce si bil kdaj v savni, potem ves kako tam telo dela in tudi utrip se ti kar precej dvigne. Ampak tam si na 90 stopinjah!

Ce mene vprasas je to ena tistih variant: Pol pa svizec zavije cokolado v folijo :smt003
Super za kaksne nadebudne puncke, ki samo cakajo pred trafiko, kdaj se bo pojavil nov Cosmopolitan s 99 nasveti, kako zgubiti 10kg v enem tednu..seveda brez odrekanja :smt044

Lahko pa da jaz nisem dovolj pametna :smt016
<< x

david_off

Mlečnozobec

Odgovor Pe jun 17, 2005 08:23

O mascobi in njeni izgubi je bilo na temu forumu ze mnogo napisanega.

Nikoli pa se nisem bral, kako je izguba mascobe povezana s temperaturo, in ker so tukaj (v prospektu) tako navduseno pisali o tem, sem se za vsak slucaj hotel prepricati, da nisem slucajno kaj spregledal. :)

OK, Hvala vam

D.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63805

Odgovor Pe jun 17, 2005 08:38

Seveda gre za nateg.

Kar pa se tiče lokalne izgube maščobe z vajami za določen del telesa majhna možnost po moje vseeno obstaja. V zadnjih letih se je za lokalno izgubo v določenih bb krogih uporabljal prostaglandin pgf2a. Sicer je uporaba zelo boleča in stranski efekti še nedefinirani je pa to učinkovito sredstvo, ki naj bi po študijah imelo vpliv na odmiranje maščobnih celic v okolici. Kar hočem povedati je, da se pgf2a sprošča iz mišičnih celic med treningom in je glavni razlog za vnetje mišičnega tkiva po treningu. Največ naj bi se ga sproščalo pri večjemu številu ponovitev 20 do 50 in močni pumpi. Vprašanje pa je če ta koncentracija vidno vpliva na lokalno odmiranje maščobnih celic.
Do tega sem prišel sam s povezovanjem posameznih informacij zato lahko da se motim. Mi je pa na osnovi prebranega logično.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Nyah

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 426

Kraj: LJ

Odgovor Pe jun 17, 2005 08:49

kia je napisal/-a:1. Lokalno mascob se ne more izgubiti. Ne s pomocjo kozmeticark, ne fitnesa, ne diete, morda le samo s pomocjo dobre vile.

:smt016

Da še jaz pristavim lonček.
najprej popravek kie: lokalno odpravlja maščobo liposukcija, ki dejansko izsesa maščobne celice. Res pa je, da noben ne-invazivni poseg v telo tega ne dela, vsaj ne opazno!
Da se podpret miganje+dieto z masažo in uporabo nekaterih pravih krem, a SAMO MAZANJE NE pomaga.

Pa še tisto, kar pomaga, pomaga res samo za miško dlako, ne pa toliko, da bi opravičilo svoje stroške!

N :smt008
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jun 17, 2005 08:52

Me prav zanima kaj bosta Kristiana in Sassi povedala v petek na seminarju glede na to, da ima ona ponavadi velik problem na enem delu telesa. Tilen je enkrat rekel da izgleda off season ko čmru.
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe jun 17, 2005 08:57

Heh Nyah..na radikalne moznosti kot so liposukcije sem nekako pozabila :smt002

Pa tudi uporabo raznih kremic sem raje izpustila, ker kolikor je meni znano, vecina teh krem, ki so pri nas v prosti prodaji in "delujejo", dela po principu, da ti zmanjsajo volumen mascobnih celic na racun vode..ampak v kolikor se nehas mazati in placevati gromozanske denarcke, pride vse nazaj. :smt012

Ce pa ti poznas kaksno kremo, ki se dobi pri nas..pa na dan z besedo. :smt007
<< x

garfield

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 187

Odgovor Pe jun 17, 2005 15:13

kia je napisal/-a:37 stopinj pa je skoraj nasa telesna temperatura, tako da dvomim, da bi se nase telo sploh prebudilo ob zvisanju temperature za 0,3c stopinje.

Sicer ne vem če ta metoda deluje, razlika pa sigurno ni samo 0,3 oC, ker je treba računati spremembo razlike med telesne temperaturo in normalno temperaturo okolja. To eventuelno lahko vpliva na zmožnost ohlajanja, skupaj z vlažnostjo...

Lahko pa da jaz nimam prav :smt002
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe jun 17, 2005 15:32

Saj nic ne recem, da ne bi ob 37 stopinjah ze kar fino svical..samo v telesna temperatura se ti pa ne bi dvignila, tako kot npr. v savni. Je pa res, da je mogoce ravno to poanta, da ne dozivis infarkta in da si dalj casa notri.

Vseeno je to one big bullshit if U ask me. :smt069
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Pe jun 17, 2005 16:52

Ce mene kdo vprasa, mascobne celice ne odmrejo. Da se mascobe porabijo, morajo zgoreti. Gorenje zahteva kisik. Da je nastal kisikov dolg, izdajata srcni utrip, ker se srcna misica trudi do pecic spravit dodatni kisik, in pohitreno dihanje, ker se telo trudi vase spraviti vec kisika, kot ga ima na voljo.

Tudi kremice in preparatki delujejo tako, da sproscajo mascobne kisline iz zaklenjenih (bolj ali manj trdno) mascobnih celic. Ko so enkrat sproscene, jih je treba tudi "izgoreti", pokuriti - s kisikom.

Povisana temperatura je stranski ucinek, ne pa vzrok. Ta pravljica s temi cudeznimi metodami je isto sranje, kot ce bi poskusil segrevati drva in upati, da bodo dejansko izgorela.

In to s Sassijevo zensko mi bolj lici na clean kardio kot resnicni anaerobni trening.
www.maxximum.si
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jun 17, 2005 18:14

No, tako brez ozadja nisem šel. To da pgf2a zmanjša število maščobnih celic in ne le volumen je dokazano.
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel