Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum One More razprodaja

Danes je Po avg 26, 2019 01:30

Hujsanje in trening

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

El Rocco

Pleničar

Vnosov: 3

Kraj: Radovljica

Odgovor Če jun 16, 2005 06:24

Hujsanje in trening

Pozdrav !

Ime mi je Rok, in star sem 33 let. Še niti sam ne vem kaj se v zadnjih 2 mesecih dogaja z mano, življenje se mi je 200% obrnilo na glavo. V glavnem stvar je taka ! Do sedaj v življenju nikoli ampak res nikoli nisem dal popolnoma nic na lepoto, telo, sport, zdravo prehrano itd.. Ljudje ki so to poceli, so se mi zdeli smešni. Bil sem tak kakrsen sem pac bil. Precej prevelika telesna teza, me je malce motila, sekiral pa se nisem kaj prida. Pred 2 letoma, sem si zaradi prevelike teze zato pri padcu zlomil tudi hrbtenico. Kljub tej poskodbi, se za dieto ali zmanjsanje nisem odlocil. To je trajalo vse do zacetka maja letosnjega leta, in.............................odklop. Zacel sem kolesariti, odlocil sem da bom shujsal in si popravil postavo. (domace in sosede je skoraj kap) Zacel pa sem paziti tudi pri hrani. Trenirati sem zacel po 1 uro na dan, kar mislim da je za zacetek in mojo (ne)pripravljenost kar dovolj. Do danes, sem z zacetnih 145 kg shujsal na 131 kg. Ker v razne shujsevalne kure z sirupi ali praski ne verjamem, sem se domislil svoje lastne metode. Poteka pa priblizno takole: Za zajtrk pojem normalen obrok. Enkrat sendvic + jogurt, enkrat hamburger brez dodatkov, kosmice + jogurt, enkrat solatni kroznik, kar mi pac pade na pamet. Zajtrk pojem v normalni kolicini in se ne bašem. Po zajtrku, nato preko celega dneva jem le se sadje ali zelenjavo (zelena solata, fizol, jabolko, lubenica). Pac po potrebi oziroma ko zacutim lakoto pojem nekaj nizkokaloricnega. Nobenega mesa ali kruha nicč.Zvecer grem potem za 1 uro na bicikel ali kadar me pecejo misice na sprehod. Moram povedati da zaenkrat zadeva funkcionira. OK, sedaj pa k vprasanjem. Ker sem na tem podrocju, kot bi padel z marsa, me zanima naslednje ?

Ali mislite da je oblika hujsanja ki sem jo navedel zdravju primerna ?
Ali bi bilo potrebno ob vsem skupaj uzivati se kaksne vitamine ?
Kako stopnjevati mero telesne aktivnosti ?
Ker sem sel vceraj 1 v zivljenju v fitness, me zanima katere vaje mi predlagate za zacetek?
Kaksen dober nasvet ?

LP R
<< x

koth

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 14

Odgovor Če jun 16, 2005 07:56

Dobro da si se odločil za aktivnejši lifestyle. Glede programa ti bo mogoče kdo drug boljše svetoval. Jaz ti lahko potrdim samo nekaj, kar se meni zdi najbolj važno: fitness/bb je več kot šport ali hoby. Kot sem zgoraj omenil, je to lifestyle. Ta pogled na zadevo je najboljši. To ni kura ali terapija, ki jo moraš dati skozi in potem spet vse po starem. S tem se ukvarjaš 24 ur na dan in ne samo tisto mus eno uro na dan. Prehrana, počitek in celo delo je temu podrejeno - oziroma na vse vedno gledaš na ta način. Zato je važno, da pri tem uživaš. Uživaš pa lahko, če imaš neke rezultate. Npr, skidal si nekaj špeha, pridobil moč in samozavest, itd. In tako napreduješ.
Za začetek, kar se tiče treninga z utežmi, je dobro da izvajaš predvsem sestavljene vaje. Moraš pridobiti na moči, tako da se sploh naučiš uporabljati mišice. Najhitreje se prilagodi živčni in presnovni sistem, tako da je prva moč iz tega naslova.
Tisti sendvič in hamburger se mi zdi malo sumljiv. Ampak mogoče sem to pač jaz, ki nisem sendvičev, pice, sladkarij, ipd videl že... kolko? ..že ful časa.
Jesti po potrebi, kadar čutiš lakoto... Ja, sliši se v redu. Samo boljše je imeti več manjših obrokov, 5 ali 6 na dan. Ne malo obrokov pa takrat ful.
Za izgubo telesne maščobe je učinkovit kardio zjutraj na tešče. Čeprav to zaenkrat zate niti ni važno, saj praviš da rezultati so.
V glavnem nekaj: Live and learn!
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor Če jun 16, 2005 08:37

Jedilnik je sploh totalno v nulo zgresen. Zjutraj hamburger in potem nic vec razen sadja in zelenjave? :smt017

Predlagam ti, da si TEMELJITO preberes vse poste v rubriki Prehrana in Trening in da si pogledas primere jedilnikov, ki mislim da so tudi objavljeni na portalu.

Prevec casa bi mi vzelo, da bi ti sla vse razlagat..tako da najprej si preberi kaj o tem, potem pa vprasaj, ce ti ne bo kaj jasno.

Glede treninga ti pa predlagam, da najprej kaksen mesec ali dva delas vse misicne skupine hkrati, kasneje bos pa presel na split. Kot je rekel koth, najprej se nauci uporabljati misice.

Drugace pa..dobrodosel na forumu :smt006
<< x

triglav

Pleničar

Vnosov: 62

Odgovor Če jun 16, 2005 10:07

Res super, da si se odločil shujšati in obrniti svoje življenje na boljše. Tudi sam sem bil na istem (no imel sem tri kili manj ko sem, kot ti :smt002 ) in sem predvsem s pravilno prehrano in kolesom veliko dosegel. Sedaj grem proti koncu svoje prve definicije (tema pod to rubriko moški problem) in sem prav zadovoljen.

Da si se poleg kolesa odločil še za fitnes je zelo super, ker sam sem najprej shujšal 20kg in šele potem šel na fitnes. Kako bi bilo, če bi začel takoj ne vem, ampak sigurno boljše in hitreje. Tako, da kar pogumno nad gvihte in na začetku treniraj celo telo. Sej to ti bodo v fitnesu pokazali par osnovnih vaj za celo telo in to izvajaš mesec ali dva.

Prehrana: tisto zelenjavo in sadje čez dan daj na polovico in za polovico raje pojej meso (piščančja ali puranja prsa).

Z vprašanji pa kar na plan, ker tukaj je res veliko ljudi, ki se res spoznajo in ti bodo z veseljem pomagali. Pa tudi, če boš rabil samo kakšno spodbudno besedo za motivacijo :smt003 .
<< x

El Rocco

Pleničar

Odgovor Pe jun 17, 2005 06:00

Ma tisti hamburger je brez veze. Omenil sem ga bolj zaradi tega ker sem hotel povedati da zaenkrat zajtrkujem čim bolj raznoliko hrano. Povsem jasno mi je, da je taksna vrsta prehrane neprimerna. OK

Sicer pa hvala za vzpodbudo :smt001
<< x

El Rocco

Pleničar

Odgovor Pe jun 17, 2005 06:01

Ma tisti hamburger je brez veze. Omenil sem ga bolj zaradi tega ker sem hotel povedati da zaenkrat zajtrkujem čim bolj raznoliko hrano. Povsem jasno mi je, da je taksna vrsta prehrane neprimerna. OK

Sicer pa hvala za vzpodbudo :smt001

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Promocije Activlab