Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Activlab promocija beljakovinskih napitkov LCHF za vedno lačne

Danes je So avg 18, 2018 23:39

Lchf in kilogrami gor

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Franček

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne mar 18, 2018 13:34

Lchf in kilogrami gor

Spoštovani!
Sem več kot eno leto na lchf prehrani. Uspešno sem izgubila nekaj kilogramov, počutje vrhunsko, izboljšana koncentracija in spomin. Izvidi vrhunski. Zadnje čase pa opažam težavo. Kljub enaki prehrani oz. sem oh in beljakovine še oklestila, kilogrami pa gredo gor in pojavlja se utrujenost. Že nekaj časa več ne hujsam, teža mi je nekaj mesecev stala. Zdaj pa gredo počasi kilogrami gor.
Veliko sem brala in raziskovala, kaj se dogaja. Po moje se je moje telo navadilo na to prehrano in sedaj prihaja do presežka kalorij. Moje telo je zelo prilagodljivo in vedno vse vrže v zaloge. Š tem sem vedno imela težave.
Razmišljala sem o cik-cak varianti. Ne vem. Kaj menite, kaj se dogaja? In kako naprej. Nikakor pa ne želim opustiti lchf prehrane, ker mi zelo odgovarja.

Lp
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63043

Odgovor Ne mar 18, 2018 13:43

Re: Lchf in kilogrami gor

to se ne zgodi kar tako. kako pa ješ
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Franček

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne mar 18, 2018 22:27

Hvala za ažurnost pri odgovarjanju.

Zjutraj običajno kavo s sladko smetano, če mi gredo maščobe na malo, dodam maslo.
Okrog 12.00 kosilo. Vse možne variante po lchf načelih. Načeloma vrednosti oh, beljakovin in maščob ne računam. Sem to redno delala na začetku, zdaj vem približno kakšne količine česa vsebuje katera hrana.
Potem še zvečer kakšno porcijo jajc z zelenjavo, mocarelo, slanino...različno.
Vmes nekaj oresckov, temna čokolada, domači zbirki itd. glede na potrebo in počutje. Občasno sladice narejene po lchf metodi, sadje (jagodicevje), kakšen požirek alkohola iz skupine viskijev.
Januarja je bilo eno leto kar sem na tej prehrani. Kot prAvim počutje vrhunsko, izvidi vrhunski. Imam tudi avtoimunsko bolezen, katere glavna značilnost je utrujenost, ki se jo s to prehrano zelo omilila.
Shujšala sem do oktobra lani 8 kg, nekje 1kg na mesec. Potem je teža stala. Po novem letu opažam trend dviga teže. Do sedaj dobra 2 kg. V hrani ne spreminjam ničesar. Nisem pa pretirano telesno aktivna. Res pa je, da se je po novem letu moj vsakdan umiril in je posledično manj stresa.
Želela bi še oklestiti nekaj kilogramov ali pa vsaj ostati na tej točki, ker se tako dobro počutim.
Res ne vem, kje ga lomim.

Hvala za vsak nasvet in pomoč.

Lp
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 19, 2018 06:56

Popolnoma spremeni prehrano v čisto LCHF.. mnogim takole ne gre dol. me ne čudi..

zakaj v kavo če imaš na sebi?
mlečnih veliko preveč, najbolje preiti na maslo le
lchf sladice ven, jej hrano.. jajca, meso, ribe, zelenjavo in pravo maščobo

garantirano bo potem šlo dol
<< x

nena77

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Sr mar 21, 2018 11:34

Vprašanje: kako je lahko odgovor na napisano "mlečnih veliko preveč" če ima mlečne le v kavi zjutraj in morda včasih mocarelo?
In kaj je narobej s kavo z maslom, če takšna kava nasiti bolj kot običajna, črna s tem, da doda maslo, če ima deficit maščob, kolikor jaz razumem napisano?
Kako naj bi po vašem mnenju človek zaužil prave maščobe? Maslo na žlico? Ne smeš pa ga dat v kavo? Ni mi logično.
Hvala za odgovore!
Nena
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr mar 21, 2018 12:09

takrat ko ni obroka ne jej nič in kuri lastno maščobo.
<< x

Balunčica

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor Sr mar 21, 2018 15:40

Jaz bi rekla, da če se je ustavilo, se je najbolje vrniti na osnovna živila kot je že Gašper napisal in čim manj komplicirat. Pri meni edino to deluje, Kakor sem začela čarat razne lchf sladice, kruhe, jedi, se je ustavilo oz šlo gor. Ne rečem, da za občasno itak paše kaj od tega, ma najbolje se je držat osnov.

Poročaj, kako ti gre. Jaz sem zdaj dober mesec znova "začela od začetka".
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr mar 21, 2018 15:53

jaz samo da pojem malo več sira vidim razliko. opazim hitro ker imam na tej hrani res konstatno malo telesne mascobe
<< x

Balunčica

Pleničar

Odgovor Sr mar 21, 2018 16:03

In najbrž ne falim lih dost, če rečem, da se pri ženskah taki presežki še prej in bolj poznajo. Slika
<< x

matic

Senior Member

Vnosov: 716

Odgovor Sr mar 21, 2018 19:47

O kakšnih presežkih je govora ?
Ona govori ravno obratno... Kilogrami gredo gor (v prehrano se ne bom spuščal, čeprav je res, da je tukaj precej rezerve), kljub znižanju zaužite hrane / kalorij in ne zvišanju...

Franček je napisal/-a: Kljub enaki prehrani oz. oh in beljakovine sem še oklestila, kilogrami pa gredo gor... Že nekaj časa več ne hujsam, teža mi je nekaj mesecev stala. Zdaj pa gredo počasi kilogrami gor.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če mar 22, 2018 07:41

preberi naprej kaj vse pise
<< x

Balunčica

Pleničar

Odgovor Če mar 22, 2018 09:46

Tole zdaj ne leti na Frančka in njene objave, samo opažam, da jih veliko misli, da če so na lchf živilih, jih lahko pojejo kolikor jih vidijo. Tudi na nekaterih fb skupinah, ko objavljajo krožnike njihovih obrokov, se samo za glavo držim. Zakaj? Ker sem jaz delala enako, potem sem se pa čudila, zakaj se kg ne premaknejo oziroma grejo gor. Ko mi je Gašper napisal personaliziran jedilnik, so izgledali moji krožniki sicer opustošeni proti tistim objavljenim masterchef specialitetam, pa tudi v želodcu mi je od začetka zakrulilo. Vendar pa se je predvsem na postavi hitro postalo. In vem, da se moram tega držati tudi vnaprej, sicer se bodo kg zopet začeli višati. Če želiš izgubiti kg, pa ni važno katero "dieto" udariš in kakšno hrano ješ, dvomim, da bo kdo hujšal, če se bo pri vsakem obroku do sitega nažrl.
<< x

AnjaSanja

Pleničar

Vnosov: 27

Odgovor Po apr 16, 2018 11:37

Jaz pa bi si v tem primeru začela zopet tehtat obroke in vnašat v aplikacijo. Kot so že pred mano rekli, šla bi na osnovno hrano brez sladic in črtala mlečne izdelke, z izjemo nekaj masla. Tudi pri sadju-jagodičevju bi za zdaj ukinila. Potem pa vidiš kje si z vnosom kalorij in koliko jih porabiš. Če nisi invalid in če le zmoreš, vključi več gibanja v vsakdan. Zdaj imaš regrata in motovilca v izobilju, jej kolikor duša poželi, skuhaš še nekaj jajc ali dodaš avokado, kake ribe in imaš slastno kosilo. Možnosit je nešteto.

Nekateri se poredijo zaradi težav s ščitnico-hipotiroza, hashimoto, nekateri ob neuravnani sladkorni. Ampak ti praviš, da imaš izvide OK. Torej je verjetno zgolj vnos kalorij in poraba.

Še en kavelj je. Semena in oreščki...Če si delaš sladice iz zmletih semen in oreščkov (tudi kruh) in ne razmaščenih mok-imaš bistveno višji vnos kcal...Tako, da jaz takele palačinke/kruh spečem redko. Tudi sama sem "nagnjena" k temu da se zredim. Med poškodbo, ki sem jo ratala končno sanirat, sem morala zelo pazit. Ker odvečni KG pač res niso blagodejni za kolenski sklep in natrgano vez...Mišična masa je druga reč-mišice pomagajo nosit telo.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 16, 2018 18:35

osnovna živila, čim manj kompliciranja s hrano in rezultat pride.. predvsem tudi izgubiš željo po kompliciranju ..

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet 40% ceneje Warrior Raw Protein Flapjack 75 g