Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Activlab promocija beljakovinskih napitkov Maxx ENERGY BCAA -  moč aminokislin in kofeina

Danes je So okt 20, 2018 03:54

Definicija

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Zelencek

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor So mar 03, 2018 19:43

Definicija

Zdravo, star sem 18 let, s fitnesom se ukvarjam že 1 leto in pol. Bolj resno treniram pol leta. Zanima me, kako naj si prb. sestavim jedilnik za definicijo. Veste problem je v tem. Še nikoli prej nisem rezal. Mislim prejšnje leto sem rezal za poletje, in sicer bolj v easy, pravzaprav sem malo zajebal, saj sem šel na keto, in sem prehitro zgubil kile. Zgubil sem prb. 14 kil v enem mesecu, posledično mi je šlo tudi ogromno mišične mase. Zato sem se odločil, da bom letos začel malo prej. Najveretneje bom začel 1.4. Moj cilj je zgubiti okvirno 10-15kg. trenutno sem na 95kg, s prb. 18%maščobe. Trenutno sem še vedno na masi.

prb. jedilnik:

zajtrkujem: neke kosmiče, ki so kalorično precej visoki, ampak 60g kosmičev: 48g OH, 1g M, 5.5g B(230kalorij)
kosilo: jem v neki restavraciji, ponavadi solato, ali purana z rižem, nutrientov nevem, predvidevam da okoli 600kalorij
šejk po treningu: anabolic protein fusion-Peak 2x30g(10g OH,8g M,52g B) Med treningom pijem bcaa
kosilo2(ko pridem domov po treningu) 500g piščanca(0g OH,10g M,115g beljakovin) ter vrečko riža(pred kuhanjem: 63g, po kuhanju ga je nekje 250-300g.) riž ima pred kuhanjem: 48g OH, 0.7g M, 4.6g B)
večerja: quark 250g( 11,2g OH, 0.2g M,25g B)

Torej, kaj pravite?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63202

Odgovor So mar 03, 2018 22:21

Re: Definicija

na keto ne izgubljaš mišične mase kar tako.. na zacetku glikogen in vodo iz misic in mas tak občutek lahko. tudi to lahko rešiš s polnjenji..
maso izgubljas ce mislis da si na keto in pocnes neumnosti ki niso keto.. v vecini primerov pa gre le zato da oseba misli da je izgubila maso pravzprav pa mase ni kaj dosti imela in je bil to predvsem speh...
jaz na keto maso dobivam optimalno.. seveda govorim o čisti mišični masi.

Drugače pa na klasičen način:

Cikel definicije - znanost o zniževanju deleža telesne maščobe

Vsakdo, ki se je že pripravljal za tekmovalno formo (najsi bo to fotografiranje, pomemben dogodek v življenju ali celo bodibilderska tekma), ve, kaj prinesejo meseci pred dnevom D: štetje gramov posameznih makrohranil in seštevanje kilojoulov (kalorij) zaužite hrane, razporejanje obrokov v jedilnik, veliko kardio treninga in podobno. Prav tu je pogosto zagata, saj večina napotkov temelji na bolj ali manj zastarelih mitih. Na srečo se znanost ukvarja tudi s takimi vprašanji in nam lahko da uporabne odgovore. Kaj torej pravi o t.i. definiciji*?

http://maxximum-portal.com/BodyBuilding ... %C4%8Dobe/

Slika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Activlab promocija beljakovinskih napitkov Seevil viličarji