Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum Promocije Activlab

Danes je Po avg 26, 2019 01:48

6 malih obrokov namesto 3 obilnejše na dan???

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

vse za lepo telo

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Po mar 14, 2005 12:57

6 malih obrokov namesto 3 obilnejše na dan???

A res drži, da 6 manjših obrokov pospeši metabolizem, rezultat tega pa je hitrejše kurjenje maščob?
In ali drži, da če je presnova počasna ( kar se zgodi, če poješ npr. 2-3 obilne obroke na dan ali pa sploh ne ješ ) je težje shujšat in se maščoba ob takem ravnanju še hitreje in lažje nalaga?
Kako zaboga naj vase spravim vase 6 manjših obrokov, če pa še 3 ne morem?
Maščoba se mi je zaradi preteklih in sedanjih sladkih pregreh nabrala predvsem na nogah in ne toliko na bokih, aerobiko obiskujem 4 krat tedensko po eno uro. Kaj naj naredim, da pospešim razgradnjo maščob na nogah? Ali naj povečam obseg obiska aerobike z 1 na 2 ure po 4krat tedensko ( to namreč pri meni ne predstavlja niti najmanjšega problema, ker obožujem aerobiko, pa tudi kondicije imam kar precej, rada tudi tečem po tekočem traku na fitnesu, ne na prostem ter kolesarim )?
Kako naj se znebim odvisnosti od k******h sladkarij-prepričana sem, da so le te vzrok za moje obilne noge in celulit?
PLEASE HELP ME-IMAM OGROMNO VOLJE, LE PRAVE NAPOTKE POTREBUJEM!!!
<< x

annah

Uporabniški avatar

Penzl

Vnosov: 610

Kraj: LJ

Odgovor Po mar 14, 2005 13:09

Re: 6 malih obrokov namesto 3 obilnejše na dan???

Na brzino...

vse za lepo telo je napisal/-a:A res drži, da 6 manjših obrokov pospeši metabolizem, rezultat tega pa je hitrejše kurjenje maščob?
In ali drži, da če je presnova počasna ( kar se zgodi, če poješ npr. 2-3 obilne obroke na dan ali pa sploh ne ješ ) je težje shujšat in se maščoba ob takem ravnanju še hitreje in lažje nalaga?

Drži.

vse za lepo telo je napisal/-a:Kako zaboga naj vase spravim vase 6 manjših obrokov, če pa še 3 ne morem?

Hmm. Ob toliko urah aerobike tako malo ješ? Napiši kaj več... Kdaj, koliko, kaj točno.

vse za lepo telo je napisal/-a:Maščoba se mi je zaradi preteklih in sedanjih sladkih pregreh nabrala predvsem na nogah in ne toliko na bokih, aerobiko obiskujem 4 krat tedensko po eno uro. Kaj naj naredim, da pospešim razgradnjo maščob na nogah? Ali naj povečam obseg obiska aerobike z 1 na 2 ure po 4krat tedensko ( to namreč pri meni ne predstavlja niti najmanjšega problema, ker obožujem aerobiko, pa tudi kondicije imam kar precej, rada tudi tečem po tekočem traku na fitnesu, ne na prostem ter kolesarim )?

Kakšno uro aerobike zamenjaj s treningom z utežmi v fitnesu ali pa s tekom (najbolje na tešče).

vse za lepo telo je napisal/-a:Kako naj se znebim odvisnosti od k******h sladkarij-prepričana sem, da so le te vzrok za moje obilne noge in celulit?

Ko ti "cukr pade" spij beljakovinski napitek z okusom čokolade
al pa si privošči kakšno "čokoladko" (ne tapravo, da ne bo pomote... :smt016 ).
Men pomaga. :smt001
<< x

vse za lepo telo

Pleničar

Odgovor Po mar 14, 2005 13:25

replika

Hvala za exspress odgovor,
1.vendar jaz trening z utežmi sovražim oz. nikoli pri tem nisem vztrajala več kot 1 mesec, ker imam premalo samodiscipline in bi rabila nekoga, ki bi me dobesedno nadzoroval in priganjal (vedno ene in iste vaje, aerobika je bolj raznolika ), osebni trenerji pa so pač predragi dandanes za moj študentski žep.
2. Nimam nič proti beljakovinskim praškom, vendar a si potem, ko ga zaužiješ sploh sit od njega?
3.Jem 3krat na dan in obiskujem aerobiko 4 krat tedensko po 1 uro-narobe si prebral, se ti zdi da vseeno premalo jem?
<< x

hope_zarro

Mlečnozobec

Vnosov: 195

Odgovor Po mar 14, 2005 14:18

Re: replika

vse za lepo telo je napisal/-a:
2. Nimam nič proti beljakovinskim praškom, vendar a si potem, ko ga

Hm. A nisi rekla, da ti "(ne)sitost" ne dela tezav, ker se treh obrokov ne mores spraviti vase?

Mascob na nogah ne mores skuriti posebej samo tam. Lahko jih kuris s celega telesa, vrstni red koriscenja zalog ti bo pa dolocala kopica faktorjev, ki te absolutno nimajo radi: najprej bodo posegli v tiste zaloge, ki tebe NAJMANJ motijo. Yeah, they re mindreaders...

Najucinkovitejsi kombo za pospesevanje razgradnje mascob je: aerobni trening, trening z utezmi + urejena prehrana (5 MAJHNIH obrokov).

To v splosnem deluje. Nekaterim sicer delujejo tudi druge, znanstveno-fantasticne metode, ampak v imenu cimhitrejsega doseganja tvojih ciljev ti svetujem: Accept certain inalienable truths. Cene rastejo, politiki ga serjejo... in za dosego ciljev se je treba pogosto marsicemu odpovedati ALI poceti stvari, ki nam niso vsec.

Poglejva se enkrat:
imas:
- 4 ure aerobike na teden
- prehrano?

moras imeti:
- 4 ure aerobnega treninga
- cca 4 ure treninga z utezmi
- 5 majhnih obrokov dnevno.

Kje tvoj nacrt ne ustreza tistemu, kar deluje, bos morala ugotoviti sama in se odlociti, da ti je izguba mascob TOLIKO pomembna, da si za to pripravljena na dolocene zrtve. Prelepo bi bilo, ce bi bilo izgubljanje speha se posebej na problematicnih delih, enostavno, lahkotno, nemucno in neskoncno preprosto pocetje.

Ni.

Soree...
<< x

vse za lepo telo

Pleničar

Odgovor To mar 15, 2005 00:40

NISEM REKLA, DA MI SITOST NE DELA TEžAV-ČEZ DAN NISEM LAČNA, PO AEROBIKI SEM PA VEDNO LAČNA, ZATO SPRAŠUJEM, ČE JE BELJAKOVINSKI NAPITEK SITOSTEN ALI NE. KAJ PA SKUTA+JABOLKO-A JE TO O.K. ALTERNATIVA NAPRAM BELJ. NAPITKU? ALI PA JOGURT VITALINEA MOGOČE?
<< x

vse za lepo telo

Pleničar

Odgovor To mar 15, 2005 01:05

ZJUTRAJ večinoma jem musli Natura+ jogurt Vitalinea ALI pa spijem sok iz sveže stisnjenih grenivk, včasih za zajtrk pojem tudi kakšno jabolko, kiwi,pomarančo...skratka en sadež.
KOSILO: zrezek (puran, piščanec)+ kuhana zelenjava (grah, korenček, koruza, stročji fižol - I love vegetables! ) redkokdaj zelena solata, najraje imam sveže zelje in fižol ALI tortelini, polnjeni s sirom, ki jih prelijem s kakšno Barilla omakico, včasih pojem samo kako instant juho iz vrečke. Večkrat jem v Kitajski restavraciji, vendar nič ocvrtega (le ocvrte banane prelite z medom), večinoma purana z zelenjavo. Največkrat jem zrezek+ rizi bizi+ solata;
VEČERJA: tuna + rdeča pesa ALI vitalinea+ musli ALI samo vitalinea;
NEIZOGIBNO: ČIPS, PIŠKOTKI, 70% ČOKOLADA - SEM ODVISNA!

Visoka sem 1,70, težka 58,5 kg

PROSIM DAJTE MI ŠE KAKŠNO IDEJO + KAKO NAJ SE NAVADIM VEČKRAT IN PO MALEM JESTI?

VNAPREJ HVALA ZA ODGOVORE-ste pravi kavalirji :)
<< x

cruiser

Mlečnozobec

Vnosov: 157

Odgovor Pe mar 18, 2005 13:00

Glej tak je - dokler se ne bos sama 100% odlocila da zelis nekaj naredit v smeri boljse postave ti tukaj ne more nihce kaj extra svetovat.

Ce zelis shujsat/skurit mascobo moras povecat fizicne napore in glede na tvoj jedilnik zmanjsat vnos OH in nekvalitetnih mascob, prevsem pa tahitre OHje v obliki sladkarij. No pain no gain. Cist simpl je, kruto a resnicno.
<< x

veliki

Senior Member

Vnosov: 699

Odgovor Pe mar 18, 2005 18:22

sej lahko tudi cokolado jes pa hujsas...
<< x

AleXxX

Senior Member

Vnosov: 836

Odgovor So mar 19, 2005 18:15

Milke ziher ne!
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor So mar 19, 2005 18:45

Ce SAMO cokolado jes potem sigurno lahko. :smt016
<< x

veliki

Senior Member

Vnosov: 699

Odgovor Ne mar 20, 2005 17:58

hotu sem rect, da je najbolj pomemben kalorijski deficit... vkolikor ga ni, tudi s perfektno dieto ne bo prislo do izgube mascobe...
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor Ne mar 20, 2005 18:06

Ja vem..sem zadnjic na netu videla tudi ze knjigo "Cokoladna dieta" :smt004

Samo, da so potem imeli notri same cokoladne proteine pa proteinske cokoladke. :smt004

Malo smesno se slisi, a ne? :smt003
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63805

Odgovor Ne mar 20, 2005 19:22

veliki je napisal/-a:hotu sem rect, da je najbolj pomemben kalorijski deficit... vkolikor ga ni, tudi s perfektno dieto ne bo prislo do izgube mascobe...

Vendar lahko tega dostikrat ustvariš tudi le z izborom živil. Prednost tega je da lahko ješ veliko več.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Cruhs Forum Postani Fit