Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast

Danes je To okt 22, 2019 23:37

ženski problem

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

koshir

Mlečnozobec

Vnosov: 369

Odgovor Pe apr 29, 2005 10:31

Sej to je kaj se gres neki vegi sceno a ribe pa ne cutjo nc al kaj...
Povsod vegi gor vegi dol pa ko smo mi prasci k jemo zvali pa bla bla bla
Pac sem povedu svoj mnenje glede tega, pol nej ne pise da je vegi ce se ji ribe ne smilijo pa jih je...isto so zvali...
<< x

koshir

Mlečnozobec

Odgovor Pe apr 29, 2005 10:32

Noben se ne norcuje iz njenih prehranjevalnih navad pac vsak je kar ce in kolkr hoce "i don t give a damn" sam k jih preveckrat slism kake strelajo !
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Pe apr 29, 2005 10:39

sam k jih preveckrat slism kake strelajo !

Brez zamere, koshir, mogoce bi o "kake strelajo" lahko pomeditiral ob vnovicnem prebiranju svojih vprasanj od marca, ko si se prijavil, dalje.

Skusajmo ne SODITI navad in okusov, no. Eno je, ce nekdo pocne nekaj (neumnega) iz ignorance, drugo je ce pac necesa ne pocne, ker mu ne pase. In ce nekomu pase biti vegetarijanec tako, da narezanemu prsutu ne more reci ne, je pri vsem skupaj se najbolj neumno to, da si rece, da je "vegetarijanec"... Ampak da ne je mesa, pha. Njegova odlocitev.
www.maxximum.si
<< x

lotusv

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor Pe apr 29, 2005 10:50

na razumem zakaj me obsojaš. niti poznaš me ne tudi ne veš kateri so vzroki da mesa ne jem. si se mogoče vprašal ALI GA MORDA SPLOH SMEM. No, naj ti izdam skrivnost, da sem alergicna-slabo mi rata in bruham. Z ribami sa mi je tudi ze to zgodilo, vendar bom spet poskusla. ker brez zivalskih beljakovin pa ne morem bit-najbrz. pocasi ce bo slo bom poskusla spet jest tudi meso.
tko da ...ni zaradi morale.
ce si pa bil tako prizadet ker sodim med vegetarijance..........oprosti
lotusv
<< x

koshir

Mlečnozobec

Odgovor Pe apr 29, 2005 10:55

Jest nisem rekel da jih strela glede hrane kaj jest in kdaj ter v kaksnih kolicinah, zapel sem se na vegetarianec + ribe ...Preveckrat slisu kak lahko jeste zvali in podobne...
In pa te ta najbolj ponosne vegije...
Pac napises da mas na jedilniku najvec zelenjavo in ribe pa pika pa konc...
Jest nikol nisem napisu da jest kej vem k se se zmeri ucim med prebiranjem tega foruma in pa od kolegov...
<< x

koshir

Mlečnozobec

Odgovor Pe apr 29, 2005 10:57

Bom pa sam se to reku sem veckrat slisu ko vegatarijanci pluvajo cez nas kot pa mi cez nih...in kdo koga prepricuje da naj spremeni prehranjevalne navade !
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Pe apr 29, 2005 11:05

Zdaj pa lahko nehas, prosim, ker nisi nic boljsi od tistih vegijev, ki bi radi spreobracali mesojedce.
www.maxximum.si
<< x

Clytie

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 86

Kraj: Eno polje tam nekje dalec

Odgovor Pe apr 29, 2005 11:18

Lotus, jst imam podobno težavo kot ti. Pač zaradi določenih kombinacij z vsemi mojimi alergijami ga ne smem. Oz. najprej sem imela strogo prepoved rdečega mesa, pa vseh suhomesnatih izdelkov itn., belo meso in ribe pa naj bi bile dovoljene. Sicer meni je potem začelo surovo meso itak smrdeti (za razliko od mesa na žaru... njam) po določenem času. Ampak po veliko letih stroge dijete glede mesa (pa vmes vseh možnosi in eksperimentiranj z različnimi vegi načini prehranjevanja) sem prišla do zaključka, da je itak vse en k. Ker konec koncev lahko pojem kivi z jogurtom pa me začne srbeti, lih tko k en kos velikonočne šunke. Če se mi slučajno zalušta vsake kvatre enkrat kakih piščančjih prsi na žaru ali pa ribe, jo pač pojem, omejujem pa res izdelke za katere vem, da mi bodo povzročili totalno štalo (vsi predelani, prekajeni izdelki, svinjsko meso...) in bom pol še par ur "safr furala".
Če ti zapaše meso, ga poskusi najprej čisto malo, pa še to samo belo (piščanec ali pa puran). Itak ne morš it na ful gas po nekaj mesečni ali letni prekinitvi, ker ga bo telo zavrnilo (slabost, bruhanje, driska).
Kakorkoli, upam da se ti zdravje izboljša.
:smt001 :smt008
<< x

bjondika

Pleničar

Vnosov: 63

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 29, 2005 11:43

koshir je napisal/-a:Jest nisem rekel da jih strela glede hrane kaj jest in kdaj ter v kaksnih kolicinah, zapel sem se na vegetarianec + ribe ...Preveckrat slisu kak lahko jeste zvali in podobne...
In pa te ta najbolj ponosne vegije...
Pac napises da mas na jedilniku najvec zelenjavo in ribe pa pika pa konc...
Jest nikol nisem napisu da jest kej vem k se se zmeri ucim med prebiranjem tega foruma in pa od kolegov...

Sama nisem vegetarijanka, jih pa precej poznam... In ko gremo na kosilo, nam natakarji zelooo velikokrat kot "vegetarijansko jed" ponudijo ribe, školjke (špagete s tuno, rižoto s morskimi sadeži)... Tako da je očitno odvisno od človeka in ne od tega ali je vegi ali ne... Se pa tudi zame vegetarijanci tisti, ki ne jedo mesa in rib (če ne jedo samo mesa, jim pač ne paše, niso pa vegi - MHO).
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor Pe apr 29, 2005 11:52

Problem je ocitno samo v terminu "vegetarijanec". Ja, res je, da je to v resnici oznaka, ki velja za cloveka, ki ne je NOBENEGA zivalskega mesa. Seveda pa obstajajo tudi ljudje, ki ne jedo mesa, pac pa jedo ribe. In problem nastane, ker se vecina teh ljudi oznaci za vegetarijanca.

In tako se vi kregate, ker je nas slovenski besedni zaklad premajhen. Jaz sem pa mislila, da smo na sportnem forumu, ne pa leposlovnem. :smt017
<< x

bjondika

Pleničar

Vnosov: 63

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 29, 2005 11:58

kia je napisal/-a:Problem je ocitno samo v terminu "vegetarijanec". Ja, res je, da je to v resnici oznaka, ki velja za cloveka, ki ne je NOBENEGA zivalskega mesa. Seveda pa obstajajo tudi ljudje, ki ne jedo mesa, pac pa jedo ribe. In problem nastane, ker se vecina teh ljudi oznaci za vegetarijanca.

In tako se vi kregate, ker je nas slovenski besedni zaklad premajhen. Jaz sem pa mislila, da smo na sportnem forumu, ne pa leposlovnem. :smt017

:handclap; Kia, se popolnoma strinjam.
<< x

lotusv

Pleničar

Odgovor Pe apr 29, 2005 15:52

no, kakorkoli...opravicujem se ker sem se oznacila za vegetarjanko pa to nisem. s tem nisem hotela pripeljat do konflikta. dajstvo je da mi je slabo, kadar jem zivalske beljakovine, pa ce tudi je to sir. ampak, ker mislim da je to le posledica tega, da sem predolgo temu posvecala premalo pozornosti. zdaj se trudim vspostavit spet ravnovesje v svojem telesu. do zdaj sem prakticno bila skoraj vegan-na nazdrav nacin.
no ampak moje vprasanje se je nanasalo na nekaj drugega. nikogar nisem prosila da bi me sodil; prosila sem le za nasvet glede treninga.
lotusv
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Pe apr 29, 2005 15:55

Je mogoče kje fora pri prebavnih encimih? Obstajajo ljudje ki določene vrste hrane ne morejo prebavit kot je treba prav zarad pomanjkanja encimov. Če se rodiš pa npr kot japonec,ne moreš prebavljat alkohola in si zadet 3 dni. :smt003 (majo pa neke tablete ki jih pijejo ob kozarčkih vina)
<< x

lotusv

Pleničar

Odgovor Pe apr 29, 2005 16:06

u...scena! ja po moje gre ravno za to. sam nisem imela vedno s tem problemov. jaz nisem nehala jest meso zaradi usmiljenja...ljudje smo mesojedci. vendar tocno v dolocenem trenutku nisem vec prenesla mesa. ker sem dajala premajhen poudarek beljakovinam, so se mi encimi za prebavljanje le teh ocitno zreducirali in zdej sem tem....ne vem kako naj popovno zacnem to uvaljat da te do moj organizem to sprejel kot stres. in bom spet nad školko visela.
lotusv
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor Pe apr 29, 2005 17:49

Ker nisem bral vseh postov ne vem če ti je kdo sploh odgovoril. Vsekakor znižaj vnos Oh in povečaj vnos belajkovin. Ribe so OK. Poizkusi z nekaj obroki rib in veliko zelenjave dnevno.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
Prejšnja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast