Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je So avg 17, 2019 23:46

zacetnica v praksi

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor To feb 15, 2005 21:04

kia je napisal/-a:skupaj zmoremo vec :smt003

Moj edini problem je PRIPRAVA vecerje (ciscenje solate), tako da te vabim, da mi pomagas... cistiti jo :smt100 :smt043 :smt040

Ne, resno. Z vecerjo nimam problemov. Solata, tuna, petersilj. That s it. Nikoli dovolj. :smt020
www.maxximum.si
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor To feb 15, 2005 21:37

Hmm..pri meni imamo tak caroben pult, na katerega postavis solato, z vdanimi pasjimi ocmi pogledas svojo mamo in cez deset minut je solata otrebljena :smt003

No ja, cisto resno...vcasih kupujem kar tisto solato, ki je ze ociscena..res je, da je nekoliko drazja, a niti ni take ogromne razlike. Imajo jo pa v Sparu in Leclercu.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63803

Odgovor To feb 15, 2005 21:39

majci je napisal/-a:
Gašper Grom je napisal/-a:Samo v info, da so za izgubo maščobe pomembne omega 3 in omega9 maščobne kisline. Mislim da je bučno predvsem omega6.

In kje so vse w9?
Kakšno pa se ti glede sestave zdi tole http://www.gea.si/izdelki/gea/olja/ekstra_rastlinsko.htm?

Razmerje med omega6 in omega3 je 5:1, kar je daleč od idealnega. Če odstraniš iz hrane vse maščobe naj bi bilo dobro razmerje 2 do3 :1. Glede na to pa da večina iz hrane dobi nekaj maščob in te so od polinenasičenih predvsem omega 6 bi bilo to razmerje še nižje.
Omega 9 so zelo nevtralne in imajo ugoden vpliv na telo. (olivno, določeni oreščki (Staša?))
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor To feb 15, 2005 21:40

kia je napisal/-a:Hmm..pri meni imamo tak caroben pult, na katerega postavis solato, z vdanimi pasjimi ocmi pogledas svojo mamo in cez deset minut je solata otrebljena :smt003

Saj bi od Hanzla zahtevala kaj taksnega, ampak kaj, ko je takrat, ko meni kruli, nikoli ni doma :smt017

kia je napisal/-a:No ja, cisto resno...vcasih kupujem kar tisto solato, ki je ze ociscena..res je, da je nekoliko drazja, a niti ni take ogromne razlike. Imajo jo pa v Sparu in Leclercu.

NIKOLI! Obubozala bi. Solate pa pojem glih malo (pre)vec. Sploh pa - a ne v tistih vrecah ponavadi samo kristalke prodajajo? Kristalka sux. Me :smt049 endivija (in malo kitajskega zelja).
www.maxximum.si
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4235

Odgovor To feb 15, 2005 21:54

majci je napisal/-a:
Gašper Grom je napisal/-a:Samo v info, da so za izgubo maščobe pomembne omega 3 in omega9 maščobne kisline. Mislim da je bučno predvsem omega6.

In kje so vse w9?
Kakšno pa se ti glede sestave zdi tole http://www.gea.si/izdelki/gea/olja/ekstra_rastlinsko.htm?

V olivnem so omega 9 v veliki večini, prav tako pa tudi v lešnikovem (sicer pa nimam pojma, kako paše na solato pa še nekako se mi dozdeva, da mora biti kar navita cena ...) pa verjetno še kje (mislim, da jih v večjem deležu vsebuje tudi arašidovo - nekje pol-pol (omega 9-omega6))

Sem pogledala link in mi sestava ni najbolj jasna - navedeno je, da olje na 100 g vsebuje 70 g enkrat nenasičenih maščob (torej omega 9) in le 20 g omega 6, če pa pogledaš sestavo za sončnično seme, vidiš, da od 50 g maščob/100 g semena vsebuje kar 30 g omega 6. Ni mi znano, da bi sončnično seme/plje vsebovalo visok odstotek oleinske :smt012 Sicer pa, mogoče si spregledala, tako sončnično kot laneno v mešanici sta rafinirana :smt018
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Odgovor To feb 15, 2005 21:56

Gašper Grom je napisal/-a:Omega 9 so zelo nevtralne in imajo ugoden vpliv na telo. (olivno, določeni oreščki (Staša?))

No, hvala, sej sem res malo zašpehana, samo ni me treba dajat kot primer. :smt011
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63803

Odgovor To feb 15, 2005 21:58

Mišleno je bilo, da bo staša dopolnila. :smt017
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Odgovor To feb 15, 2005 22:02

E daj, a res?? :smt016

Majči, od oreškov je zmagovalec lešnik (in meni božanska, a fuuul predraga makadamija :smt007 ), sledijo pa mandlji in arašidi.
<< x

majci

Mlečnozobec

Vnosov: 364

Kraj: Maribor

Odgovor Sr feb 16, 2005 08:36

Staša Grom je napisal/-a:
majci je napisal/-a:

In kje so vse w9?

V olivnem so omega 9 v veliki večini, prav tako pa tudi v lešnikovem (sicer pa nimam pojma, kako paše na solato pa še nekako se mi dozdeva, da mora biti kar navita cena ...) pa verjetno še kje (mislim, da jih v večjem deležu vsebuje tudi arašidovo - nekje pol-pol (omega 9-omega6))

Sem pogledala link in mi sestava ni najbolj jasna - navedeno je, da olje na 100 g vsebuje 70 g enkrat nenasičenih maščob (torej omega 9) in le 20 g omega 6, če pa pogledaš sestavo za sončnično seme, vidiš, da od 50 g maščob/100 g semena vsebuje kar 30 g omega 6. Ni mi znano, da bi sončnično seme/plje vsebovalo visok odstotek oleinske :smt012 Sicer pa, mogoče si spregledala, tako sončnično kot laneno v mešanici sta rafinirana :smt018

:smt021 Potem bi bilo verjetno boljše, če bi za mešanje z bučnim ojem uporabila hladno stiskano sončnično (http://www.gea.si/izdelki/gea/olja/soncnicno.htm) in laneno olje. Za omega-3 pa jem še 2 žlički ribjega olja.
<< x

kia

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor Sr feb 16, 2005 10:35

tjasa je napisal/-a:
kia je napisal/-a:No ja, cisto resno...vcasih kupujem kar tisto solato, ki je ze ociscena..res je, da je nekoliko drazja, a niti ni take ogromne razlike. Imajo jo pa v Sparu in Leclercu.

NIKOLI! Obubozala bi. Solate pa pojem glih malo (pre)vec. Sploh pa - a ne v tistih vrecah ponavadi samo kristalke prodajajo? Kristalka sux. Me endivija (in malo kitajskega zelja).

Vem, da je drazja, ampak moja energija pa je vcasih se bolj. :smt002 Vcasih ko grem iz fitnesa zvecer in zavijem se v trgovino, si jo ponavadi privoscim...kar je pa seveda redko, ker tudi jaz nisem zadela na milijonarju :smt003
Drugace pa imajo poleg kristalke tudi endivjo in tisto (ogabno) mehko solato, ki se ti kar lima na zobe, ko jo jes :smt078
<< x

annah

Uporabniški avatar

Penzl

Vnosov: 610

Kraj: LJ

Odgovor Sr feb 16, 2005 21:51

tjasa je napisal/-a:
Saj bi od Hanzla zahtevala kaj taksnega, ampak kaj, ko je takrat, ko meni kruli, nikoli ni doma :smt017

:smt119 ...sej veš. Umažem. Pomijem. Ko je potrebno kaj več, jo preprosto POBRIŠEM. :smt003
Prejšnja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum Maxx Burner