Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je So okt 19, 2019 21:31

lchf in menopavza

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Vita17

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Sr avg 09, 2017 07:14

lchf in menopavza

Pozdravljeni,

Zanima me, če lahko prehrana lchf pomaga pri težavah pri menopavzi in na kakšen način.

Še eno vprašanje. Sem na lchf že nekaj mesecev. Moj greh so oreščki. Sicer sem se sedaj omejila samo na mandeljne in orehe, ki pa jih jem kot obrok in to je moj zajtrk (cca 100 g). Je to ful narobe? Ampak druga hrana mi dopoldan ne gre.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor Sr avg 09, 2017 07:18

Re: lchf in menopavza

Ne rabiš dopoldan jest, če ti ne paše, zakaj bi? Mandlji so OK, orehi ne, potem raje makadamio in mandlje.

"bulletproof" kavo si že probala dopoldan, mogoče pač to, če ne gre čisto brez hrane.
<< x

Vita17

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Sr avg 09, 2017 07:26

Sej ko nisem v službi ne jem dopoldan, ker nisem lačna. V službo grem zelo zgodaj in ne zdržim do 13 ure ko je čas kosila. Zato so oreščki najbolj primerni saj nimam kje jest. Zjutraj ob 6 pa ni šans da kaj jem.

kako se pa pripravi to kavo?
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor Sr avg 09, 2017 07:33

Kava z maslom je to, če si mogoče že to slišala?

Obstaja "miljon" variant, z vsem možnim. Original recept je takšen: https://blog.bulletproof.com/bulletproof-coffee-recipe/

Obvezno se mora uporabiti blender, ko se zmeša, da se lepo premešajo sestavine in naredi lepa penica. Sicer eni delajo z milk frotherjem, ampak jaz še nisem s tem poizkusil, za na terenu/v službi bi bilo to uporabno.

Jaz sicer preferiram sledeč recept: kava + žlica MCT olja (tu bi bilo optimalno C8 olje, ampak pri nas ne vem če se dobi sploh?) + polovica žlice ghee + žlica kakava (čimbolj mastnega, jaz kupujem DM/muller bio kakav) + četrt žličke himalajske soli (obvezno himalajska zaradi mineralov!)

to je to, naspidira te konkretno in pripravi za delovne napore :)

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja