Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Razprodaja BioTechUSA Warrior Raw Protein Flapjack 75 g

Danes je So avg 18, 2018 23:41

upoštevati kalorije ali hranila

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

scooby77doo

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor To maj 23, 2017 14:53

upoštevati kalorije ali hranila

Zdravo.
Zanima me kaj je bolje upoštevati, da se izgubi telesna maščoba. In sicer sem si zadal cilj, da na dan zaužijem 2400 kalorij, ki sem jih razporedil na 261g proteinov, 210g ogljikovih hidratov in 50g maščob (vem da je proteinov malo preveč, drugače imam cilj okli 200g proteinov na dan). Te obroke sem razdelil na 3 ure.
1. obrok
ovseni kosmiči 70g
1xmerica s proteini
2.obrok
200g piščanca
225g zelenjave
in 150g kuhanega riža
3.obrok
200g piščanca
225g zelenjave
125g špagetov kuhani in 60g kuhanega riža
4.obrok
200g piščanca
125g špagetov kuhani
5.obrok
telečje faširano meso z manj maščobe
100 zelenjave
aktivnosti pa so bile 1 ura fitnesa zjutraj in 35min sobnega kolesa popoldan.
Stvar pa je seveda v tem da naj bi bilo 2400 kalorij po moje manj, kot bi jih moral zaužiti vendar sem se po koncu teh obrokov počutil zelo sitega.
Ni bilo nekega občutka, da bi bil na dieti. In če bi hotel zmanjšati obroke kot jih nameravam, 200g proteinov bi ostalo, ogljikovi hidrati pa bi se vsak teden zmanjševali za 20g, bi potem to pomenilo da bi se kalorije zelo zmanjšale in s tem me skrbi da bi se potem zmanjševala tudi mišična masa.
Zato pa bi prosil za kakšen nasvet kaj je bolje upoštevati zastavljena hranila ali kalorije =D hvala
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2153

Odgovor To maj 23, 2017 20:49

Re: upoštevati kalorije ali hranila

Kalorije je za upoštevati v neki meri, ampak niso vse... Lahko imaš naprimer dieto, kjer boš jedel večinoma ogljikove hidrate in maščobe, pa boš pridobil na teži, medtem ko boš lahko pri istem kaloričnem vnosu, kjer prihaja največji del iz beljakovin shujšal. Zato je precej bolj pomembno rezmerje med B, OH in M znotraj nekega kaloričnega vnosa.
Pri izgubi maščobe je za večino ljudi najboljše da omejijo vnos ogljikovih hidratov, in da imajo malo več beljakovin ter zmerno maščob. Cikliranje ogljikovih hidratov, kjer imaš nekaj dni zapored nizek vnos OH, in potem en dan višji, je precej učinkovit in priljubljen pristop.
Jaz bi na tvojem mestu zmanjšal OH, in malo povišal maščobe za začetek. Potem spremljaš napredek, opazuješ, in vidiš...

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Brezplačna knjiga Fit do poletja One More ponudba nova kolekcija