Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum Metapure Promocija 1+1 GRATIS

Danes je Po jul 15, 2019 21:09

Genetika in maščoba

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

anja991

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Sr nov 02, 2016 18:23

Genetika in maščoba

Zdravo, stara sem 25 let in imam genetsko pogojeno nabiranje maščobe okrog trebuha, isto ima mami. Vem, da treba pri tem full pazit pri prehrani, se dosti gibat in delat aerobno kot anaerobno vadbo, pa me vseeno zanima, kateri prehranski dodatki pospešijo zadevo, če želim izgubit maščobo? Imam jo že od osnovne šole , boke imam ozke in tudi nog nimam debelih. In bi se rada znebila maščobe ter okrepila mišice in mislim, da bi vse skupaj bolje zgledalo kljub temu, da imam bolj "ravno" postavo.
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Če nov 03, 2016 11:19

Re: Genetika in maščoba

Prehranski dodatki naj bodo le dodatki v pravem smislu besede, kot pika na i.

Torej, najprej je potrebno urediti VSE za pravilno hormonsko ravnovesje. Včasih slišim koga reči, da je najbolje jesti vsakega po malo. To že nekaj časa ne drži več, saj je sodobna prehrana mimo tiste prehrane, ki jo je človek imel v svoji zgodovini, recimo do pred 100-timi leti. "Sodobna" prehrana običajno vsebuje skrite sladkorje in mnogo umetnih dodatkov! Izbirati je potrebno čim manj predelano hrano...

Priporočam ti, da prebereš knjigo od Roberta Wolfa: Paleorecept http://www.maxximumshop.si/ostalo4/knjige-prirocniki-revije/i_838_robert-wolf-paleoreceptSlika
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Če nov 03, 2016 15:09

Kakšne buče, dejansko nisi odgovoril nič o tem kaj je vprašala, kako zgubit odvečne maščobe.
Vse kaj si ji svetoval, je ena knjiga o paleo prehrani, kao prehrani naših prednikov, čeprav vemo da so naši predniki jedli čist druga kot pa je dandanes paleo prehrana.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1278

Odgovor Če nov 03, 2016 16:18

Btw, hormonsko ravnovesje...jaz ne verjamem temu.

sem na keto že skoraj 1 leto, prej pa vrsto let lchf. Vsa maščoba okoli trebuha. Tudi ko sem imel t.i. dirty bulk, je šlo vse direkt v trebuh. Na bicepsu imam 1-2mm kožne gube, 2cm od popka pa 14. Pa je moj jedilnik zelo strog, boljše ne bi moglo bit ;)
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Če nov 03, 2016 17:16

bodibilder je napisal/-a:Kakšne buče, dejansko nisi odgovoril nič o tem kaj je vprašala, kako zgubit odvečne maščobe.
Vse kaj si ji svetoval, je ena knjiga o paleo prehrani, kao prehrani naših prednikov, čeprav vemo da so naši predniki jedli čist druga kot pa je dandanes paleo prehrana.

Saj vem, da ji nisem odgovoril zadovoljivo. Vsaj nekaj pa sem ji dal. Če bo prebrala to knjigo se bo veliko naučila. Forum je odprt in nikomur nisem preprečeval, da bi dal strokoven nasvet...

Torej, kaj ji boš svetoval bodibilder?
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor Če nov 03, 2016 18:59

miki80 je napisal/-a:Btw, hormonsko ravnovesje...jaz ne verjamem temu.

sem na keto že skoraj 1 leto, prej pa vrsto let lchf. Vsa maščoba okoli trebuha. Tudi ko sem imel t.i. dirty bulk, je šlo vse direkt v trebuh. Na bicepsu imam 1-2mm kožne gube, 2cm od popka pa 14. Pa je moj jedilnik zelo strog, boljše ne bi moglo bit ;)

Zato ker telo ima pogojeno oziroma je nagnjeno v kere predele bo bolj shranjevalo maščobe glede na posameznika, to ne reši nobeno hormonsko ravnovesje, če hočeš zgubit maščobo pač morš zgubit maščobo, kje bo pa šla najprej oziroma najpozneje dol pa je odvisno od tvojga telesa in genskega zapisa.

FRAN je napisal/-a:
bodibilder je napisal/-a:Saj vem, da ji nisem odgovoril zadovoljivo. Vsaj nekaj pa sem ji dal. Če bo prebrala to knjigo se bo veliko naučila. Forum je odprt in nikomur nisem preprečeval, da bi dal strokoven nasvet...

Lahko se zastojn nauči nekaj, ne pa da meče denar za knjige, ni ta forum ravno zato da svetuje ljudjem pri težavah?
Ne pa da ljudjem ki pridejo na forum z vprašanji, svetuješ da si kupijo knjigo.
Ti si slučajno član maxximuma? Pač vprašanje glede na to da tak promoviraš njihove izdelke.
Sem na ogromno forumih pa še nisem doživel tega nikjer, tak da čestitam.
Nimam pa trenutno dovolj časa da bi ji na dolgo in široko svetoval, nimam pa rad kratkih odgovorov tako da raje niti nič ne napišem, ko bom imel čas pa bom ji že napisal kaj več, če do takrat nebo dobila zadovoljivega odgovora.
<< x

tinmar

Pleničar

Vnosov: 83

Odgovor Če nov 03, 2016 19:15

Na tem forumu se najde čisto vse in že vse je bilo povedano in obdelano, vzeti si je treba samo čas in vse prebrat.
<< x

anja991

Pleničar

Odgovor Če nov 03, 2016 21:00

bodibilder je napisal/-a:

Zato ker telo ima pogojeno oziroma je nagnjeno v kere predele bo bolj shranjevalo maščobe glede na posameznika, to ne reši nobeno hormonsko ravnovesje, če hočeš zgubit maščobo pač morš zgubit maščobo, kje bo pa šla najprej oziroma najpozneje dol pa je odvisno od tvojga telesa in genskega zapisa.

FRAN je napisal/-a:
bodibilder je napisal/-a:Saj vem, da ji nisem odgovoril zadovoljivo. Vsaj nekaj pa sem ji dal. Če bo prebrala to knjigo se bo veliko naučila. Forum je odprt in nikomur nisem preprečeval, da bi dal strokoven nasvet...

Lahko se zastojn nauči nekaj, ne pa da meče denar za knjige, ni ta forum ravno zato da svetuje ljudjem pri težavah?
Ne pa da ljudjem ki pridejo na forum z vprašanji, svetuješ da si kupijo knjigo.
Ti si slučajno član maxximuma? Pač vprašanje glede na to da tak promoviraš njihove izdelke.
Sem na ogromno forumih pa še nisem doživel tega nikjer, tak da čestitam.
Nimam pa trenutno dovolj časa da bi ji na dolgo in široko svetoval, nimam pa rad kratkih odgovorov tako da raje niti nič ne napišem, ko bom imel čas pa bom ji že napisal kaj več, če do takrat nebo dobila zadovoljivega odgovora.

Naj povem samo, da sem Paleorecept že prebrala in brala tudi o vseh hormonih od inzulina do kortizola(ki ga imam v mejah normale-sem preverila), seznanjena sem tudi z LCHF načinom prehranjevanja, ampak sem samo informativno vprašala če kdo kaj ve o tem. Vem, da se maščoba razporeja po telesu glede na to, kako ima posameznik genetsko pogojeno in da (predvidevam) naj bi posamezniki malo bolj pazili pri prehrani, če imajo recimo odvečno maščobo na trebušnem predelu. Zadevo razumem tako: če bela moka, sladkor in predelana živila, dvigujejo krvni sladkor in zaradi prevelikih količin inzulina(ko uravnava krvni sladkor) shranjuje kot maščobne zaloge naj bi ob spremembi prehrane zadevo človek uredil in ne bi več prišlo do dodatnega skladiščenja maščobe. A naj bi bilo tako?
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Če nov 03, 2016 21:08

Ne, redi/hujše se samo zaradi energetskega viška/primanjkljaja, vrsta hrane oz energije pri tem nima tako velike vloge, kot marsikdo mislo
<< x

anja991

Pleničar

Odgovor Če nov 03, 2016 21:10

miki80 je napisal/-a:Ne, redi/hujše se samo zaradi energetskega viška/primanjkljaja, vrsta hrane oz energije pri tem nima tako velike vloge, kot marsikdo mislo

To razumem, ker sem delala tečaj glede tega. Ampak nekaj pa naj bi bilo tudi na tem glikemičnem indeksu živil, kolikor vem..
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Če nov 03, 2016 21:57

Ja, če poješ preveč napačnih oh dobiva telo napčne signale glede lakote in samo ješ ješ...ter se rediš.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor Če nov 03, 2016 22:43

miki80 govori pravilne stvari, pa nevem kak tečaj si ti delala ker ne deluje da imaš prav razčiščene pojme o ogromno stvareh.
Glikemični indeks je popolnoma nepomemben in ne pove popolnoma nič, samo kot primer, krompir ima višji glikemični indeks kot navadni sladkor, pa verjetno če bi imela izbiro med sladkorjem pa krompirjem kot dodatek k nekemu obroku kot boljši vir hrane verjetno le nebi izbrala sladkor ali?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor So nov 05, 2016 09:46

Zato ker telo ima pogojeno oziroma je nagnjeno v kere predele bo bolj shranjevalo maščobe glede na posameznika, to ne reši nobeno hormonsko ravnovesje, če hočeš zgubit maščobo pač morš zgubit maščobo, kje bo pa šla najprej oziroma najpozneje dol pa je odvisno od tvojga telesa in genskega zapisa. S TEM SE PA NIKAKOR NE STRNJAM.... PRAKSA MI KAŽE DA JE TA TEORIJA SPET LE PAPIR..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor So nov 05, 2016 13:46

Grom je napisal/-a:

Zato ker telo ima pogojeno oziroma je nagnjeno v kere predele bo bolj shranjevalo maščobe glede na posameznika, to ne reši nobeno hormonsko ravnovesje, če hočeš zgubit maščobo pač morš zgubit maščobo, kje bo pa šla najprej oziroma najpozneje dol pa je odvisno od tvojga telesa in genskega zapisa. S TEM SE PA NIKAKOR NE STRNJAM.... PRAKSA MI KAŽE DA JE TA TEORIJA SPET LE PAPIR..

Torej se ne strinjaš z tem da se določenemu človeku maščoba raje v večji količini nalaga v določenem predelu telesa kot nekemu drugemu človeku?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor So nov 05, 2016 18:27

se. ampak se da spremeniti s časom in pravilno prehrano in je vsekakor tudi hormonsko pogojeno
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja