Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je So okt 19, 2019 01:08

LCHF in izguba maščobe, prosim za pomoč!

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

zarja22

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Ne avg 21, 2016 09:08

LCHF in izguba maščobe, prosim za pomoč!

Živjo!

Včeraj sem se po konkretnem prenajedanju odločila, da moram nujno končati z mojim čudaškim in nepravilnim prehranjevanjem.
Imam namreč kar nekaj kil preveč, zaradi katerih sem zelo nesrečna. Moje prehranjevanje sedaj je grozno, ves čas imam obdobja hujšanja, ki se izmenjavajo s prenajedanji, ki jih je vedno več in so sedaj na urniku skoraj vsak dan.
Že dolgo časa spremljam učinke LCHF na počutje in videz, zato menim, da je končno čas, da tudi sama preizkusim ta način prehranjevanja.

Moji podatki:
Starost: 22 let
Višina: 163cm
Teža: okoli 57-60 kg (tehtala se nisem že dolgo časa)
Šport: sem dosti aktivna, 5-7x tedensko po uro ali dve

V bistvu me najbolj zanima, kakšen jedilnik priporočate za čisti in striktni začetek LCHF? (sem pa vegetarijanka, tako da se izbor živil malo omeji)
A je takšen primer ok:
1.obrok: 3 jajca (kuhana/pečena) + malo kuhane zelenjave (brokoli, cvetača) + 10g (?) masla
2.obrok: losos + zelena solata z 2 žlicama olivca /katera druga zelenjava
3. obrok: spet jajca?? kaj je še npr. priporočljivo pojesti pred spanjem?
Imam še nekaj vprašanj za vas, saj s spremljanjem foruma opažam, da res obvladate vso teorijo. Že vnaprej hvala!

1. Koliko časa ste se privajali na ta način prehranjevanja? Torej koliko časa je približno potrebnega, da izgine želja po enostavnih OH in slabo počutje?

2. Za začetek je verjetno dobro omejiti OH čim bolj (brala sem, da na okoli 40g). Kakšen jedilnik se priporoča recimo prvi mesec, ko niti sladila niso priporočljiva? Imam tudi težave s tem, v kakem okviru kcal moram ostajati glede na svoje podatke o višini in teži. (Recimo, če za zajtrk jem jajca z maslom, koliko masla moram dodati če pojem npr. 3 jajca).

3. Po kolikšnem času ste začeli opažati izgubo maščobe?

4. Lahko pijem whey po treningu, ali to v prvi fazi še ni priporočljivo?

5. Katero maslo ter katero sladko smetano uporabljate oz. kje ju kupite?

6. Mlečni izdelki na začetku še niso priporočljivi, ne? (npr. siri, smetana skuta - predvsem albuminsko namreč obožujem)
Vem, da so vprašanja res začetniška in verjetno neumna, ampak sem res nova v tem, in čeprav imam kar nekaj znanja o prehrani ter vplivih hranil na telo (študiram v tej smeri), vas zelo lepo prosim, če mi pomagate na moji novi poti.

Lp, Zarja
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Ne avg 28, 2016 16:23

Re: LCHF in izguba maščobe, prosim za pomoč!

zarja22 je napisal/-a:Živjo!

Včeraj sem se po konkretnem prenajedanju odločila, da moram nujno končati z mojim čudaškim in nepravilnim prehranjevanjem.
Imam namreč kar nekaj kil preveč, zaradi katerih sem zelo nesrečna. Moje prehranjevanje sedaj je grozno, ves čas imam obdobja hujšanja, ki se izmenjavajo s prenajedanji, ki jih je vedno več in so sedaj na urniku skoraj vsak dan.
Že dolgo časa spremljam učinke LCHF na počutje in videz, zato menim, da je končno čas, da tudi sama preizkusim ta način prehranjevanja.

Moji podatki:
Starost: 22 let
Višina: 163cm
Teža: okoli 57-60 kg (tehtala se nisem že dolgo časa)
Šport: sem dosti aktivna, 5-7x tedensko po uro ali dve

V bistvu me najbolj zanima, kakšen jedilnik priporočate za čisti in striktni začetek LCHF? (sem pa vegetarijanka, tako da se izbor živil malo omeji)
A je takšen primer ok:
1.obrok: 3 jajca (kuhana/pečena) + malo kuhane zelenjave (brokoli, cvetača) + 10g (?) masla
3. obrok: spet jajca?? kaj je še npr. priporočljivo pojesti pred spanjem?
Imam še nekaj vprašanj za vas, saj s spremljanjem foruma opažam, da res obvladate vso teorijo. Že vnaprej hvala!

1. Koliko časa ste se privajali na ta način prehranjevanja? Torej koliko časa je približno potrebnega, da izgine želja po enostavnih OH in slabo počutje?

2. Za začetek je verjetno dobro omejiti OH čim bolj (brala sem, da na okoli 40g). Kakšen jedilnik se priporoča recimo prvi mesec, ko niti sladila niso priporočljiva? Imam tudi težave s tem, v kakem okviru kcal moram ostajati glede na svoje podatke o višini in teži. (Recimo, če za zajtrk jem jajca z maslom, koliko masla moram dodati če pojem npr. 3 jajca).

3. Po kolikšnem času ste začeli opažati izgubo maščobe?

4. Lahko pijem whey po treningu, ali to v prvi fazi še ni priporočljivo?

5. Katero maslo ter katero sladko smetano uporabljate oz. kje ju kupite?

6. Mlečni izdelki na začetku še niso priporočljivi, ne? (npr. siri, smetana skuta - predvsem albuminsko namreč obožujem)
Vem, da so vprašanja res začetniška in verjetno neumna, ampak sem res nova v tem, in čeprav imam kar nekaj znanja o prehrani ter vplivih hranil na telo (študiram v tej smeri), vas zelo lepo prosim, če mi pomagate na moji novi poti.

Lp, Zarja

No, dejmo fantje , punca caka, verjetno ni tako tezko napisati odgovor, vsaj tistim ki imate izkusnje..Fran, Miki, Uross, Grom.....je zelo pohvalno da se je tega lotila, naj ji ne pade motivacija, samo zato ker predolgo caka na odgovor....Jaz ti kaj pametnega ne morem napisati, ker sem sele 7 mesecev v tem, in zaenkrat deluje odlicno,ostalih nasvetov glede hrane in treningov pa ne bi dajala ker se nisem tak profi::))
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor To avg 30, 2016 06:04

Re: LCHF in izguba maščobe, prosim za pomoč!

A je takšen primer ok:
1.obrok: 3 jajca (kuhana/pečena) + malo kuhane zelenjave (brokoli, cvetača) + 10g (?) masla KOMOT. ODVISNO OD POSAMEZNKA
3. obrok: spet jajca?? kaj je še npr. priporočljivo pojesti pred spanjem? NIMA VEZE. MOGOČE NA ZAČETKU ČE ČLOVEK NI NAVAJEN KAKE TEŽAVE LAHKO

1. Koliko časa ste se privajali na ta način prehranjevanja? Torej koliko časa je približno potrebnega, da izgine želja po enostavnih OH in slabo počutje? OD 0 DNI DO NEKAJ TEDNOV.

2. Za začetek je verjetno dobro omejiti OH čim bolj (brala sem, da na okoli 40g). Kakšen jedilnik se priporoča recimo prvi mesec, ko niti sladila niso priporočljiva? Imam tudi težave s tem, v kakem okviru kcal moram ostajati glede na svoje podatke o višini in teži. (Recimo, če za zajtrk jem jajca z maslom, koliko masla moram dodati če pojem npr. 3 jajca). ODVISNO OD POSAMEZNIKA

3. Po kolikšnem času ste začeli opažati izgubo maščobe? ODVISNO OD POSAMEZNIKA

4. Lahko pijem whey po treningu, ali to v prvi fazi še ni priporočljivo? JAZ NEBI

5. Katero maslo ter katero sladko smetano uporabljate oz. kje ju kupite? NAJBLJE OD KMETA

6. Mlečni izdelki na začetku še niso priporočljivi, ne? (npr. siri, smetana skuta - predvsem albuminsko namreč obožujem) PRI VEČINI LJUDI PROBLEM. ODVISNO OD POSAMEZNIKA
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner