Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum Komplet knjig Bemumast

Danes je Ne jul 21, 2019 03:35

Poraba kcal in minimalen padec teže

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

ikar

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Po jul 04, 2016 17:54

Poraba kcal in minimalen padec teže

Mi zna kdo razložiti kako sem lahko v zadnjem mesecu izgubil samo 2 kg telesne teže (ob hujšanju s 5:2 dieto, torej 5 dni normalno jem, 2 dneva tedensko vnesem 600kcal), ter sem v tem zadnjem mesecu prekolesaril kar nekaj kilometrov in glede na Garmin + Endomondo porabil več kot 26.000 kcal v celem mesecu?
(pri svoji teži 115kg na 180cm je to precej porabe)

Aerobne vadbe je precej (na kolesu), se ne šparam na kolesu, pri prehrani ne pretiravam in sem pozoren, da ne vnesem več kalorij kot jih rabim oziroma raje manj.
Moj BMR (basal metabolic rate) naj bi bil 2100 kcal, TDEE (total daily energy expenditure) pa 2900 kcal.
Vedno pazim, da sem pod 2500 kcal ob normalnih dnevih hranjenja, raje se držim pod to mejo. Tista dva dneva pa kot rečeno držim 600 kcal vnosa dnevno.

Kaj hudiča delam narobe, da je šlo dol samo 2kg ob taki vadbi? (okej od pomladi sem samo s tem načinom hranjenja brez telovadbe že na -12kg telesne teže, jezi me pa kaj se dogaja zadnji mesec, da nikamor ne gre kljub začetku kolesarske sezone).

Ali pa se mi nabira mišična masa v nogah ko tako gonim bicikel v klance? Slika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To jul 05, 2016 07:17

Re: Poraba kcal in minimalen padec teže

Lep dokaz, da seštevanje kalorij ne funkcionira. Pomembno je hormonsko ravnovesje.
<< x

ikar

Pleničar

Odgovor To jul 05, 2016 07:45

Kakšno hormonsko ravnovesje, ne razumem? Delovanje ščitnice ipd.?
<< x

martinkrpan

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor To jul 05, 2016 08:38

Verjetno do neke mere narobe meriš oziroma ocenjuješ tako kalorični vnos kot porabo.

Poleg tega povečanje oz. pričetek z aerobno vadbo povzroči povečano zadrževanje vode. Kilogram ali dva tekočine v telesu več, se pravzaprav kar dobro sklada s približno izgubo maščobe za 26.000 kkcal.
<< x

ikar

Pleničar

Odgovor To jul 05, 2016 09:27

martinkrpan, s tem bi se pa skoraj lahko strinjal.

Tako kot pri napaki štetja kaloričnega vnosa kakor tudi glede tekočine v telesu.
Dejansko se mi zdi, da odvajam manj vode glede na to koliko jo včasih lahko popijem. Okej, dosti gre ven kot znoj ampak vseeno... sem že mislil, da jem preveč slano hrano (česar ne bi niti zanikal) in da se zato zadržuje vsa ta voda v meni. Namreč zelo rad jem juhe katere pa verjetno vsebujejo veliko soli (brez rezancev, moke in krompirja, z zelenjavo).
V celem dnevu lahko včasih pojem cel liter juhe (všeč mi je, ker naj bi imel ta liter juhe zelo malo kalorij, ima pa verjetno zelo veliko soli).

Naj malo zmanjšam vnos tekočin (čaj in juhe)?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63768

Odgovor To jul 05, 2016 10:24

kalorije igrajo vlogo. vendar z vplivom hrane in drugih dejavnikov na hormone vplivamo na dejansko vrednost teh kalorij..
npr. zmeren vnos beljakovin in ogromno maščob tipa olivno, maslo ne bo redil kljub kalorijam. če je zraven veliko beljakovin pa bo redil.. le en primer da se razume
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

xalfist

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor To jul 05, 2016 22:46

ikar je napisal/-a:martinkrpan, s tem bi se pa skoraj lahko strinjal.

Tako kot pri napaki štetja kaloričnega vnosa kakor tudi glede tekočine v telesu.
Dejansko se mi zdi, da odvajam manj vode glede na to koliko jo včasih lahko popijem. Okej, dosti gre ven kot znoj ampak vseeno... sem že mislil, da jem preveč slano hrano (česar ne bi niti zanikal) in da se zato zadržuje vsa ta voda v meni. Namreč zelo rad jem juhe katere pa verjetno vsebujejo veliko soli (brez rezancev, moke in krompirja, z zelenjavo).
V celem dnevu lahko včasih pojem cel liter juhe (všeč mi je, ker naj bi imel ta liter juhe zelo malo kalorij, ima pa verjetno zelo veliko soli).

Bolj vjetno bo.da spijes premalo vode, kajti telo začne vezati vodo če piješ premalo in ne obratno. Zakaj se ti je ustavil napredek, zato ker se telo hitro navadi na sistem in napredka vec ni. Redno spremljaj tehnico , meri telo, ter se ocenjuj v ogledalu in kak zaznas nenapredek menjaj trening , prehrano. Z enim in istim pristopom ne boš naredil koraka naprej vedno se ti bo nekje ustavilo.
<< x

martinkrpan

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor Sr jul 06, 2016 07:07

ikar je napisal/-a:martinkrpan, s tem bi se pa skoraj lahko strinjal.

Vpliv na zadrževanje vode ima že sama aerobna aktivnost in ne le vnos soli. Če nimaš posebnih razlogov za zmanjšanje zadrževanja vode (recimo tehtanje pred tekmo, kjer loviš olimpijske igre ;)) potem si boš z manipulacijo vnosa tekočin zelo verjetno naredil več škode kot koristi.

Dokler se izguba teže okvirno sklada s kaloričnim vnosom ter nihanjem vode v telesu in je zadovoljiva (kar 2 kg na mesec vsekakor je) itak brezveze karkoli spreminjat.

Ne pa pozabit pri izračunih, da ti poraba z izgubo teže, 12kg ni malo, pada.
<< x

ikar

Pleničar

Odgovor Sr jul 06, 2016 07:37

hvala vam za vse koristne nasvete... če ima še kdo kakšnega pa naj seveda še kar napiše.
<< x

xalfist

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor Sr jul 06, 2016 11:16

Aja pa š to, glede na to da imas 180 in 115kg imas vsaj 30kg odvecne maščobe, in dokler je procent maščobe velik gre dokaj hitro dol. Ko pa je vedno manjsi , bo slo v enakam obdobjo manj dol. Ampak dokler gre dol je ok, ko se ustavi nastopijo spremembe.

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel