Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum Promocije Activlab

Danes je Sr jul 24, 2019 01:38

Stradanje - kako začeti znova?

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

nnnn111

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Ne jul 03, 2016 20:12

Stradanje - kako začeti znova?

Pozdravljeni,
potrebujem pomoč in vaša mnenja. Stara sem 30 let, visoka 160 cm in tehtam 58 kg. Gre pa zato, da že nekaj let jem premalo. Seveda pridejo dnevi, ko ne zdržim več in se seveda najem. Potem pa spet premalo. Moja prehrana skoraj vsak dan vsebuje dopoldne dva sadeža - npr. 2 banani ali 2 nekatarimi/hruški, popoldne skleda zelene solate in piščančji zrezek. Če zvečer ne zdržim, pojem še kakšen košček kruha. To je vse. Z telovadbo se ukvarjam cca. 4x tedensko (body attack, body step, body pump), včasih po 2 uri skupaj. Moja težava je ta, da nikakor ne morem shujšati, metabolizem imam seveda čisto upoščasnjen, velikokrat ne grem na wc po 4 ali več dni. Zavedam se, da moja prehrana ni ok. Če pojem več, se takoj zredim. Kaj mi predlagate, kako naj začnem normalno jesti, da uredim prebavo in da bi shujšala, saj mi je jasno da bi ob normalnem delovanju telesa in mojih treningih morala imeti popolno drugačno postavo? Kako naj uvedem več hrane tako, da se ne bom zredila?
Hvala in lp,
Nastja
<< x

mihas1

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Po jul 04, 2016 17:06

Re: Stradanje - kako začeti znova?

potrebujes veliko kvalitetne hrane, kajti pomoje se ti je metabolizem upocasnil zaradi premajhne kolicine hrane in posledicno porusilo tudi hormonsko ravnovesje... (predvidevam)
kako bos pa to popravila pa zal ne vem :(
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63768

Odgovor To jul 05, 2016 10:22

počasi dvigaj kalorije.. predvsem kakovostne beljakovine.
seveda pa je treba vedeti kako in kaj. ni enostavna zadeva
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor To jul 05, 2016 10:30

predvsem pa je treba v glavi poštimat, kar pa lahko traja kar nekaj časa, če se tako prehranjuješ že dolgo.
Te povsem razumem, da imaš strah povišat vnos hrane, ampak verjemi ti bo le koristilo. Najprej kvalitetne beljakovine, kot je rekel Grom; potem pa še top maščobe (jajca, maslo!!!). Sadja bi se pa izogibal. Če imaš res tako željo po njemu, ga imej raje zvečer kot zjutraj.
<< x

nnnn111

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Sr jul 06, 2016 09:00

Hvala za vaše odgovore. Imate mogoče kakšen predlog za jedilnik - naj postopoma uvedem več majhnih obrokov z zelenjavo in npr. piščancem? Ali je sedaj možno povečati vnos hrane, da se ne bi zredila? Saj vem, da sem sama kriva s to situacijo in je žalostno, da sem se pri teh letih odločila, da naredim nekaj iz tega, ampak bi resnično rada nekaj spremenila. Zavedam se, da celo življenje ne gre tako, poleg tega pa se veliko ukvarjam s športom (predvsem zato ker mi tako paše in se po njem odlično počutim), ampak me po drugi strani vseeno jezi, da ni nikakršnih rezultatov. Saj imam nekaj mišic, ampak vseeno se nabira maščoba predvsem na podlahteh, okrog pasu in stegnih. Predvidevam, da je najboljše veliko beljakovin in pa treninga za moč? Mi priporočate kakšne dodatke? naj kakšen obrok nadomestim s proteinskimi napitki? Zanima me torej kako bi počasi povečala količino hrane, da se ne bi redila oz. da ne bi te dodatne kalorije prešle v "špeh" ter da bi si uredila prebavo.
Najlepša hvala za odgovore!
Lp
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor Sr jul 06, 2016 11:00

Bolj težko, da se ne boš zredila če boš povečala vnos. 2-3 kg boš skoraj 100% pridobila, ampak ne bo na račun maščobe, če boš jedla kvalitetno hrano in primerno trenirala.
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Sr jul 06, 2016 11:18

Sigurno boš pridobila tudi nekaj maščobe. Kakšno bo razmerje med maščobo-mišicami pa je odvisno od tebe. Če ti bo nekdo govoril, da se ne boš zredila je to metanje peska v oči. Sem šel sam skozi ekstrem - anoreksijo in ti lahko povem iz prve roke.

Počasi dvigni vnos kvalitetne hrane. Ne pol piščanca naenkrat, pač pa kako celo jajce na dan več, dodatno kaka žlica olivnega olja in je. Počasi se bodo stvari normalizirale. Ne čez noč, ker tudi uničena presnova ni nastala čez noč. Tvoje telo rabi čas.

Beljakovine imej za po treningu, ostalo se posveti kvalitetni, nepredelani hrani.

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit