Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Pe jul 19, 2019 01:21

Učinkovito hujšanje

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

sennheiser

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Po jun 13, 2016 11:55

Učinkovito hujšanje

Pozdravljeni,

Zaradi tempa v prejšnji službi in obsega dela, ki mi ni omogočal normalnega prehranjevanja, se je na žalost v 3 letih nabralo precej dodatnih kilogramov. Le te se bi rad zaradi mojega zdravja znebil.
Za začetek, imam 117kg, visok 185 pri 25ih letih.

Glavni razlog za tako težo je definitivno sladka pjača in čokolade. Ker enostavno vsakič ko sem šel na normalno kosilo, ga nisem uspel pojesti v miru in je bilo vedno potrebno samo vase zmetati, sem enostavno ob pomanjkanju energije jedel čokolade itd. Seveda so dale občutek dodatne energije, ampak posledica je tukaj.

Pred tem sem imel cca 90-95 kg.

Trenutno kar sem uspel narediti je sledeče:

- izločil sladke pijače, pijem samo izrecno vodo (čaj ali kave ne pijem)
- močno zmanjšal vnos sladkarij iz okvirno 3 velikih 250g čokolad na teden na 0
- sladoled je moja velika slabost, sploh ob vročih dnevih, ampak poizkušam zadevo kontrolirati

S tem sem dosegel, da se mi teža ne povečuje več. Ker so dnevi toplejši in daljši bo kot vir gibanja gorsko kolo cca 15-30km na dan + TRX trakovi cca 2x tedensko.
Kar se same kondicije tiče, težko ocenjujem zadevo. Zaradi službe sem dnevno prehodil tudi do 25 000 korakov, kar je ekvivalent cca 15km. Tako da sama hoja ne povzroča nobenih težav.

Ob prehodu na novo službo se mi je pa dodatno omogočilo še možnost urejenega zajtrka, ustrezne malice med delavnikom in dejansko še obrok po prihodu iz službe. Sicer zadevo moram še dodatno časovno prilagoditi.

Torej glavni cilj mi je vrnitev na dobrih 90 kg. Ideja je da bi to dosegel v roku 1 leta do 1,5 leta.
Ni mi problem se odrekati in na hitro zgubiti kile v 3eh mesecih, ampak iskreno se bojim da če to naredim in se potem vrnem nazaj na nek normalen način prehranjevanja, bodo kilogrami ponovno rastli.

Torej cilj je priti na 90kg ampak jih potem tud brez večjih naporov zadržati.

Pri pregledu raznih dijet pa opažam določene stvari, ki jih na žalost ne maram. En dober primer je skuta in dejansko mlečni izdelki. Tukaj samo kakšen navaden jogurt, pa kak edamec še lahko, ostalo žal ne gre.
Kar se tiče jajc, ki se priporočajo, več kot recimo 4 na teden mi ne ustrezajo.

V vednost, v preteklosti so mi zaradi težav odstranili žolč in ravno zato mi jajca in kakšna zelo mastna hrana (recimo kebab, kjer se kar cedi maščoba) ne paše in imam ogromne težave.

Vsak nasvet je dobrodošel.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor Pe jun 17, 2016 22:19

Re: Učinkovito hujšanje

zakaj bi se matral z zaktrkom če imaš na sebi veliko za zgubit

jaz mam tempo 24H in imam stalno trebušnjake zunaj, vadim 3 x na teden v povprečju, jem 1 do 2x na dan. sem 45 let...
torej fora je v pravi hrani in ne drugem..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum Promocije Activlab