Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je So jul 20, 2019 06:58

Izguba maščobe

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

katrina

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Če maj 26, 2016 20:17

Izguba maščobe

Pozdravljeni,

lepo prosim za nasvet pri izgubi maščobe. Težave imam pri sestavi jedilnika, telesno aktivna pa sem skozi.

Starost: 31 let, višina 170 cm, teža: 65-66 kg (teža je konstantna 63-66 kg).

TRENING: povprečno 3-5 treningov tedensko (1-2 grit (=hiit z utežmi ali lastno težo), 1-2 pump (uteži), 1 attack (kardio), tek (cca 10 km).

HRANA: Z: 2 jajci-kuhani + kumara/paradižnik ali pečeni na svinjski masti+sir
M: whey + pest nepraženih-neslanih arašidov/mandljev/indijskih oreščkov ali grški jogurt/kisla smetana+zmrznjeno jagodičevje
K: kuhana zelenjava, piščančji zrezek (cca 150-200g), solata z zeljem in olivnim oljem ali solata, zelje, fižol, sardine
M: kuhano jajce+paradižnik/kumara/arašidovo maslo ali tuna+solata ali skuta oz. pred treningom tudi občasno kosmiči
- po treningu whey
V: ribji file z dušenim zeljem ali solata+zelje+sardine/tuna+fižol ali Maxx Dessert +kokosova moka+drobljena kakavova zrna ali skuta ali mocarela z bučkami.

Že zdavnaj sem izločila sladkarije, kruh, testenine, predelan riž, krompir. Od OH-jev uživam ajdovo in proseno kašo, nepredelan riž, kamut ipd. Pri pečenju mesa uporabljam kokosovo maščobo/svinjsko maščobo pri solatah olivno olje. Namesto sladic uporabljam smetano, temno čokolado.

DODATKI: whey po vadbi, omega 3 (1-2 kapsuli), Mg (kombinacija Ca+Zn), Maxx Dessert.

Ali je za izgubo maščobe najbolje, da začnem s cikliranjem OH, ki bi jih npr. v različem razmerju dodajala pri kosilu ali začnem bolj LCHF varjanto? Dnevni vnos sem nekako računala okoli 1600 kcal (vsaj v fazi izgube) – je to vredu? Kakšno naj razmerje med B, M, OH naj pri sestavi jedilnika upoštevam?

Hvala za pomoč,
K.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63764

Odgovor Pe maj 27, 2016 10:01

Re: Izguba maščobe

preden se lotiš LCHF si preberi kaj dosti napačen pristop.. predvsem pa vidim prednosti lchf v drugih komponentah in ne le izgubi. in prva je to da ne rabiš jest. ti pa samo ješ kot je videti iz obrokov.
če tako uživaš bolje da se lotiš kake fitnes prehrane, cikliranja in 5 do 6 obrokov na dan, in ob tem računaš kalorije, kaj boš pojedla itd.. uživaj, jaz nebi več:) sem zgubil 25 let tako
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Cruhs Forum Metapure Promocija 1+1 GRATIS