Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je Po jul 15, 2019 21:16

Warrior diet - tezje fizicno delo

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

sanny86

Pleničar

Vnosov: 22

Odgovor Po maj 23, 2016 11:19

Warrior diet - tezje fizicno delo

Zdravo vsem skupaj.

Ze ca. 1 leto prakticiram intermittent fasting metodo (keto style) in zdaj sem se odlocil, da poskusim se ti. Warrior diet metodo, torej cez dan fasting, zvecer pa obrok.

Sicer sem ogromno prebral o tem in makro nutrients bodo poslihtane, zanima me pa v bistvu, kaksno je mnenje o tej metodi, ce delam tezko fizicno delo (gradbenistvo) ter hkrati, kako je s treningi? Do zdaj nisem imel problemov s treningi tudi po 12 urnem sihtu, ampak sem imel vmes kosilo ter manjso malico...

No, kaksno mnenje in nasvet so zelo dobrodosli.

Hvala za vas cas in lp,

S.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1278

Odgovor Po maj 23, 2016 13:17

Re: Warrior diet - tezje fizicno delo

Koliko je meni znano WD pomeni jesti samo 1x na dan, ostalo pa post.

Problem tega je v fundamentih, edino če si tak kot Grom, da ti je dovolj par jajc z maslom :) Meni, ki imam ~3000kcal dnevno, ne uspe vse v enem obroku. Najbližje sem prišel, ko sem enkrat testiral en obrok plus BP kavo tekom dneva. Pa še to ni bilo prijetno ker toliko prave hrane stlačit v želodec ni bilo prijetno.

Nekdo, ki hujša, komot, ker ima na sebi ulala maščob in jih ne rabi toliko pojest, jaz ki "pridobivam" MM pa ne morem.

Kako imaš nastavljene makrote in kaj bi najraje jedel, mogoče pa ti bo šlo skozi...
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor Po maj 23, 2016 14:13

miki80 je napisal/-a:Koliko je meni znano WD pomeni jesti samo 1x na dan, ostalo pa post.

Problem tega je v fundamentih, edino če si tak kot Grom, da ti je dovolj par jajc z maslom :) Meni, ki imam ~3000kcal dnevno, ne uspe vse v enem obroku. Najbližje sem prišel, ko sem enkrat testiral en obrok plus BP kavo tekom dneva. Pa še to ni bilo prijetno ker toliko prave hrane stlačit v želodec ni bilo prijetno.

Nekdo, ki hujša, komot, ker ima na sebi ulala maščob in jih ne rabi toliko pojest, jaz ki "pridobivam" MM pa ne morem.

Kako imaš nastavljene makrote in kaj bi najraje jedel, mogoče pa ti bo šlo skozi...

No, meni je maslo top :D in mi ni problem kar tako zveciti zadevo :D pa se hcerka je ratala zadnje cajte pravi mali odvisnik od masla xD

Sicer so moji makro nastavljeni nekako takole:

Ca. 2600kcal kalorij dnevno (delovnik, vikendi so ca. 200-400kcal manj)

~10g OH (1%, 40 kcal)

141g Proteini (21%, 564 kcal)

230g Mascobe (78%, 2067 kcal)

S hrano nimam problemov, sem bil dolgo cajta kuhar tako da imam to tipi topi :) Vsekakor bom spremljal kako mi bosta telo in glava funkcionirala cez dan, sploh glede na naravo dela...

By the way, med postom, je BP kava 'dovoljena'? Mnenja se na razlicnih forumih malce kresejo pa me pac zanima, kaj in kako..

Hvala za odg in lp,

S.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Po maj 23, 2016 14:25

Kakšna pa je hrana, oz zmeči vse, kar imaš plan pojest v en obrok, da vidimo koliko česa je to, če je sploh fizično možno toliko pojesti :) pa ne samo pojesti, potem normalno zaspati in spati, če imaš v želodcu recimo 1kg hrane :)

Ne ve se še najbolj, koliko je znano. Namreč avtofagija ni v celoti raziskana. Po enih informacijah bi naj odsotnost OH in B bili tisto, kar sproži avtofagijo in po tej logiki 100% maščobe ne bi smele vplivati na ta proces (kar pomeni 100% maščobe, maslo odpade torej) po enih teorijah pa je samo voda "dovoljena" in pač dodatki,recimo elektroliti, ipd.
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Po maj 23, 2016 14:30

sanny86 je napisal/-a:By the way, med postom, je BP kava 'dovoljena'? Mnenja se na razlicnih forumih malce kresejo pa me pac zanima, kaj in kako..

Če želiš pri postu koristiti vse učinke za zdravje potem BP kava ni OK, ker z njo prekineš post...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor Po maj 23, 2016 15:31

miki80 je napisal/-a:Kakšna pa je hrana, oz zmeči vse, kar imaš plan pojest v en obrok, da vidimo koliko česa je to, če je sploh fizično možno toliko pojesti :) pa ne samo pojesti, potem normalno zaspati in spati, če imaš v želodcu recimo 1kg hrane :)

Ne ve se še najbolj, koliko je znano. Namreč avtofagija ni v celoti raziskana. Po enih informacijah bi naj odsotnost OH in B bili tisto, kar sproži avtofagijo in po tej logiki 100% maščobe ne bi smele vplivati na ta proces (kar pomeni 100% maščobe, maslo odpade torej) po enih teorijah pa je samo voda "dovoljena" in pač dodatki,recimo elektroliti, ipd.

Danes zvecer bo prvi obrok pa se oglasim s sliko in besedo, koliko mi je uspelo pojesti :)

Se bom pa drzal le kave cez dan in mogoce se zelenega caja. :)
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor To maj 24, 2016 04:24

Slika

Evo vecerja. Ca. 2100kcal (na sliki manjka se zelenjava in maslo, jbg utrujen sem bil po sihtu in treningu), brez problemov 'slo dol' :)

Da vidimo, kako bo to funkcioniralo nekaj tednov. V vsakem primeru, se bom redno oglasal :)
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor Sr maj 25, 2016 04:46

Ajde, da ne smetim foruma, bom svoje vprasanje postavil kar tu. Med postom in sploh ketonsko, kako je z zvecilnimi? Namrec celi fiasko z alkohol-sladkorji (ksilitol npr.) locuje celotne forume na netu... Eni pravijo, da vpliva na insulin, pac ker dejansko to so sladkorji, drugi pravijo, da se ti ne presnavljajo v telesu in zato ne vplivajo na ketozo.

Ajde strokovnjaki na plano z odgovori. :)

Hvala in lp

S.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Sr maj 25, 2016 06:34

Na post skoraj sigrno vplivajo, sploh komercialne verzije. Doma narejene bi lahko bile bolj optimalne, kar se tega tiče.

Na inzulin pa...kaj te vem če bi se obremenjeval s tem, to je koliko teže...gram, dva...tudi če bi bil čisti cuker ne more pretirano dosti dvigniti inzulina ;) Zna pa vplivati na občutek lakote!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor Sr maj 25, 2016 07:10

kak kos ni problem. hranjenje z njimi kot mnogi delajo pa seveda je problem
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor To maj 31, 2016 20:02

Evo, kot obljubljeno, mali feedback kako WD deluje... Oz. ne deluje.
Ugotovil sem, da ni problem pojesti 2500kcal v enem obroku, problem je za moje telo, predvidevam zaradi dela, ostati 24ur brez hrane. Namrec ugotovil sem, da mi med 13h in 15h zacnejo misice pesati in se tezko koncentriram. Ne zelim tvegati nicesar, tako da sem se vrnil na IF, recimo 18/6.

V sestih urah pojem ca. tri obroke, torej kosilo, vecerjo ko pridem domov in obrok po vadbi. Vadba z utezmi pride sicer bolj pozno na vrsto, ker moram z zeno se tamali dat spat, ampak vseeno. :)

Ker ustajam ze ob 5h razmisljam, kam za vraga naj dam se cardio lol. Mogoce, da ga naredim ob vikendih... Ne bo 2x na teden premalo ob 'cutting' fazi?
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor To maj 31, 2016 21:03

2500kcal imaš dnevno in to ob dejstvu da imaš fizično delo, treninge z utežmi in še cardio bi dodal?

Pa to bi mene pobralo, jaz bi rabil ziher vsaj 1000 več, če ne 1500...
<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Sr jun 01, 2016 07:44

miki80 je napisal/-a:2500kcal imaš dnevno in to ob dejstvu da imaš fizično delo, treninge z utežmi in še cardio bi dodal?

Pa to bi mene pobralo, jaz bi rabil ziher vsaj 1000 več, če ne 1500...

enako trenutno na 3500 kcal pa sem izgubil 2 kg v enem tednu pa brez kardiaSlika
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor Sr jun 01, 2016 08:13

Problem je v tem, da sem hitro sit.. To zimo sem se tudi zredil za ca. 8kg (don't ask) in imam kar zalogo. Teh 2500kcal je nekako okvirnih, kaksen dan se stevilka giba tudi okrog 3000-3500 ampak je bolj redkost kot izjema.
Kakorkoli ze, vsekakor bom spremljal kako mi bodo sle kg dol pa tudi pri treninge spremljat, ce bom bolj 'svoh' bom pac povecal vnos...

:)
<< x

sanny86

Pleničar

Odgovor Če jun 02, 2016 19:15

Ajde, da se malo zaposlim Vase prste in mozgane.

Ugotavljam, da se mi vse poklapa. Uredil prehrano, delo, vadbo... Kar mi pa nikakor ne uspe urediti je pa CAS. Casa mi kronicno primanjkuje in razmisljam o pobudi za eferendum, da dan vsebuje nekje med 36-48ur. :D

Okey, resno. Vadba mi vzame ca. 2h na dan in to ne funkcionira, ker grem spat sele ob 23h (ko imam sreco), vstati moram pa pred peto. Zato me zanima, ce bi vadbo razdelil, da vsak dan treniram posamezno misico (npr. ponedeljek noge, torek hrbet, sreda pocitek, cetrtek prsa, petek roke -opcijsko mogoce petek biceps, sobota triceps, nedelja pocitek).

Na netu ne najdem koristnih info v tej smeri tako da bi izkusenejse utezdvigovalce tu gor prosil za kak info ter mnenje. :)
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast