Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit

Danes je Sr nov 13, 2019 08:40

kako naj pomagam tasci

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Po mar 21, 2016 11:46

kako naj pomagam tasci

Saj vem da se bo bralo smesno, ampak rada bi pomagala tasci pri izgubi telesne teze.

Zenska je popolnoma neaktivna, razen kakega sprehoda, kaj vec ni sposobna, problem je ker je imela kompliciran zlom gleznja, in to se bolj otezuje njeno ze tako slabo aktivnost. Drug problem pa je se da je pretezka...kar tezko jo gledam, ko cele dneve presedi in se smili sama sebi, in bi ji res rada pomagala pri izgubi telesne teze, ker potem bo tudi vse ostalo slo na bolje...

Torej stara je 66 let, visoka ene 165 in ima ene 15 kg prevec.

Zdaj me pa zanima ali je za tako osebo primerna LCHF dieta, sprasujem predvsem zato, ker ni aktivna. Hvala za vase odgovore.
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Po mar 21, 2016 12:04

Re: kako naj pomagam tasci

Za tako osebo je LCHF dieta zagotovo najbolj primerna! Najbolje je, da na polno začne z ketogeno kakšen mesec, potem pa lahko nadaljuje z LCHF. Ko bo izgubila nekaj teže, pa za začetek še začne z sprehodi po ravnem, kasneje v hrib...

Zlom gležnja sem imel tudi jaz. Nekje po 3 mesecih in če je že dala fizioterapijo skozi, se priporoča hoja po neravnem terenu (visoki pohodni čevlji) - najboljše!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Po mar 21, 2016 14:22

FRAN je napisal/-a:Za tako osebo je LCHF dieta zagotovo najbolj primerna! Najbolje je, da na polno začne z ketogeno kakšen mesec, potem pa lahko nadaljuje z LCHF. Ko bo izgubila nekaj teže, pa za začetek še začne z sprehodi po ravnem, kasneje v hrib...

Zlom gležnja sem imel tudi jaz. Nekje po 3 mesecih in če je že dala fizioterapijo skozi, se priporoča hoja po neravnem terenu (visoki pohodni čevlji) - najboljše!

Ok super, upam da mi jo uspe prepricati, saj ves, stara sola, ko se ne sme pojesti vec kot 1 jajce na teden::))
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Po mar 21, 2016 14:37

Nagovori jo, da si sedaj da narediti krvno sliko in potem po tej prehrani čez pol leta ponovno. Že sedaj ji povej, da se prav vsem izboljša krvna slika...Slika
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Po mar 21, 2016 17:54

FRAN je napisal/-a:Nagovori jo, da si sedaj da narediti krvno sliko in potem po tej prehrani čez pol leta ponovno. Že sedaj ji povej, da se prav vsem izboljša krvna slika...Slika

Ja ves da bom, bo sicer to kar trd oreh , ampak ji ne bom dala mira dokler ne proba ::))...hvala Fran

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel