Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je So okt 19, 2019 20:47

ali sem na pravi poti?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor So mar 19, 2016 17:07

Re: ali sem na pravi poti?

»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor So mar 19, 2016 18:52

Fran hvala, ampak nic pa ne pise kolikokrat naj bi ga izvajali..je to 1x tedensko...ali veckrat??
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So mar 19, 2016 19:05

Pa se nekaj, pri fastingu, potem ko jes ta dva obroka ali pac kolikor jih ze pojes, ali jih jem kolicinsko toliko kot do zdaj , se pravi ali mora biti energijski vnos v teh dveh obrokih enak energijskemu vnosu ko jem 3 obroke...upam da se razumemo..se pravi ali kolicinsko pojem isto ko sem na fastingu ali ne..ce ne, katera dva obroka potem kombiniram??
<< x

FRAN

Senior Member

Odgovor So mar 19, 2016 20:40

Na dan delnega posta običajno pojemo enako kalorij kot na ostale dneve. Lahko imaš dva ali tri obroke. Če ga izvajamo dokaj redno, lahko telo naučimo, da vedno bolj optimalno izrablja lastne maščobe...pridobimo še veliko drugih dobrodejnih učinkov...

Ko to dosežemo ne občutimo neke lakote (ne kruli v želodcu)...zato lahko v tem primeru vnašamo tudi manj dnevnih kalorij...
Najlažje izvajamo delni post z opustitvijo zajtrka, malice itd...
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So mar 19, 2016 21:56

FRAN je napisal/-a:Na dan delnega posta običajno pojemo enako kalorij kot na ostale dneve. Lahko imaš dva ali tri obroke. Če ga izvajamo dokaj redno, lahko telo naučimo, da vedno bolj optimalno izrablja lastne maščobe...pridobimo še veliko drugih dobrodejnih učinkov...

Ko to dosežemo ne občutimo neke lakote (ne kruli v želodcu)...zato lahko v tem primeru vnašamo tudi manj dnevnih kalorij...
Najlažje izvajamo delni post z opustitvijo zajtrka, malice itd...

Ja razumem, ampak se vedno mi ni jasno kako pogosto naj bi to delala, je to 1x tedensko, je to vec??
<< x

FRAN

Senior Member

Odgovor So mar 19, 2016 22:19

lahko za pogosto ali vsakodnevno uporabo
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Ne mar 20, 2016 11:41

FRAN je napisal/-a:lahko za pogosto ali vsakodnevno uporabo

Hvala Fran:)
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor To mar 22, 2016 19:01

Dragi forumasi,

spet rabim vas nasvet.

Ze kak teden sem na strogi ketonski, s tem da jem samo dva obroka na dan, in sicer :

ZAJTRK: 4 JAJCA NA KOKOS MASCOBI Z ZELENJAVO IN SEMENI...ob 10h...pred tem pojem tablico temne cokolade s stevio

VECERJA: 100 GR LOSOSA IZ PECICE NA KOKOSOVI MASCOBI, POSUT S SEMENI, ZRAVEN AVOKADO IN SKLEDA SOLATE, ZABELJEN Z AVOKADOVIM OLJEM(3 ZLICE)

Zdaj pa k vprasanju, treninge delam vedno zjutraj na tesce, in opazam, da trening se naredim, imam dovolj moci in energije, vendar po treningu sem zelo utrujena, sem kot cunja, kar mi je zelo cudno, ker vcasih(pred strogo ketonsko) sem lahko delala 2 treninga dnevno pa se vedno bila polna energije, sedaj pa naredim enega in to je vse. Je pa res, da sem zmanjsala kardio vadbo in delam bolj na moci oziroma kombinaciji, na primer:

1.kolebnica
2. zabji poskoki
3. kolebnica
4. izpadni v hoji z 15 kg utezjo
5. kolebnica
6.poskok z eno nogo
7. kolebnica
8. trebusne

6 SERIJ/ 50 s vadba/10s pocitka

No, po tem treningu sem bila kar utrujena, pa opazam tudi, da sem bolj vzkipljiva in sitna...torej prosim, kaj delam narobe??
<< x

cirus

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor To mar 22, 2016 20:46

ZAJTRK: 4 JAJCA NA KOKOS MASCOBI Z ZELENJAVO IN SEMENI...ob 10h..

Če že moraš zajtrkovat, ... bi rekel, da je začetek dober. Jajca na kokosu. Vse drugo je odveč.

pred tem pojem tablico temne cokolade s stevio

To prestavi na zvečer. In malenkost korigiraj količino. Namesto tablice pojej oz. poliži kockico (ali 4 g - karkoli je pač manjše).

VECERJA: 100 GR LOSOSA IZ PECICE NA KOKOSOVI MASCOBI, POSUT S SEMENI, ZRAVEN AVOKADO IN SKLEDA SOLATE, ZABELJEN Z AVOKADOVIM OLJEM(3 ZLICE)

Vse skupaj se mi zdi nekam energetsko premal, zlasti kar zadeva maščob.

vendar po treningu sem zelo utrujena, sem kot cunja, kar mi je zelo cudno, ker vcasih(pred strogo ketonsko) sem lahko delala 2 treninga dnevno pa se vedno bila polna energije, sedaj pa naredim enega in to je vse

Po moje si v tipičnem začetniškem limbu - glukoze je premalo, da te poganja, kot je to bilo do sedaj) ketonov oz. maščob pa telo še ni zmožno izkoriščat.
<< x

FRAN

Senior Member

Odgovor To mar 22, 2016 22:01

cirus je napisal/-a:Po moje si v tipičnem začetniškem limbu - glukoze je premalo, da te poganja, kot je to bilo do sedaj) ketonov oz. maščob pa telo še ni zmožno izkoriščat.

Tako je! V začetnem obdobju prilagoditve na ketogeno se priporoča le zmerna vadba.
Ne pozabi nekoliko več soliti.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor To mar 22, 2016 23:18

cirus je napisal/-a:
ZAJTRK: 4 JAJCA NA KOKOS MASCOBI Z ZELENJAVO IN SEMENI...ob 10h..

Če že moraš zajtrkovat, ... bi rekel, da je začetek dober. Jajca na kokosu. Vse drugo je odveč.

pred tem pojem tablico temne cokolade s stevio

To prestavi na zvečer. In malenkost korigiraj količino. Namesto tablice pojej oz. poliži kockico (ali 4 g - karkoli je pač manjše).

Vse skupaj se mi zdi nekam energetsko premal, zlasti kar zadeva maščob.

vendar po treningu sem zelo utrujena, sem kot cunja, kar mi je zelo cudno, ker vcasih(pred strogo ketonsko) sem lahko delala 2 treninga dnevno pa se vedno bila polna energije, sedaj pa naredim enega in to je vse

Po moje si v tipičnem začetniškem limbu - glukoze je premalo, da te poganja, kot je to bilo do sedaj) ketonov oz. maščob pa telo še ni zmožno izkoriščat.

Hm, sem sla racunat...vse skupaj cez dan pojem 77,5 gr B, 72 gr M + 80 gr kokos ali avokadovega olja.
Je to res premalo mascob?? Semena, bucna in soncnicna, vsebujejo na 100 gr cca 26 B IN 50 M, pojem jih priblizno 35 gramov dnevno, je to res nujno crtati, ker jih imam zelo rada.

Omenjali ste se naj ne pozabim soliti, a to pomeni kaksno vecjo kolicino soli kot normalno??
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor To mar 22, 2016 23:24

za moje pojme je pomemben tudi vir mascob.. ne samo da gre za mascobe.
soliti moras ekstra. pa na začetku tudi razmerja znotraj obroka itd.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor To mar 22, 2016 23:51

Grom je napisal/-a:za moje pojme je pomemben tudi vir mascob.. ne samo da gre za mascobe.
soliti moras ekstra. pa na začetku tudi razmerja znotraj obroka itd.

Ja, kaj pa je narobe z mojim virom mascob, problem je v tem da je alergija na laktozo, zato nimam nic mlecnih mascob. Sem ze omenila da ne zivim v SLO ampak na Karibih, kjer sem zelo omejena z hrano, o kaksni mastni svinjini, ocvirkih in podobno lahko samo sanjam. Dobim samo slanino( bacon), ki pa je polna Potasiuma in Sodiuma( sorry, ne vem kako se to napise v slovenscini). Stvar je v tem, da tukaj mesarjev in trznice ne poznajo, vse dobimo z ladjo iz Porto Rica, vso meso je ze pakirano v zrezke, ki so vecinoma pusti kot zaganje, tako je z svinjino, govedino, piscancem...in tako mi ostanejo samo ribe, v tem primeru losos, in atlantski brancin, ki je tudi zelo masten.

Tako da glede na situacijo, kaj predlagas??

Pa se eno vprasanje, ce me med obroki napade lakota,ali lahko pojem oreske( tudi tukaj sem omejena na brazilske in indijske..drugega ni)oziroma ali moram tudi oreske kombinirat z mascobo.

No pa se eno, ocitno moje telo se ni v ketozi, pomeni to da v tem casu ni pametno izvajati fastinga verjetno??
<< x

FRAN

Senior Member

Odgovor Sr mar 23, 2016 06:51

Z fastingom boš še prej v ketozi...
Sicer pa tudi kokosova mast pospešuje ketozo.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So apr 02, 2016 17:39

Evo, prilagam fotko, malo me se moti , ker nimam zelo izrazenih spodnjih trebusnih..kaksen nasvet??

Slika
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Postani Fit