Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja

Danes je So jul 20, 2019 06:12

ali sem na pravi poti?

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Če mar 17, 2016 18:35

Re: ali sem na pravi poti?

Savr je napisal/-a:Jaz bi v tvojem primeru en dan vse tehtala, da vidiš koliko M dobiš. po jedilniku in tem kar govoriš (3+3 žlice v enmo obroku pa še dodatek semen) jih čez dan pomoje veliko zaužiješ, mogoče za tebe preveč.

Ja, sem tehtala, se pravi 1 jedilna zlica olje= 11 gramov. Kar pomeni da na dan pojem 132 gramov mascobe v obliki olja, plus kaksne pol avokada...je to prevec??

Hvala za odgovor::))
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 17, 2016 20:16

polna luna je napisal/-a:
Savr je napisal/-a:Jaz bi v tvojem primeru en dan vse tehtala, da vidiš koliko M dobiš. po jedilniku in tem kar govoriš (3+3 žlice v enmo obroku pa še dodatek semen) jih čez dan pomoje veliko zaužiješ, mogoče za tebe preveč.

Ja, sem tehtala, se pravi 1 jedilna zlica olje= 11 gramov. Kar pomeni da na dan pojem 132 gramov mascobe v obliki olja, plus kaksne pol avokada...je to prevec??

Pa se nekaj, kar tudi verjetno ni zanemarljivo, ker zivim v toplih krajih, si lahko privoscim svez kokos, in si tudi ga in to 3x tedensko po jutranjem treningu, popijem kokosovo vodo, in pojem meso ki je v notranjosti. Voda ima precej sladek okus, je to ze prevec sladkorja za tako dieto ali je ok??
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 17, 2016 20:35

FRAN je napisal/-a:Šteje se vse tisto kar poješ.

Če si na ketogeni dieti in s tem ne presegaš dnevnih kalorij potem ni preveč.

Mogoce malo butasto vprasanje, je to sploh ketogena dieta?? Da ne izvajam kar nekaj brezveze, kot receno s kilogrami sem zadovoljna, moti me samo se tisto malo mascobe, predvsem okoli trebuha..
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor Če mar 17, 2016 20:58

maš OK, če si štela tudi maščobe na katerih pečeš. Mal maščob dobiš pa še iz drugih živil, če ješ mastno meso, ribe(losos), pa če boš dodala rumenjake...
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 17, 2016 22:51

Savr je napisal/-a:

maš OK, če si štela tudi maščobe na katerih pečeš. Mal maščob dobiš pa še iz drugih živil, če ješ mastno meso, ribe(losos), pa če boš dodala rumenjake...

Koloko mascobe pa bi morala imeti dnevno??Stela sem vse ja, tudi rumenjake bom dodala...ali so 4 jajca z zelenjavo prevec za zajtrk??
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 18, 2016 10:26

Ne ni preveč :D
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 18, 2016 11:14

Savr je napisal/-a:Ne ni preveč :D

Savr hvala::))...vprasala sem se za kokos, jem ga 3x tedensko, spijem njegovo tekocino in pojem meso...mislis da je to prevec sladkorja??Res bi rada bila natancna pri tej stvari, ker samo tako bojo rezultati ki bi jih rada:))
<< x

danidano55

Pleničar

Vnosov: 54

Odgovor Pe mar 18, 2016 11:39

polna luna je napisal/-a: ker zivim v toplih krajih, si lahko privoscim svez kokos, in si tudi ga in to 3x tedensko po jutranjem treningu, popijem kokosovo vodo, in pojem meso ki je v notranjosti. Voda ima precej sladek okus, je to ze prevec sladkorja za tako dieto ali je ok??

zakon, kje pa je to? topli kraji?
Unsaturated fatty acids, adrenaline, and cortisol cause insulin resistance.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 18, 2016 11:44

danidano55 je napisal/-a:
polna luna je napisal/-a: ker zivim v toplih krajih, si lahko privoscim svez kokos, in si tudi ga in to 3x tedensko po jutranjem treningu, popijem kokosovo vodo, in pojem meso ki je v notranjosti. Voda ima precej sladek okus, je to ze prevec sladkorja za tako dieto ali je ok??

zakon, kje pa je to? topli kraji?

Karibi::))..ni slabo ja
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 18, 2016 18:08

Ja pa se par vprasanj, sem le nova na tem podrocju, pa da bo vse tako kot je treba...kako si izracunam koliko hrane sploh lahko pojem na dan, v gramih mislim, koliko M, B?? ogljikove hidrate imam samo iz zelenjave...

visoka 174,
teza 62

akivna zelo 7x tedensko HIIT in fitness..

ali je dovoljena temna cokolada sladilo stevia vsak dan 2 tablice?
in kava z mandljevim mlekom, sicer pise da je brez sladkorja, pa vendar v tabeli najdem saldkor 7%..

No, hvala, odgovori mi bodo zelo pomagali..:))
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 18, 2016 19:02

Ja pa se par vprasanj, sem le nova na tem podrocju, pa da bo vse tako kot je treba...kako si izracunam koliko hrane sploh lahko pojem na dan, v gramih mislim, koliko M, B?? ogljikove hidrate imam samo iz zelenjave...

visoka 174,
teza 62

in kava z mandljevim mlekom, sicer pise da je brez sladkorja, pa vendar v tabeli najdem saldkor 7%..

No potem ti bom odgovorila, čeprav nisem strokovnjak :)
Glede na tvojo težo višino in starost ti pride 1600kcal, ki jih potrebuješ na dan, če ne delaš nič. Tvoj cilj je drugače shujšat, ali le oblikovat postavo? Ker mislim da si drugače čist kul. Js bi v tvojem primeru ostala na teh kalorijah, ker vidim da si dost aktivna, če pa bi rada le vzdrževala težo, pa dodaj kalorije (okoli 400kcal). Rada bi pa ostala na tej prehrani? Neka vrsta lchf a ne? Potem potrebuješ prb 130-140g M na dan in 100g B (računala sem prb 75%M in 25%B), OH pa kot praviš le iz zelenjave. Če ne hujšaš še dodaš maščobe in beljakovine.
Temno čokolado če želiš lahko, mandljevo mleko meni ne odgovarja. To ti bojo pa ostali forumaši povedali.
Glede kokosovega oreha pa ne vem, neki hidratov nanese in sladkorja, če ti pa ustraza, ga pa jej vsake par dni. Tudi ne vem kakšna količina pride na 1 oreh :)
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 18, 2016 22:34

Savr je napisal/-a:

visoka 174,
teza 62

No potem ti bom odgovorila, čeprav nisem strokovnjak :)
Glede na tvojo težo višino in starost ti pride 1600kcal, ki jih potrebuješ na dan, če ne delaš nič. Tvoj cilj je drugače shujšat, ali le oblikovat postavo? Ker mislim da si drugače čist kul. Js bi v tvojem primeru ostala na teh kalorijah, ker vidim da si dost aktivna, če pa bi rada le vzdrževala težo, pa dodaj kalorije (okoli 400kcal). Rada bi pa ostala na tej prehrani? Neka vrsta lchf a ne? Potem potrebuješ prb 130-140g M na dan in 100g B (računala sem prb 75%M in 25%B), OH pa kot praviš le iz zelenjave. Če ne hujšaš še dodaš maščobe in beljakovine.
Temno čokolado če želiš lahko, mandljevo mleko meni ne odgovarja. To ti bojo pa ostali forumaši povedali.
Glede kokosovega oreha pa ne vem, neki hidratov nanese in sladkorja, če ti pa ustraza, ga pa jej vsake par dni. Tudi ne vem kakšna količina pride na 1 oreh :)

Najlepsa hvala, bom probala tako pa da vidim kaj bo..javim::))
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So mar 19, 2016 11:52

Pa vseeno, ce bi rada izgubila se mascobe, je ta jedilnik v redu ,ali moram kaj zmanjsati??
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor So mar 19, 2016 12:30

Morda bi občasno še vključila delni post...Slika
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So mar 19, 2016 16:58

FRAN je napisal/-a:Morda bi občasno še vključila delni post...Slika

Ok, bom, kaj pa to natancno pomeni, delni post in kolikokrat naj ga izvajam, tedensko..mesecno??
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Cruhs Forum Maxx Burner