Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Pe jul 19, 2019 01:22

ali sem na pravi poti?

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Sr mar 16, 2016 20:49

ali sem na pravi poti?

[FONT=Arial]Pozdravljeni vsi skupaj,[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] najprej malo podatkov, stara sem 42 let , visoka 174 cm in imam 61-62 kg.[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Treniram vsak dan, in sicer ponavadi zjutraj , na tesce.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] Ponavadi naredim 4x tedensko zjutraj nizkointervalni tek, 60 minut. po teku vedno trebusnjaki,vaje za roke in noge z lastno tezo.[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Ostale dni delam intervalne treninge teka, ki tudi trajajo 60 minut. Tudi po teh treningih dela vaje za trebuh in ostale vaje z lastno tezo, sklece, pocepe, izpadne, zgibe itd...[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Pocutje je odlicno, je res da kaksen dan cutim vecjo utrujenost, ampak to je ponavadi zato, ker vcasih naredim tudi 2 treninga na dan, se pravi zjutraj kot omenjeno, potem pa se popoldne na kolo, ponavadi naredim 30 minutni klanec da fajn pecejo noge::))[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Zdaj pa k prehrani:[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] ZAJTRK: skuham si cca 120 gramov mesane zelenjave ( brokoli, cvetaca, brsticni ohrovt), potem to zelenjavo skupaj s 5 beljaki poprazim na kokosovi mascobi ( 2 zlice), na vrhu potresem semena bucnic in soncnic, in polijem z 2 zlicama avokadovega ali olivnega ali kokosovega olja[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]MALICA: 1 korenje srednje, 1 kivi, pol avokada, pol paprike , pest borovnic, vse to je na krozniku, cez si polijem 2 zlici avokadovega, olivnega ali kokosovega olja...[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]VECERJA: 25 dag lososa ali brancina pecenega v pecici na kokosovem olju, zraven si vedno dodam semena in tudi to jed zacinim z 2 zlicama olja...zraven pa velika skleda solate.[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]Zdaj, naceloma sem zadovoljna, pocutje je ok, med obroki sem sita, kadar mi kaj manjka pojem pest oreskov, popijem cca 2 litra vode na dan, ne jem nobenih drugih dodatkov, energije na treningih je vec kot dovolj, tegale jedilnika se drzim ze 6 mesecev, vcasih se malo pregresim z temno cokolado s stevio, ali pojem kos prepecenca, ampak nikoli vec kot to...pa bi si vseeno zelela da bi bila bolj definirana, mislim saj naceloma sem zadovoljna, ampak ne cisto, se mi zdi da imam vseeno veliko mascobe, kljub prehrani...rabim kak nasvet od vas ali sploh prav delam...[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]HvalaSlika[/FONT]
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 16, 2016 20:52

Re: ali sem na pravi poti?

polna luna je napisal/-a:[FONT=Arial]Pozdravljeni vsi skupaj,[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] najprej malo podatkov, stara sem 42 let , visoka 174 cm in imam 61-62 kg.[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Treniram vsak dan, in sicer ponavadi zjutraj , na tesce.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] Ponavadi naredim 4x tedensko zjutraj nizkointervalni tek, 60 minut. po teku vedno trebusnjaki,vaje za roke in noge z lastno tezo.[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Ostale dni delam intervalne treninge teka, ki tudi trajajo 60 minut. Tudi po teh treningih dela vaje za trebuh in ostale vaje z lastno tezo, sklece, pocepe, izpadne, zgibe itd...[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Pocutje je odlicno, je res da kaksen dan cutim vecjo utrujenost, ampak to je ponavadi zato, ker vcasih naredim tudi 2 treninga na dan, se pravi zjutraj kot omenjeno, potem pa se popoldne na kolo, ponavadi naredim 30 minutni klanec da fajn pecejo noge::))[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] Zdaj pa k prehrani:[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial] ZAJTRK: skuham si cca 120 gramov mesane zelenjave ( brokoli, cvetaca, brsticni ohrovt), potem to zelenjavo skupaj s 5 beljaki poprazim na kokosovi mascobi ( 2 zlice), na vrhu potresem semena bucnic in soncnic, in polijem z 2 zlicama avokadovega ali olivnega ali kokosovega olja[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]MALICA: 1 korenje srednje, 1 kivi, pol avokada, pol paprike , pest borovnic, vse to je na krozniku, cez si polijem 2 zlici avokadovega, olivnega ali kokosovega olja...[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]VECERJA: 25 dag lososa ali brancina pecenega v pecici na kokosovem olju, zraven si vedno dodam semena in tudi to jed zacinim z 2 zlicama olja...zraven pa velika skleda solate.[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]Zdaj, naceloma sem zadovoljna, pocutje je ok, med obroki sem sita, kadar mi kaj manjka pojem pest oreskov, popijem cca 2 litra vode na dan, ne jem nobenih drugih dodatkov, energije na treningih je vec kot dovolj, tegale jedilnika se drzim ze 6 mesecev, vcasih se malo pregresim z temno cokolado s stevio, ali pojem kos prepecenca, ampak nikoli vec kot to...pa bi si vseeno zelela da bi bila bolj definirana, mislim saj naceloma sem zadovoljna, ampak ne cisto, se mi zdi da imam vseeno veliko mascobe, kljub prehrani...rabim kak nasvet od vas ali sploh prav delam...[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]
[FONT=Arial]HvalaSlika[/FONT]

ok, kaj se je zgodilo in zakaj imam tak prispevek da ga ziv bog ne more prebrat..torej tehnicno pomoc prosim::))
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 16, 2016 21:02

Bom se enkrat napisala...

Pozdravljeni vsi skupaj,najprej amlo informaci, stara 42 let, visoka 174 cm, tezka 61-62 kg.

Treniram redno , 6-7x tedensko, vcasih tudi 2x dnevno, moji treningi so ponavadi zjutraj na tesce, 4xtedensko tecem 60 minut nizkointenzivno, potem vedno naredim vaje za trebuh in ostale misice z lastno tezo.
Ostale dni v tednu delam intervalne treninge, ki isto trajajo 60 minut, na koncu katerih tudi vedno naredim vaje z lastno tezo, zgibi, trebusnjaki, pocepi, izpadni itd...kot receno vcasih tui 2x na dan.
Pocutje je odlicno, vcasih sem malo brez energije ampak to je ponavadi po dnevu ko imam 2 treninga.

Zdaj pa k moji prehrani:

ZAJTRK: 120 gr zelenjave si skuham ( brokoli, cvetaca, brsticni), in nato skupaj z 5 beljaki preprazim na 2 zlicah kokosovega olja, cez posujem pest semen bucnih in soncnicnih in zabelim z 3 zlicami avokadovega , kokosovega ali olivnega olja.

MALICA; 1 srednje veliko korenje, pol avokada, 1 kivi, pol paprike, pest borovnic, zabeljeno z 2 zlicama olja.

VECERJA: 25 dag lososa, ali brancina, pecenega v pecicina kokosovem olju, cez posujem semena in zabelim z oljem. Zraven velika skleda zelene solate, zabeljena samo z oljem.

Te diete se drzim 6 mesecev, med obroki nisem lacna, pocutim se dobro, energije dovolj, popijem veliko vode, ne jemljem nobenih drugih dodatkov.
Naceloma sem zadovoljna, pa vendar se mi zdi da imam se vedno na videz kar mascobe, sem perfekcionist in me tudi ta delez moti...v bistvu me zanima ali sem sploh na pravi poti, in tu bi poyrebovala vas nasvet::))

Ze vnaprej hvala::))
ok, kaj se je zgodilo in zakaj imam tak prispevek da ga ziv bog ne more prebrat..torej tehnicno pomoc prosim::))[/quote]
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 16, 2016 21:03

Bom se enkrat napisala...

Pozdravljeni vsi skupaj,najprej amlo informaci, stara 42 let, visoka 174 cm, tezka 61-62 kg.

Treniram redno , 6-7x tedensko, vcasih tudi 2x dnevno, moji treningi so ponavadi zjutraj na tesce, 4xtedensko tecem 60 minut nizkointenzivno, potem vedno naredim vaje za trebuh in ostale misice z lastno tezo.
Ostale dni v tednu delam intervalne treninge, ki isto trajajo 60 minut, na koncu katerih tudi vedno naredim vaje z lastno tezo, zgibi, trebusnjaki, pocepi, izpadni itd...kot receno vcasih tui 2x na dan.
Pocutje je odlicno, vcasih sem malo brez energije ampak to je ponavadi po dnevu ko imam 2 treninga.

Zdaj pa k moji prehrani:

ZAJTRK: 120 gr zelenjave si skuham ( brokoli, cvetaca, brsticni), in nato skupaj z 5 beljaki preprazim na 2 zlicah kokosovega olja, cez posujem pest semen bucnih in soncnicnih in zabelim z 3 zlicami avokadovega , kokosovega ali olivnega olja.

MALICA; 1 srednje veliko korenje, pol avokada, 1 kivi, pol paprike, pest borovnic, zabeljeno z 2 zlicama olja.

VECERJA: 25 dag lososa, ali brancina, pecenega v pecicina kokosovem olju, cez posujem semena in zabelim z oljem. Zraven velika skleda zelene solate, zabeljena samo z oljem.

Te diete se drzim 6 mesecev, med obroki nisem lacna, pocutim se dobro, energije dovolj, popijem veliko vode, ne jemljem nobenih drugih dodatkov.
Naceloma sem zadovoljna, pa vendar se mi zdi da imam se vedno na videz kar mascobe, sem perfekcionist in me tudi ta delez moti...v bistvu me zanima ali sem sploh na pravi poti, in tu bi poyrebovala vas nasvet::))

Ze vnaprej hvala::))
ok, kaj se je zgodilo in zakaj imam tak prispevek da ga ziv bog ne more prebrat..torej tehnicno pomoc prosim::))[/quote]
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor Sr mar 16, 2016 21:50

rumenjake prinesi meni
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 16, 2016 22:54

Grom je napisal/-a:rumenjake prinesi meni

Jem tudi cela jajca, vsaj 3x tedensko, brez skrbi, jajca obozujem, bi jih pojedla se vec::))...no ampak kaksen nasvet bi mi pa prav prisel::))
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor Če mar 17, 2016 07:11

prvi nasvet pojej vs cela. ne meči najboljšega kar med živili obstaja stran
drugi obrok imej nekaj beljakovin
borovnice prestavi na večer
semena razen če ekstra uživaš v njih prepusti ptičem in jej hrano za ljudi
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1276

Odgovor Če mar 17, 2016 07:23

Ravno zadnič videl, da je leklerk začel prodajat "tekoče beljake" in sem pomislil "kakšna škoda, da nimajo tekočih rumenjakov", bi takoj nabavil par litrov :)

Jajca so kul ja, ampak dokaj hitro se prenažreš beljakovin, kar pa spet ni gut, škoda da ni večjega deleža rumenjaka glede na beljak. Mogoče je pri račjih drugače?
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 17, 2016 11:24

Grom je napisal/-a:prvi nasvet pojej vs cela. ne meči najboljšega kar med živili obstaja stran

Semena imam zelo rada ja, prav okusna so preprazena.. a mascob imam dovolj, glede na to da ne jem melcnih izdelkov(intoleranca na laktozo)...kot sem napisala, se vedno se mi zdi da imam prevec mascobe na telesu, kljub temu da ze 6 mesecev vztrajam??..katere beljakovine pa naj imam pri drugem obroku..kos mesa, jajce?
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Če mar 17, 2016 12:18

Praženje semen ni priporočljivo...oksidacija maščob!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

FRAN

Senior Member

Odgovor Če mar 17, 2016 12:29

miki80 je napisal/-a:

Ravno zadnič videl, da je leklerk začel prodajat "tekoče beljake" in sem pomislil "kakšna škoda, da nimajo tekočih rumenjakov", bi takoj nabavil par litrov :)

Jajca so kul ja, ampak dokaj hitro se prenažreš beljakovin, kar pa spet ni gut, škoda da ni večjega deleža rumenjaka glede na beljak. Mogoče je pri račjih drugače?

Tudi tekoče rumenjake lahko dobiš: http://www.jata-emona.si/jajcni%20izdelki.pdf
Preveč predelano...
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če mar 17, 2016 12:33

Ne predelano, ampak izpostavljeno zraku. To je glavni problem, oksidacija.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 17, 2016 14:29

Grom je napisal/-a:prvi nasvet pojej vs cela. ne meči najboljšega kar med živili obstaja stran

Pa se nekaj, ali moram steti v mascobo tudi tisto ki jo porabim za pripravo, se pravi ko jajca ocvrem na 3 zlicah mascobe...ker v tem primeru jo morda pojem prevec, namrec jajca si vedno specem na 3 zlicah kokosovega olje in potem cez vse to polijem se 3 zlice istega olja ali avokadovega..je to prevec ali je ok??
<< x

FRAN

Senior Member

Odgovor Če mar 17, 2016 15:18

Šteje se vse tisto kar poješ.

Če si na ketogeni dieti in s tem ne presegaš dnevnih kalorij potem ni preveč.
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor Če mar 17, 2016 15:40

Jaz bi v tvojem primeru en dan vse tehtala, da vidiš koliko M dobiš. po jedilniku in tem kar govoriš (3+3 žlice v enmo obroku pa še dodatek semen) jih čez dan pomoje veliko zaužiješ, mogoče za tebe preveč.
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel