Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je Sr okt 23, 2019 01:30

Prehitra izguba kg - kako se izogniti yo yo efektu?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

mvelnikar

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor Sr feb 03, 2016 15:49

Prehitra izguba kg - kako se izogniti yo yo efektu?

Pozdravljeni,

Upam na kakšen dober nasvet.

Približno 5 mesecev nazaj sem doživel eno tako razsvetljenje, ko sem si rekel, da tako ne gre več naprej in da moram na sebi nekaj narediti. Na praznovanje pri prijateljih, ki živijo v 5.nadstropju, sem se pri hoji do 5.nadstropja popolnoma zadihal, komi privlekel, da ne govorim da sem potem še nadaljno uro in pol ves presvican prihajal k sebi na praznovanju. Nikoli več, šok, sploh zame kot nekdanjega odličnega športnika.

Naslednje jutro sem se zbudil odločen kot še nikoli. Stopil sem na vago - 147kg pri 191cm in 34 let. Spremenil sem popolnoma prehrano - cukr, testenine, škrob, svinjino, krompir in junk food so zamenjale velike količine zelenjave na sto in en način, pišč fileji, ribe, jajca in tako je bilo vseh slabih 5 mesecev do danes.

Problem je, da sem preveč zmanjšal kalorije in dnevno vnašal le okoli 700-900 kalorij dnevno, pri tem pa vsakodnevno v povprečju dobro uro telovadil (kolo, fitnes, lokalni hribi). Danes, po slabih 5 mesecih imam 96 kg, kar pomeni da sem dal dol 51 kg v tako kratkem času. Naj povem da se počutim odlično, imam energijo, ni problemov zdravjem niti kožo. Bil sem neodgovoren vem, ampak sem padel v nek trans, motivacija in volja bila ogromna.

Bojim se le yo yo efekta do katerega bi lahko prišlo če bi povečal vnos kalorij na okoli 2000 ali se malo vec kolikor jih potrebujem za vzdrzevanje teze, ker izgubljal je ne bi vec.

Kako se tega lotiti? Sem nameraval sproti recimo 200 kalorij na teden vecati vnos in se zraven spremjlati. Kakšen pameten nasvet zares dobrodošel. Hvala!
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Sr feb 03, 2016 16:26

Re: Prehitra izguba kg - kako se izogniti yo yo efektu?

Postopoma in počasi dvigaj, dokler se ti ne stabilizira in stoji.
Pa čestitam za uspeh, odlična volja in vzpodbuda bi lahko bila za marsikoga, ampak drugič pa ne več tako neodgovorno.
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Sr feb 03, 2016 22:47

Z hitrostjo izgube teže si malce pretiraval...to si tudi sam ugotovil! Še dobro, da se je tudi koža prilagodila. Nadaljuj z gibanjem, vzpodbuda za naprej ti naj bo, da si veliko dosegel in bi bilo škoda to zavreči!

Prehrano nisi omenil, zato bi ti priporočal v izogib yo-yo efektu, low carb - high fat, morda celo ketogeno...raziskuj!

Vsekakor pa imej za večerjo beljakovine in zdrave maščobe, kar pripomore k dobri regeneraciji, ki sicer najbolje poteka ponoči ob dovolj kvalitetnega spanja! Izbiraj hranljiva živila...pobrskaj za hrano z praznimi kalorijami...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor Če feb 04, 2016 17:05

1. dovolj beljakovin
2. ne se nažirat z oh, raje povečuj maščobe
3. intezniven trening z utežmi
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja