Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je So okt 24, 2020 10:16

Kriza po sladkem

<< x

Soncka29

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor So jan 31, 2015 14:47

Kriza po sladkem

Pozdravljeni,

končno sem se odločila, da naredim konec mojim odvečnim kg-jem in predvsem moji prehrani, ki je temeljila na dobesednem nažiranju sladkarij in ostale nezdrave hrane.

Že cel teden vztrajam pri zdravih obrokih, ponosna sem nase, tudi pregrešila se nisem. Imam pa en hud problem. Ko pojem npr. kosilo (recimo danes: piščanec, riž, brokoli in radič) me prime neznanska skušnjava, želja, kriza po nečem sladkem. Če se malo pošalim - prava abstinenčna kriza po sladkorju. Bojim se, da bom podlegla skušnjavi.

Kaj mi predlagate, lahko me tudi samo potolažite, da bo minilo..

Hvala!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor So jan 31, 2015 15:05

Re: Kriza po sladkem

dodaj maščobe in predvsem se nekaj časa drži da se odvadiš. tudi sladkih pojač in podobno.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 288

Odgovor So jan 31, 2015 16:13

Okupiraj si misli z drugimi misli.

Dokler se ne zavedaš, da se sladkor obnaša kot droga, tako dolgo se bomo temu smejali. Ampak je res. Okupirat misli, z drugimi misli (oziroma delat kar koli, samo da ne razmišljaš o tem) je prvi korak k uspehu. Po par tednih sploh več potrebe ne bo in če boš kdaj tudi pojedla kaj sladkega, se ne boš vrnila še po več in več. Ampak ti bo že tisto precej sladko in zadosti

Sam sem imel resne probleme s tem. Večji vnos maščobe in nižji vnos OH-jev je zadevo definitivno naredil lažje. Jaz sem si celi čas govoril, da če nekdo lahko premaga odvisnost s heroinom, bom jaz valda tudo to. In sem :) Kakor koli debilno se sliši. Najdi si motivacijo in se je drži
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 141

Odgovor So jan 31, 2015 17:46

Sladkor je droga, ja. Posledice so dobro vidne povsod naokrog.

Jaz ti dam še ne nasvet, zame zelo učinkovit: ne imej nobenega cukra doma, pomeči vse stran takoj. Če ni pri roki, ne boš jedla, zelo učinkovit "varnostni mehanizem". Če seveda nisi v stanju, da greš v sladkornem krču po zaloge v trgovino ... ampak mislim, da je večina folka prelenega za to. Tudi jaz sem na srečo :) pa še na selu sem doma, tako da trgovina ni blizu.
<< x

Vid87

Senior Member

Vnosov: 889

Odgovor So jan 31, 2015 21:38

Sladkor je droga? Bodte resni. Vsekakor ima lahko določene vplive na možganske receptorje, kar pri nekaterih lahko povzroči veliko naklonjenost k ponovnem zaužitju ampak to primerjat z drogo je pa res preveč. Mal si poglejte kaj počnejo ljudje, ki so odvisni od drog. Totalno nespoštljivo do njih je sladkor enačt z drogo. Še bolj zanimivo je, da je najbolj palatabilna hrana, ki naj bi povzročila to odvisnost, hrana ki vsebuje sladkor IN maščobe (in še večjo količino soli občiajno). Ampak tega seveda noben ne omeni, ker je trenutno trendno, da je vsega kriv sladkor .
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jan 31, 2015 22:09

Ljudje so defitnivno odvisni od sladkorja/ hidratov. Jaz sem tudi bil en od teh. Če nisem jedel na nekaj ur sem se počutil zanič, možgani niso delali, bil sem nervozen itd.. Če lahko primerjaš z drogo mi je vseeno.

Kar se tiče krivca sodobne situacije ni vprašanje, da igra glavno vlogo velik delež sladkorja/škrobnih oh tudi na ravni smernic. Izbiraj npr med veliko mastne in slane slanine ali med sladkim nemastnim testom. Česa človek več poje in predvsem kdaj bo spet jedel. Ogromno razlika.
Če gre za živilo ki je polno maščob in sladkorja lahko kot faktor seveda vzameš tudi maščobo. Ampak krivec da te ne nasiti so sodobni oh in obratno več boš maščob prej in dlje boš po tem obroku zabit.
ČE daš sodobnemu človeku, ki ima uničen sistem nadzora hranjenja vir hrane le naravno pretežno maščobno/rahlo beljakovinsko hrano bo prišlo do spontanega znižanja kalorij na raven kot jo rabi.
<< x

Soncka29

Pleničar

Odgovor Ne feb 01, 2015 10:09

Pozdrav,

hvala vsem. Tolaži me dejstvo, da nisem edina.

Sem se kar malo zamislila in je res točno tako, kot ste napisali. V bistvu prepoznavam svojo dejansko odvisnost od "nečesa sladkega". Eni gredo na čik, ko so živčni, pod stresom, jaz sem posegla po čokoladi. Predvsem čokolada je tudi tista, s katero mislim, da sem si tudi prebavo pošteno zašuštrala... in sedaj imam imam še en problem več.

Zaloge sem pospravila že prejšnji teden (sem jih podarila tastu Slika ) in sedaj kuham tudi za morebitne goste kavo brez sladkorja, ker ga nimam Slika .

Upam, da zdržim čim več časa oz. kar za vedno..

Lepo nedeljo vam želim in se še kaj oglasim! Vesela sem, da sem odkrila ta forum in tako prijazne forumaše!
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10972

Odgovor Ne feb 01, 2015 17:54

Ko te pograbi želja po sladkem, si privošči "zdravo" malico ali manjši obrok. Sveža zelenjava, skuta, Maxx Dessert, vse to te hitro nasiti.

Tudi voda dela čudeže, po kavi boš zelo verjetno lačna.
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Po feb 02, 2015 06:36

Meni ravno crna kava in dva kosa crne cokolade izredno pomagata pri tem.
<< x

Soncka29

Pleničar

Odgovor Po feb 02, 2015 08:11

fizikalc je napisal/-a:Meni ravno crna kava in dva kosa crne cokolade izredno pomagata pri tem.

Pomagata pri premagovanju lakote ali pri premagovanju želje po sladkem?
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Po feb 02, 2015 10:14

Pa oboje, spet odvisno od diete ... Na kaki beljakovinski ali cikliranju si tega ne mores privoscit, ker so mascobe zelo omejene ..Edino kake bolero variante, ampak tisto je ponavadi se slabse v tem primeru.
Drugace pa ja, ce si na kaki taki dieti ala paleo/keto, lahko poizkusis zmesati glutamin in sladko smetano.

Na splosno pa do tega pride zaradi prevelikega deficita, premalo M- holesterola,zato mozgani ne delajo kot je potrebno.
Pa ce ti prevec niha inzulin. Spet prevelik deficit ali 'napacna hrana'.
<< x

Ocean

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 41

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 17, 2015 13:28

Meni pomaga grenek kakav s cimetom v topli vodi (lahko tudi pol kakšnega ovsenega mleka). Cimet malenkostno pripomore k uravnavanju inzulina...kakav pa pomirja "cravingse" tako psihične kot fizične Slika
Per aspera ad astra!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To feb 17, 2015 16:24

limonin sok

predvsem pa nasičene maščobe v hrani
<< x

denis1985

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 174

Kraj: Maribor

Odgovor Pe avg 14, 2015 22:44

Ker niker ne najdem nic na to temo,bom si sposodil to da nekaj vprašam :) Vem da je najboljsa navadna voda,ampak zasledil sem vodo na kateri piše 0%,in mislim da ima 2kcal na 100ml,pa zdaj nevem če je vredu ali ni glih pametno pit..Sliko prilagam spodaj :) Od radenske kao :)

http://www.marketingmagazin.si/media/ca ... dba87.jpeg
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10972

Odgovor So avg 15, 2015 05:09

Od Uniona, tistih nekaj kalorij je od soka, če se ne motim. Nima ekstra dodanega sladkorja, je v redu za osvežitev.
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

FB skupina FB skupina 2