Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Sr okt 23, 2019 01:15

Pomoč pri prehrani in vadbi

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

alexandra6833

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To dec 01, 2015 12:07

Pomoč pri prehrani in vadbi

Zdravo.

Upam oziroma sem prepričana, da lahko tudi meni pomagate pri sledeči težavi, če ste mi le pripravljeni :).

Visoka (pravzaprav majhna) sem 157 cm, pri tej višini pa imam 58 kg. Športno aktivna sem približno 4x na teden, in sicer predvsem tečem izmenično s hitro hojo od 45 min - 60 min. Mesa ne jem, tako da mi prehrana z raznimi puranjimi prsi in zrezki in podobnimi zadevami ne pride v poštev. Trenutno je moj jedilnik skoraj vsak dan enak. Zajtrkujem prav tako ne, ker mi zjutraj ne paše hrana, zato pa spijem skodelico do dve zelenega čaja (okrog 5.00 ure zjutraj). Okrog pol 9 do 9 ure v službi pojem jabolko, in nato okrog 11-12 ure grški jogurt z banano in oreščki. Na dan popijem okrog 2l-2,5l vode (do 8 ure 1l) in nato ostalo čez dan. V službi spijem tudi po skodelico kave, ostalo pa zeleni čaj. Kosilo imam okrog 3 ure, če nimam kakšnih obveznosti. Pri le-tem največkrat jem bodisi kakšna jajca s sirom in zelenjavo ter 2 kosa polnozrnatega toasta, ki ga večkrat zamenjam z brezglutenskim kruhom (mi je boljši). Jem tudi kakšne zelenjavne ribe, če pa imam resnično dan za pripravo kakšnega obilnejšega obroka pa si pripravim bodisi polnozrnate špagete s tuno, sirom ali z zelenjavo (popečeno), palačinke iz pirine moke. Po kosilu večkrat pojem le še kakšno sadje, popijem kakšen dcl Alpro napitka (kokos-čokolada: ali je sploh ok ta napitek??) ali pojem nekaj temne čokolade (min 85% delež kakava). Kot prigrizke največkrat uporabim oreščke ali sadje. Res pa je, da obožujem sir. Ali bi za zmanjšanje telesne teže in maščobe morala iz prehrane odstraniti sir? Ker namreč nikakor ne morem priti na 50 kg, kljub temu, da to poskušam že kar lep čas.

Resnično upam, da ne bo težava v tem, da slučajno ''premalo jem'' ker se na koncu dneva vedno počutim, kot da sem pojedla slona.

Prosim za pomoč. Hvala.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor To dec 01, 2015 12:36

Re: Pomoč pri prehrani in vadbi

že začetek je popolnoma napačen. namesto da kuriš svoje maščobe ali maščobe na splošno se nažreš s cukrom da preideš na kurjenje sladkorja in preprečuješ kurjenje maščob,
aerobne so po mojih izkušnjah iz stališča hujšanja (počutje in zdravje je drugo) zelo slab izbor.. ne pokuriš skoraj nič in te delajo samo lačno.
mesa za dober rezultat nikakor ne rebiš.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

alexandra6833

Pleničar

Odgovor To dec 01, 2015 12:46

Ali je potem bolje, da si za v službo skuham kakšno jajce ali dve, ter namesto sadja pojem le-te s kakšno zelenjavo? Ali bi bila dovolj samo zelenjava? Ker zjutraj, takoj ko vstanem, mi resnično ne paše hrana. Prav tako vem, da bi morala nasplošno zmanjšati količino sadja, saj ga tudi kar precej pojem, predvsem med vikendom, ko za zajtrk ali pozno dop. malico pijem smoothie, ki je hkrati pripravljen tudi z ogromno količino zelenjave...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To dec 01, 2015 12:48

najbolje da ne ješ nič in potem kaka jajca. zelenjava je lahko zraven..
sadje minimiziraj če želiš pravi rezultat
<< x

alexandra6833

Pleničar

Odgovor To dec 01, 2015 13:23

Potemtakem bolje s prvim vnosom hrane vnesti pretežno B in M in v športno aktivnost vključiti več anaerobnih vaj in rezultati bi se morali pokazati?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To dec 01, 2015 13:47

in zmanjšati sadje da
<< x

didi27

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Sr dec 02, 2015 07:15

Pozdravljeni,

Obiskujem fitness 4-5x na teden, nekaj mišic sem že pridobila, kar se vidi po čvrstosti telesa in moči, vendar je okoli še kar nekaj maščobe.
Mene pa zanima, kaj priporočate zjutraj pred treningom v fitnesu. Prehrano imam urejeno low carb, maščobe, beljakovine..po zgledu nasvetov in jedilnikov na forumu. Kaj bi bilo najbolj pojesti zjutraj, pred treningom, da bi telo še vedno porabljalo maščobo ali je bolje biti tešč? Sirotko spijem po treningu.
Lahko kava s smetano pred treningom zavira porabo lastne mašobe?
Kaj pa priporočate glede dodatkov za boljši napredek?
Trenutno jemljem AŽ in OM3 2 kapsuli dnevno.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr dec 02, 2015 07:17

Obiskujem fitness 4-5x na teden, nekaj mišic sem že pridobila, kar se vidi po čvrstosti telesa in moči, vendar je okoli še kar nekaj maščobe.
Mene pa zanima, kaj priporočate zjutraj pred treningom v fitnesu. Prehrano imam urejeno low carb, maščobe, beljakovine..po zgledu nasvetov in jedilnikov na forumu. Kaj bi bilo najbolj pojesti zjutraj, pred treningom, da bi telo še vedno porabljalo maščobo ali je bolje biti tešč? KAK KOFEIN IN L-KARNITIN
Sirotko spijem po treningu.
Lahko kava s smetano pred treningom zavira porabo lastne mašobe? DA
Kaj pa priporočate glede dodatkov za boljši napredek?
Trenutno jemljem AŽ in OM3 2 kapsuli dnevno.
<< x

mbdejan

Mlečnozobec

Vnosov: 158

Odgovor Pe dec 04, 2015 10:28

Grom je napisal/-a:Kaj bi bilo najbolj pojesti zjutraj, pred treningom, da bi telo še vedno porabljalo maščobo ali je bolje biti tešč? KAK KOFEIN IN L-KARNITIN

Kakšen bi bil vpliv BCAA + HMB v tem primeru?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe dec 04, 2015 11:19

tudi lahko

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov