Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je Sr okt 23, 2019 01:25

Ustavilo se je

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Mougli

Pleničar

Vnosov: 22

Odgovor Sr nov 25, 2015 20:37

Ustavilo se je

Živjo,

ker me fitnes in prehrana zelo zanimata, sem se prijateljici ponudil, da ji pomagam shujšati. Prvi mesec je šlo odlično (izgubila je 3cm okoli pasu in 1cm okoli stegen, ter shujšala 4kg), nato pa vedno počasneje, sedaj pa se že 2 tedna ne premakne nikamor.

Trenira 2x na teden v fitnesu - krožna vadba s kompleksnimi vajami:
Trening je 3x3x3 - 3. sklopi vaj, vsak sklop je sestavljen iz treh vaj, in treh serij. Med serijami je pavza 1min, med sklopi 3min.
Primer sklopa: počep, potisk nad glavo in priteg na prsi

Rada teče, zato ima 1x na teden tudi kardio vadbo - prvih 6 tednov je imela počasen tek, zadnja 2, pa smo uvedli intervale - 10 min teka za ogrevanje in 6, 30sekundnih intervalov.

Ker se sam prehranjujem bolj na low carb način, sem tudi njej sestavil tak jedilnik. Zgledoval sem se po jedilnikih Gromovih varovancev, ki so sodelovali v izzivu "Hujšanje z Biotechom" - čez dan v glavnem maščobe, zvečer hidrati.
Napisan jedilnik si je malo prilagodila (npr. pravi, da ji ne paše zajtrk, sploh pa ne jajca) in bom prepisal tipičen dan iz njenega dnevnika:

Primer 1:
Zajtrk: lešniki + čaj
Kosilo: losos + špinača z maslom
Malica: grški jogurt + kokos + godzni sadeži
Večerja: rižota (riž + piščanec + grah)

Primer 2:
Zajtrk: Palačinka (2 jajci + mleti lešniki) s kislo smetano in gozdnimi sadeži
Kosilo: motovilec (+ ol. olje in kis), 2 goveji kroglici v omaki (maščoba od pečenja, sladka smetana, pasiran paradižnik)
Malica: kivi, grški jogurt
Večerja: 50g riža, 2 goveji kroglici od kosila + košček domačega pirinega kruha (pira + skuta)

Po 6-tih tedni sva naredila en dan refeeda (da je pojedla malo več), v upanju, da bi to vzpodbudilo ponovno izgubo maščobe, pa žal ni.

Kaj predlagate, da spremeniva? Opazil sem (v pregledu tedenskega dnevnika), da poje veliko mlečnih izdelkov. Vem, da je Grom neki stranki začasno ukinil mlečne izdelke, ker ni bilo napredka. Poskusimo s tem?

Zanima me vaše mnjenje. Sam imam nekaj idej, ampak ne bi rad preveč ugibal, da ne bo izgubila volje, ker se ne bi nikamor premaknila ...

Že vnaprej hvala za komentarje in predloge.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor Sr nov 25, 2015 20:50

Re: Ustavilo se je

da pri nekaterih preveč mlečnih vpliva negativno ne glede na kalorije.

zakaj daješ zjutrak za zajtrk lešnike? potem raje kuri lastno maščobo
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Mougli

Pleničar

Odgovor Sr nov 25, 2015 22:26

A pol poskusiva brez lesnikov in mlecnih izdelkov? Al samo eno ali drugo? Drugace pa je z lesniki zamenjala jajca, sm pa mislu zato, ker sm se bal, da bo drugace premal kalorij pojedla ...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če nov 26, 2015 07:23

vse odvisno od rezultata.
če zna telo jesti lastne kalorije in jih imaš veliko težko preješ premalo kalorij. lahko pa premalo mikrohranil
zato je predvsem pomembno da izbiraš najbolj kvalitetna živila
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Če nov 26, 2015 13:36

Na začetku je zgubljala zaj se je pa počasi začelo ustavljat, tebe pa skrbi da bo pojedla premalo kalorij? Jaz bi rekel da jih poje preveč glede na to kaj si povedal. Zgubljala je težo, manj teže pomeni manj porabe energije, postopoma se ji je začelo upočasnjevat sorazmerno z zgubivanjem, mislim da je glavni vzrok da se ji je zmanjševal deficit, rahlo naj zniža kalorije spet pa bi moglo iz naprej, pač moje mnenje.
Zadnjič spremenil bodibilder, dne Če nov 26, 2015 13:37, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor Če nov 26, 2015 13:36

Dvojni post
<< x

Mougli

Pleničar

Odgovor Če nov 26, 2015 19:33

Nižja teža nikakor ne pomeni manjše porabe kalorij, ker ni izgubila mišic, ampak maščobo. Nekaj mišic, ki so največji porabnik energije, pa je s treningi verjetno pridobila. Pogosto je pri ženskah problem, ker pojejo premalo in preveč trenirajo (oz. premalo mikrohranil). Preden sva se lotila hujšanja npr. je pojedla manj kalorij, kot jih poje sedaj, pa vseeno ni hujšala ...
Zadnjič spremenil Mougli, dne Če nov 26, 2015 20:15, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Mougli

Pleničar

Odgovor Če nov 26, 2015 19:36

Grom je napisal/-a:vse odvisno od rezultata.
če zna telo jesti lastne kalorije in jih imaš veliko težko preješ premalo kalorij. lahko pa premalo mikrohranil

Ne razumem kaj si mislil. Kaj je odvisno od rezultata?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če nov 26, 2015 23:36

Mougli je napisal/-a:Nižja teža nikakor ne pomeni manjše porabe kalorij, ker ni izgubila mišic, ampak maščobo. Nekaj mišic, ki so največji porabnik energije, pa je s treningi verjetno pridobila. Pogosto je pri ženskah problem, ker pojejo premalo in preveč trenirajo (oz. premalo mikrohranil). Preden sva se lotila hujšanja npr. je pojedla manj kalorij, kot jih poje sedaj, pa vseeno ni hujšala ...

nižja teža vsekakor pomeni manjšo porabo. tudi če gre za pretežno maščobno tkivo
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če nov 26, 2015 23:38

Mougli je napisal/-a:
Grom je napisal/-a:vse odvisno od rezultata.

Ne razumem kaj si mislil. Kaj je odvisno od rezultata?

če rezultata z lešniki in mlečnimi izdelki ni jihb pač izločiš in nadoemstiš z tistimi živili ki manj vplivajo na inzulin,
<< x

Mougli

Pleničar

Odgovor Pe nov 27, 2015 07:46

OK, hvala, bomo poskusili potem tako.

Hmmm ... glede nižanja kalorij ... zanimivo. Torej, če vaju prav razumem, to pomeni, da če imam 90kg in 20% maščobe in zgubim 10kg maščobe in dobim 5kg mišic, bo moj BMR nižji?
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Pe nov 27, 2015 11:50

Mougli je napisal/-a:Torej, če vaju prav razumem, to pomeni, da če imam 90kg in 20% maščobe in zgubim 10kg maščobe in dobim 5kg mišic, bo moj BMR nižji?

Čisto enostavno! Gibajte se in jejte samo takrat ko ste lačni, hrana pa mora biti HRANLJIVA in ne z praznimi kalorijami!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Odgovor Pe nov 27, 2015 15:16

Mougli je napisal/-a:OK, hvala, bomo poskusili potem tako.

Hmmm ... glede nižanja kalorij ... zanimivo. Torej, če vaju prav razumem, to pomeni, da če imam 90kg in 20% maščobe in zgubim 10kg maščobe in dobim 5kg mišic, bo moj BMR nižji?

Ne, mišice kurijo več kalorij kot maščobe, ampak ne mislit da je razlika zdaj kot dan in noč.
Bistvo vsega pa ni to, ampak če zgubiš 2kg maščobe boš manj kalorij na dan skuril kot si prej ko si tehtal 2kg več.
Glede tega da je zgubla maščobo pa pridobila mišico pa so to samo špekulacije, ni šans da to lahko veš razen če je bla na preiskavah pred in po kjer so točno določli količino mišične mase v telesu, vsekakor pa močno dvomim da bi zgubila 4kg maščobe pa pridobila 2kg mišične mase.
<< x

Mougli

Pleničar

Odgovor So dec 12, 2015 11:52

Smo poskusili tako, da smo umaknili mlečne izdelke in prestavili prvi obrok na okoli 11ih, pa se ni nič spremenilo. :/ Kakšna ideja/predlog?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So dec 12, 2015 13:07

čas ki si si ga dal
jedilnik ki ga imaš
taža itd..
Naslednja