Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je Sr okt 23, 2019 01:29

Izguba telesne maščobe, jedilnik in vpr

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Po sep 28, 2015 20:06

Izguba telesne maščobe, jedilnik in vpr

Trenutno je moj cilj izguba telesne maščobe, pred tem je bil cilj pridobitev mišične mase kateri je bil dokaj uspešen.

Jedilnik je nekak tako:

Zajtrk- 2x omega 3, 1x multivitamin, whey 40g, grški jogurt 50-100g, žlica arašidovega masla
Malica- Tuna z zelenjavo ( druge opcije ni v službi, vse druga je drek )
Kosilo- 200-250g mesa ( piščanec, govedina, losos..), 50g OH ( polnozrnati riž, kuskus.. ), zelenjava
Pred/Med Treningom- 10g amino
Po treningu- whey 40g
Predvečerja- 4 jajca, zelenjava, nekaj oreščkov
Večer- 50g skute 50g grškega

Treniram z utežmi 3 krat tedensko intenzivno, 2 krat tedensko imam hiit 20 minut 30sx30s na kolesu

Prej sem jemal maltodextrin, zdaj sem ga ukinil.

Na vsake tolk dni ko imam občutek da rabim imam visoko OH dan.

1. Mnenje o jedilniku, bi kaj spremenili?
2. Razmišljam da bi dodal fatburner za dodatni efekt, mnenje?
3. Je vredu 30s max pa 30s pavze pri hiit, ali bi bilo druga bolj efektivno?
4. Da sem maltodextrin ukinil je ok?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor Po sep 28, 2015 20:14

Re: Izguba telesne maščobe, jedilnik in vpr

fatburner bo pomagal
malte ne rabiš nujno
učinek jedilnika odvisen od posameznika. izgubljal vsaj na začetku verjetno boš.
HIIT ko se ustavi s hrano
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor Po sep 28, 2015 20:24

Še vprašanje glede hiit, glede na to da je visokointenzivno, kako čimbolj preprečit izgubo mišične mase, aminokisline pred in vmes dovolj? Ali bi bilo koristno še kaj druga, mogoče dodati OH po treningu ali pred? Pa tudi je bolj efektivno hiit na prazni želodec ali po obroku?
<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Po jan 25, 2016 12:10

Si bom kar sposodil tole temo, da ne odpiram nove;)

Velik sem 189 cm in imam 92 kg s fitnesom se ukvarjam 5 mesecev. Trenutno delam na masi in sem seveda pridelal nekaj odvečne maščobe;(
Si pa redno merim maščobo s kaliperjem in imam na trebušnem delu 14,1mm se pravi 25,1 maščobe medtem to pa imam na rokah in nogah 2mm se pravi cca 12 maščobe.
Sedaj sem v dilemi ali je to že preveč maščobe in naj počasi zmanjšujem kalorični vnos ali pustim isti vnos ter dodam 3 na teden HHIT
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 25, 2016 16:36

bodibilder je napisal/-a:Še vprašanje glede hiit, glede na to da je visokointenzivno, kako čimbolj preprečit izgubo mišične mase, aminokisline pred in vmes dovolj? Ali bi bilo koristno še kaj druga, mogoče dodati OH po treningu ali pred? Pa tudi je bolj efektivno hiit na prazni želodec ali po obroku?

če znaš kurit maščobe ok nekaj bcaa
če si klasičen fitneser pa sigurno pred hiit pametno nekaj oh
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 25, 2016 16:38

tomi123 je napisal/-a:Si bom kar sposodil tole temo, da ne odpiram nove;)

Velik sem 189 cm in imam 92 kg s fitnesom se ukvarjam 5 mesecev. Trenutno delam na masi in sem seveda pridelal nekaj odvečne maščobe;(
Si pa redno merim maščobo s kaliperjem in imam na trebušnem delu 14,1mm se pravi 25,1 maščobe medtem to pa imam na rokah in nogah 2mm se pravi cca 12 maščobe.
Sedaj sem v dilemi ali je to že preveč maščobe in naj počasi zmanjšujem kalorični vnos ali pustim isti vnos ter dodam 3 na teden HHIT

to merjenje je bolj tako. najbolje da se pogledaš v ogledalu ali pa objaviš kako fotko.. realno bi se morali trebušnjaki vedno vsaj nakazovati. če ne potem prvo zgubit fat
<< x

tomi123

Pleničar

Odgovor To jan 26, 2016 08:37

Grom je napisal/-a:
tomi123 je napisal/-a:Si bom kar sposodil tole temo, da ne odpiram nove;)

to merjenje je bolj tako. najbolje da se pogledaš v ogledalu ali pa objaviš kako fotko.. realno bi se morali trebušnjaki vedno vsaj nakazovati. če ne potem prvo zgubit fat

slika1.JPG
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor To jan 26, 2016 08:57

Daj si, s kaliperjem, izmeri koliko mm imaš 2cm desno od popka in koliko na "suprailiac" lokaciji:

http://www.bodybuilding.com/images/2015 ... fat_06.jpg

to je nekje 2cm nad vrhom medenice, ki jo lahko otipaš :)
<< x

tomi123

Pleničar

Odgovor To jan 26, 2016 10:53

miki80 je napisal/-a:Daj si, s kaliperjem, izmeri koliko mm imaš 2cm desno od popka in koliko na "suprailiac" lokaciji:

sam si merim 2 cm od popka in mi pokaže 14,1 oz. to naj bi bilo 25,1 telesne maščobe, če prav razumem tiste tabeleSlika
mogoče se tudi iz slike vidi, pretirana vadba stranskih trebušnih glede na to, da so stranske "ročke" že tako izrazite
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 26, 2016 11:06

po moje greš lahko na maso. seveda kvalitetno..
ob pravilnem pristopu znaš ob tem ko dobivaš gor celo nekaj izgubiti maščobe
<< x

tomi123

Pleničar

Odgovor To jan 26, 2016 12:22

Hvala za odgovore, seveda poročam o napredkuSlika
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Sr jan 27, 2016 07:22

tomi123 je napisal/-a:
miki80 je napisal/-a:Daj si, s kaliperjem, izmeri koliko mm imaš 2cm desno od popka in koliko na "suprailiac" lokaciji:

sam si merim 2 cm od popka in mi pokaže 14,1 oz. to naj bi bilo 25,1 telesne maščobe, če prav razumem tiste tabeleSlika
mogoče se tudi iz slike vidi, pretirana vadba stranskih trebušnih glede na to, da so stranske "ročke" že tako izrazite

No meni so pa "močne" ročke super videt. Recimo jaz imam tam ob popku 7 ali 8mm pa sploh ni videt da bi imel tako malo, niti trebušne se ne vidijo, medtem ko pri tebi čisto druga štorija, komot kupim te ročke če prodaš ;)
<< x

tomi123

Pleničar

Odgovor Sr jan 27, 2016 12:41

miki80 je napisal/-a:
tomi123 je napisal/-a:

No meni so pa "močne" ročke super videt. Recimo jaz imam tam ob popku 7 ali 8mm pa sploh ni videt da bi imel tako malo, niti trebušne se ne vidijo, medtem ko pri tebi čisto druga štorija, komot kupim te ročke če prodaš ;)

problem je k si zaradi njih optično širši spodaj;) namesto, da bi bil zgoraj namreč okoli pasa imam 97 cmSlika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 28, 2016 04:23

ožje je bolje iz stališa videza za moje pojme.. drugo je seveda funkcionalnost
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Po feb 01, 2016 09:44

tomi123 je napisal/-a:problem je k si zaradi njih optično širši spodaj;) namesto, da bi bil zgoraj namreč okoli pasa imam 97 cmSlika

Ma dec mora bit širok okoli pasu, vsaj po mojem okusu, edino če si pač profi BB, ker tam veljajo določena pravila ocenjevanja. Ampak to, da so eni videt V je meni osebno, grdo, in žal sem sam tak, pas 80cm, zgoraj pa zaradi latsov ko nek netopir, bljek.

ampak ne mislim pa namensko zaradi tega bildat ročk, bodo že same zrasle, če bodo, če pa ne, pa žau ne ;)
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel