Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je Sr nov 13, 2019 19:06

Nekaj vprašanj.

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

buc007

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Ne jun 21, 2015 17:24

Nekaj vprašanj.

Žiujo, sem nova na forumu in imam nekaj vprašanj. Skratka sem punca, stara 19 let in tehtam 85kg.
Končno je padla odločitev, da moram nujno poskrbeti za svoje zdravje, se znebiti maščobe, pridobiti na mišični masi in kondiciji.
Trenutno se držim po tej vadbi in jedilniku.
Zjutraj: najprej spijem 2 kozarca mlačne vode/vode z limono.
Temu sledi 20x trebušnjakov, sklec, počepov... 3serije
Tek 30minut
20x trebušnjakov, sklec, počepov... 3serije
Zajtrk (ponavadi jem nekaj izmed tega: jajca+paradižnik, mleko+kosmiči, kos kruha+namaz, sadje+jogurt)
Kolesarjenje 30minut-1h.
Malica: sadje, jogurt, pest oreščkov
Kosilo: kar pač je, ponavadi kakšne testenine, riž, piščanec, zelenjava...
Kolesarjenje 1h-2h
Večerja: sadje, jogurt...
Tek 15minut + 20x trebušnjakov, sklec, počepov... 3serije
Rolanje 30minut-1h.

Zanima me če je z vadbo in jedilnikom vse v redu, kaj naj spremenim in kaj naj dodam pri vadbi? Želim pridobiti predvsem mišice po rokah in trebuhu. Za roke imam trenutno uteži (5kg) kaj naj še delam poleg vadbe z le temi?
Hvala za odg. :)
<< x

danteslavko

Pleničar

Vnosov: 84

Odgovor Ne jun 21, 2015 18:25

Re: Nekaj vprašanj.

1. Za moje pojme preveč gibanja oz. športanja... Ko te bo začetni zagon minil, ko bo telo utrujeno, bos po vsej verjetnosti vse opustila. Raje treniraj max 1h kardia na dan, še bolje vpiši se v kakšen fitnes in delaj z utežmi.

2. Sadje ni obrok, in tudi ni dobro da ga zaužiješ preveč (skriti sladkor). Raje dodaj zelenjavo in pusto meso (govedina, piščanec). Na tvojem mestu bi omejil OH, in dodal več maščob in beljakovin.

Torej, bodi v deficitu s kalorijami in spremljaj svojo telesno tezo 1krat na teden ob istih razmerah in si tezo zapisuj. Zgubis lahko 1kg na teden, čeprav ti bo verjetno v začetku šlo dol malo več. Volja in vztrajnost je ključnega pomena. Ne forsiraj telesa preveč. Veliko beri forum in si sama prilagajaj hrano kaj ti paše in kaj ne. Definitivno pa iz jedilnika črtaj razne prigrizke, sladkor, sladke pijače...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Po jun 22, 2015 06:41

Re: Nekaj vprašanj.

Tako. Pri izgubi maščobe/preoblikovanju telesa je glavna prehrana. Aktivnost zmerno. Predvsem aerobna te dela le lačno.
Tvoja prehrana je dokaj zgrešena. Predhodnik ti je lepo svetoval,
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum