Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Promocije Activlab

Danes je Ne jul 21, 2019 03:26

Kako naprej ko se ustavi izguba zadnjih maščobnih oblog

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 14

Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Če maj 21, 2015 20:36

Kako naprej ko se ustavi izguba zadnjih maščobnih oblog

Prvo lep pozdrav vsem! Ker je to moja prva tema na tem forumu se vam v naprej opravičujem če bom kvasil slučajno kakšne bedarije ker sem še začetnik in daleč od znanja ki bi ga rad pridobil s področja zdrave prehrane ter vadbe.

Prosil bi za nasvet. In sicer situacija je sledeča. Pred par meseci sem začel hujšat (zdrava prehrana+ uteži). Imel sem 97kg in sem uspel shujšati na 77kg. Visok sem 180cm. Sedaj sem si meril doma z kleščami in s pomočjo online kalkolatorja izračunal da imam cca15% telesne maščobe. Sedaj pa bistvo: Prišel sem nekje do faze kjer se mi je čisto ustavila izguba maščobe. Največ mi je ostaja na področju spodnjega dela trebuha in predelu ledvic. Kalorije sem malo zmanjšal uvedel zraven kardio. Ampak se ne kaže nek učinek. Prehrana se mi zdi dokaj urejena (5-6 zdravih low carb obrokov z zdravimi maščobami in beljakovinami. In mi nikakor ni jasno zakaj zdaj naenkrat stop ker do zdaj mi je vse lepo šlo dol. Majn kot na začetku to mi je seveda jasno ampak zdaj pa stojim. Hvala za pomoč v naprej.
[FONT=Arial Black]Of course its heavy, thats why they call it weight[/FONT]Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63768

Odgovor Pe maj 22, 2015 06:16

Re: Kako naprej ko se ustavi izguba zadnjih maščobnih oblog

prehrana?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Pe maj 22, 2015 12:09

Moj jedilnik:
Zjutraj pred službo 2-3 jajce pest oreščkov ponavadi arašidi nepraženi ki si jih sam izluščim
Malica v službi: v večina primerov zrezek ali dva z dvema solatama
Kosilo: piščančja prsa ali 250g tune v lasnem soku z vekilo zelenjave (solata, ali brokoli, ali zmes kuhane zelenjave)
Malica popoldan: kakšen proteinski shake
Večerja: 250g puste skute

To je nekak moj povprečen dnevni jedilnik. Konec tedna imam ponavadi kakšno bol obilno kosilo z več oh (riž, krompir)
[FONT=Arial Black]Of course its heavy, thats why they call it weight[/FONT]Slika
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 359

Odgovor Pe maj 22, 2015 13:28

Premalo kcal, zjeban metabolizem, preveč beljakovin, premalo maščob. A imaš že dolgo tak jedilnik?
<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Pe maj 22, 2015 13:51

zdaj cca 2 meseca.. kaj mi priporočate ?
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 359

Odgovor Pe maj 22, 2015 18:28

Ti bo kdo drug svetoval, ki je strokovnjak.
Jaz ti lahko samo povem mojo izkušnjo, ki je precej podobna, v glavnem prenizko s kalorijami si zjebeš metabolizem. Jaz zdaj počasi dodajam OHje, 10 g na teden (reverse diet), dokler ne bom prišla do želenih kalorij, ki naj bi bile moj bazalni metabolizem. Potem pa bomo vidli, ali cikliranje ali pa kaj drugega...
<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 23, 2015 08:49

Ja jaz gledam zdaj nekko da sem okoli 500kal v deficitu ampak nič več ne deluje. Nič ne spravim dol maščobe niti kilaže. Do zdaj mi je online calculator kalorij dal podatek koliko naj vnesem - 500kcal pa je tako to delovalo.. Aia nisem napisal da uživam tudi vitamine minerale kot dodatke ter omega 3 kapsule..
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So maj 23, 2015 08:56

Za zadnje nivoje maščobe je pogosto potrebno storiti marsikaj in tudi traja. ne moreš pričakovati enakega napredka kot je bil prej
Pretirano spuščanje kalorij je slabo. Nižji so nivoji maščobe bolj je pomembno da imaš veliko beljakovin, trening z utežmi in refide.. Predvsem refidi morajo biti vse pogostejši.. (visoki vnosi kalorij občasno, najlažje oziroma najbolj učinkoviti v obliki OH kar za kratek čas dvigne inzulin polni maščobne celice preko tega dvigne leptin ter vpliva na druge hormone)..
<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 23, 2015 12:44

Hvala za odgovor. Sicer bom zdajle napadel malo forum da raziščem zadeve da bom bolj razumel kar ste mi svetovali. Ker še imam premalo znanja da bi sploh razumel zakaj se gre. Trening z utežmi je 4-5x na teden intnziven.. Vem da je glavni problem prehrana kjer moram še najbol spremenit in se izobrazit da bo nek rezultat.. Ampak če prav razumem bi moral malo ciklirat z kalorijami in OH. ? Grom najlepša hvala za odgovor.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So maj 23, 2015 15:26

lahko cikliraš oh in istočasno se same po sebi cikilrajo kaloriji
<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Ne maj 24, 2015 20:53

hvala za odgovor še enkrat. Se bom držaltega in bom poročal o rezutatih.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 24, 2015 23:19

ok
<< x

Grega87

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po jun 15, 2015 21:40

Evo. Kot sem obljubil da malo pokažem rezultate.. Začel sem v cikliranjem kalorij ampak nisem pretiraval z vnosom OH ker sem želel ostati na ketonski ker se tako najbolje počutim.. Razlika je kar očitna :) Hvala za pomoč. zdaj me pa čaka še nekaj dela z izgubo maščobe.. željo imam da je bolj izrazit sixpack potem me pa čaka veliko dela z geinanjem ker sem trenutno presušen.. potrebujem kar nekaj mase da dosežem svoj cilj.. bom še pripel slikce z od začetka preobrazbe ko sem začel šele na tem forumu prebirat o zdravi prehrani in o načinu vadbe ki je najbolj učinkovit za izgubo maščobe. Izbral sem trening z utežmi 4x na teden in kardio vaje ki so bile bolj redke čeprav bi mi hitreje pomagale k rezultatu vsaj mislim.. čeprav sem že zdaj full zadovoljen ampak še daleč od cilja. Šel sem iz 97kg na 74kg. moja velikost je 180cm in star sem 28. Iz cca 35% telesne mašobe sem trenutno na nekje 11%. Kot je razvidno iz fotografij nisem vedel kaj je to zdrav način življenja. Hvala vam na tem forumu ki na veliko pišete in pomagate vsem nevednežem. Meni ste full čeprav nisem bil aktiven v raznih temah ki sem jih prebiral so mi bile vse v veliko pomoč. Zlasti nasveti Groma. Hvala :)

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jun 16, 2015 08:56

super! Čestitke

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov