Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Metapure Promocija 1+1 GRATIS

Danes je Po jul 15, 2019 21:46

TEŽAVE ?!?!

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Tedika

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Če maj 07, 2015 16:11

TEŽAVE ?!?!

Pozdravljeni!

Že kar nekaj časa spremljam forum in raznorazne teme na vaši spletni strani, tudi fb stran s fit recepti in vas morem prvo pohvalit, ker ste res zakon! :)

No, že nekaj časa me muči kar nekaj vprašanj oz. težav glede treningov, hrane,...itd..zato upam, da boste lahko tudi meni nekako pomagali, da se usmerim v boljši lifestyle :)

Da zacnem, imam 29 let, teza kar niha:
fitness obiskujem dobro leto, kar redno, 4 - 5 x tedensko (priznam, da me je ze malo zasvojilo :)
ko sem zacela telovadit sem imela dobrih 62 kg in moje telo ni bilo prav nic izoblikovano..ravno obratno! :/
po mesecu dni sem se zacela drzati tudi prehrane in sicer, da sem vso junk hrano prekrizala in zacela jesti po metodi LOW CARB..
logicno sem s tem zelo znizala vnos kalorij in sem prve 3 mesece zelo lepo znizala tudi telesno tezo, na kar 56 - 57 kg..
po 3eh mesecih ko so se kile nakako ustavile sem zacela jemati fat burnerje in po nadaljnih 2 mesecih prisla na 53 kg..
na tej tocni so se zacele moje tezave..in sicer:

1.TEZAVA:
avgusta 2014 ko sem sla na dopust za 10 dni in tam jedla "vse zivo" sem v 10 dneh pridobila 8 kg (res je da se je moje telo napolnilo vecinoma z vodo, ker ni blo vec navajeno junka in sladkorja in da se je po 14 dneh ponovne prehranske discipline spet znormaliziralo), moje telo je tako nateklo, da ko sem se z letalom vracala nazaj domov, si ob pristanku nisem mogla ubuti niti cevljev..

2.TEZAVA:
v tistem obdobju sem tudi izgubila menstruacijo in jo od takrat niti vec nimam (naj povem, da sem 2 meseca pred zacetkom fitnessa tudi prenehala jemati kontracepcijske tabletke)

3.TEZAVA:
letos februarja sem ponovno odpotovala, tokrat za 1 mesec kjer sem ponovno jedla "vse zivo", ponovila se je ista zgodba iz avgusta 2014

Zacetek marca 2015 sem sla ponovno na dieto, tokrat sem izvajala oz. jo se vedno izvajam, in sicer cikliranje..
1 mesec sem izvajala 1.dan 100 OH, 2.dan 50 OH in 3.dan 0 OH, vse dni pa so M in B ostale iste, in sicer M okoli 40-50 in B okoli 130-150 (odvisno od jedilnika)
4.TEZAVA
neprestano mislim na hrano in moja koncentacija je na 0

5.TEZAVA
slabo spim in se vsako noc najmanj 2 x zbudim

6.TEZAVA: NIMAM ENERGIJEEEEEE!!! :(

Naj opisem moj jedilnik, ki sem se ga drzala skoraj 1 leto:
ZAJTRK: 2 cela jajca
MALICA: kava, pest oresckov, kos sadja, ponavadi jabolko, jagodicevje, tu pa tam grski jogurt ali skuta
KOSILO: 200g pustega mesa ali ribe, na 100 in 1 nacin kuhana zelenjava, skleda solate z zlico olivnega
VECERJA: 300g pustega mesa ali ribe na 100 in 1 nacin kuhana zelenjava, skleda solate z zlico olivnega

Jedilnik od marca 2015:
ZAJTRK: 2 cela jajca
MALICA: kava, pest oresckov, kos sadja, ponavadi jabolko, jagodicevje, tu pa tam grski jogurt ali skuta
KOSILO: 150g mesa (mesam med govejim, piscancjim in puranjim) ali ribe (orada, oslic, losos), na 100 in 1 nacin kuhana zelenjava, skleda solate z zlico olivnega
VECERJA: 150g mesa (mesam med govejim, piscancjim in puranjim) ali ribe (orada, oslic, losos), 100 in 1 nacin kuhana zelenjava, skleda solate

pri dnevih z 100 in 50 OH dodam dodam ovsene kosmice, riz, pirino kaso,..

Od marca si dodajam tudi merico wheya po treningu in 2 x na teden pojem ksno proteinsko cokoladico quest bar..
Kdaj pa kdaj nadomestim whey tudi z MAXX dessertom..

Naj se omenim, da od marca ko sem zacela ciklirati mi je 1,5 meseca uspelo biti brez OFF obrokov in to brez problema, sploh mi junk hrana ni hodla po glavi..
sedaj, po 2 mesecih pa vsak dan mislim na vse zivo, slano, sladko,..nevem zakaj?

Lani ko sem bila skoraj celo leto na LOW CARB sem imela na zacetku 1 x tedensko OFF obrok, ki se je spremenil v OFF dan in na koncu celo na OFF vikend, tako da sem v ponedeljek zjutraj komaj dihala (vglavnem se je vikend prelevil v nenormalno naziranje z junk hrano)...GROZA!!!

Moji treningi pa izgledajo nekako tako:
v fitness hodim od ponedeljka do petka
PON: noge, rit, 40 min kardio
TOR: ramena, prsa, 40 min kardio
SRE: hrbet, 40 min kardio
CET: noge, rit, 40 min kardio
PET: ramena, roke
SOB: 30 min kardio
NED: pocitek

Mislim, da sem vse napisala, vsaj glavno..če sem pa kaj izpustila, kar z vprasanji na dan!

Najbolj me skrbi izguba menstruacije..(bila sem tudi pri osebnemu zdravniku in ginekologu, ki mi zal niso nikamor napotili na nadaljne preiskave..edino kar je so mi pregledali scitnico in naredili ultrazvok - izvidi vse v mejah normale)

PROSIM ZA MNENJA, IZKUSNJE, NAPOTKE,..ker sem res obupana in nevem vec ce sploh se kaj delam prav?!?!

HVALA!
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11120

Odgovor Če maj 07, 2015 17:51

Re: TEŽAVE ?!?!

imaš low carb nimaš pa high fat

dodaj prave maščobe, oreški niso dobri vir + dvigujejo apetit, tudi žlica olivnega olja ni kaj dosti

jej meso s kožo, ne pusto meso, dodaj olive, avokado, več jajc, maslo ...

preberi si Andrejin dnevnik viewtopic.php?f=338&t=38921 je odlično izhodišče
<< x

blossom

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 510

Odgovor Če maj 07, 2015 18:18

Pa nič presenetljivega, da nimaš energije in da skoz na hrano misliš...tvoj max kalorij je 1400, s tem da zraven še precej treniraš. Menstruacija pa tudi najbrž iz razloga prenizek vnos+prevečl vadbe
<< x

Sporty_

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor Če maj 07, 2015 18:24

Omg.. kot da bi svojo zgodbo brala. Čisto isto ej.. Držala sem se pri hrani, še preveč striktno potem pa vse nadoknadila. Vrtim se v začaranem krogu :/ isto z menstruacijo, moram do ginekologa, me že pošteno skrbi.
Zaradi tega sem se odločila, da bom vodila dnevnik. Mogoče bo lažje, s te strani da bom imela hrano pošlihtano in da me bo kdo usmerjal :)
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 360

Odgovor Če maj 07, 2015 20:02

Kot da bi brala sebe par let nazaj, zredila se sicer nisem nikoli toliko, sem pa vseeno imela izpade prenajedanja... potem sem šla na ketonsko, ki mi je ful pomagala glede tega... poskusi...
Zadnjič spremenil Barbarina, dne Pe maj 08, 2015 07:31, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor Pe maj 08, 2015 06:18

nisi edina!
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 160

Odgovor Pe maj 08, 2015 06:49

tudi pri meni je bilo enako.

Kot so ti že ostali povedali, jaz ti samo še predlagam, da se poskušaj s čim zamotit ter bodi čim bolj v družbi, tako ne boš mislila na hrano in ne bo prenajedanj.
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 08, 2015 07:36

Glede menstruacije - verjetno preveč šokov za telo, res ti priporočam, da si pogledaš dnevnik od Andreje in si urediš prehrano na podoben način. Ali se posvetuj Gašperjem. Za izgubo ni nujno, da je vedno kriv low carb ali premalo kcal, pač hormonsko ravnovesje oz. neravnovesje, ki ga lahko povzročiš na različne načine...
<< x

Tedika

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Pe maj 08, 2015 15:30

Res hvala vsem za odgovore!!!

Vesela sem vseh vasih komentarjev in mnenj, kar mi trenutno v taksnem zmedem stanju kot sem veliko pomenijo!
Rada bi si uredila prehrano in telovadbo na tak nacin, da nebo to zame in moje telo breme in konstantno razmisljanje kaj jesti, kdaj jesti in kako,..!
Največja zelja pa je, da bi bilo moje pocutje boljse, z vec energije in da se moji hormoni ali bilo kaj, kar je zmedeno v mojem telesu uravnovesi!!!
Torej, ce prav razumem, je dobro da dodam cim vec zdravih mascob?
Da uvedem v moj vsakodnevni jedilnik avokado, maslo, svinjsko, goveje, konjsko meso, celega piscanca s kozo - ne le pusta prsa,...?

Uros, prebrala sem ze celoten Andrejin dnevnik, (btw svaka cast Andreji :)
ampak vidim, da tudi njej recimo niso odgovarjali mlecni izdelki, da jih je na neki tocki izlocila,..in to me malo mede..

Je smiselno, da si kar sama sestavim nek drug nacrt jedilnika po Andrejinem dnevniku?
Ali je bolj smiselno, da se naprej drzim mojega jedilnika (100 OH, 0 OH, 0 OH) s tem da dodam vsak dan vec zdravih mascob, naprimer avokado, meso s kozo (svinjsko, goveje, kojsko,..)? Kaj pa z mlecnimi izdelki?Naprimer albuminsko skuto, sladko smetano, polnopmastne mlecne izdelke?Sire?Mleko?

Tudi, ce kdaj kaj jesti, oz. koliko?Kaj s cim kombinirat?Koliko mascob?Koliko beljakovin?Totalno izlocim OH?

Mogoce so moja vprasanja zacetniska, neumna ali nesmiselna, ampak sem res zmedena :/
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 171

Odgovor Po maj 11, 2015 15:56

Bom še jst prstavla :)

Neki podobnega kot je bla tud moja zgodba... tud jst sem dala skoz podobno dieto kot ti, sicer je bla kljub vsemu malo bolj high fat (+treningi)..
rezultat te diete je bil sicer res izguba teže ampak sem bla skoz brez energije, tečna in razdražljiva, menstruacije od nikjer (čeprav sem na koncu iz 1200-1300 povišala kalorije na 1600...) in na koncu celo zapadla v prenažiranje (nihanje teže sicer ne za 8kg, je pa kar blo 5-6kil konstantno gor dol), najhujš pri vsem pa je bil PSIHOLOŠKI vidik, nenehno razmišljanje o hrani, sekiranje, skratka totalno sem bla obsedena... za nič na svetu se ne bi vrnla v to obdobje... ne gre niti tok za videz kokr sem se psihično počutla na tleh, mentalno zdravje praktično v K.

Men je pomagalo na koncu to, da sem počasi začela dodajati nazaj OH-je (ne sladkarij ampak razne vrste kaš-ajdova,pirina,krompir, itd) - na internetu sem našla postopek "reverse dieting" da si malo popraviš metabolizem, predvsem pa je blo pr meni ta psihološki vidik ki je bil res zlo zlo na tleh.. (poguglaj če ti ni znano).. počasi sem višala kalorije, ko sem dosegla maintenance na cca 2000-2100kcal pri preko 200g OH se je tud menstruacija vrnla in tud ko sem šla pozneje na dieto je menstruacija ostala, je pa res da se mi je metabolizem zelo izboljšal in sem uspešno izgubljala kile tudi pri 1600-1800kcal in cca 180g OH. Med celim postopkom 'reverse dietinga' sem dejansko pridobila samo cca 1,2kg, kljub temu, da sem jedla skoraj 700kcal več kot prej. Najbolj vazno mi je blo, da sem rešila mojo psiho :) Tiste 2kg + še dodatni 2 sem ze zgubila potem z dieto, ki pa ni bla prov nič extremna ampak samo 15%-20% kalorij nižje od maintenance level-a.

Jaz sem res mnenja (pač glede na lastno izkušnjo) da nekatere ženske rabimo več OH, druge manj, oz. da nekatere lažje prenašajo low carb druge pa težje. Ne nasprotujem low carb dieti, samo menim, da ni potrebna za dosego ciljev... na koncu je še vedno glavni dejavnik ki odloča energijska bilanca. Jaz se sedaj prehranjujem lepo po IIFYM in mi ustreza. Da ne bo pomote, še vedno moj jedilnik sestavlja v 80% zdrava prehrana - IIFYM ne pomeni, da jem crap vsak dan. Zame low carb pač ni in mi je v življenju dosti lažje ker sedaj jem praktično karkoli in to pač vkomponiram v svoj dnevni vnos. Če vem da grem zvečer ven jest čez dan pojem nekaj manj OH in M in to je to. Pač prilagodiš svoj jedilnik glede na svoje življenje. Energije je veliko, še vseeno izgubljam maščobo, najbolj važno pa je to, da ne razmišljam 24/h na dan o hrani!

Vazno je, da si najdes nacin, ki ti ustreza na DOLGI ROK. ne ta mesec, ne to poletje, ne zdele, ne letos ampak nekaj, kar vidis, da bos lahko prakticirala tudi npr čez 5,10 let... mislm, da je neko normalno ravnovesje med hranili še najbližje temu, brez nekih ekstremnih nižanj katerega koli od hranil, torej brez low fat, low carb, itd... moje skromno mnenje :) mi pa tale forum veliko pomaga sploh zaradi kakih low carb sladic, sploh če si mogoče pri kakem obroku zelim zmanjsat vnos OH, da si jih prisparam morda za kaj kar mi zapaše pozneje :)

Mogoče ti tole kaj pomaga...

lp
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor To maj 12, 2015 07:37

Predvsem je važno, da spoznaš svoje telo in vidiš, kaj tebi odgovarja.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11120

Odgovor To maj 12, 2015 10:03

Osnova so jajca, meso, nekaj zelenjave in ekstra maščobe po potrebi (kokos, avokado, olive, maslo).

Mlečne stvari za nekaj časa daj vstran.

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum Maxx Burner