Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Promocije Activlab

Danes je Po jul 15, 2019 21:49

Optimalna prehrana

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor Po apr 13, 2015 07:14

Optimalna prehrana

Sam se že vrsto let trudim najti optimalno prehrano, ki mi bo v zadovoljstvo ter prinašala rezultate tako pri počutju in performencu.

V preteklosti sem probal že marsikaj od bilderske keto, beljakovinske, ciklizacije, z Oh okoli treninga, praznjenje, itd… Če sem že prišel do 12% je bilo to veliko odpovedovanja, nizka energija, nobene volje, samo razmišljanje o hrani. Določeno obdobje sem zagoto zaradi preveč treninga in premalo hrano do neke mere prizadel metabolizem.

Sedaj se zopet spravljam izgubljati BF in nekako nisem uspešen, verjetno ravno zato, ker ne vem kakšna prehran mi paše. Ok vem, da mi ne paše preveč OH, ker sem po njih zaspan, prav tako mlečni izdelki in gluten. Vendar še vedno nisem našel tistega optimuma za vse naštete cilje.

Soočam se predvsem z naslednjimi vprašanji:

- Ali naj probam keto (če ne drugega resetiranja signala za lakoto)

- Ali bom s keto prišel do zelo nizkega BF

- Če veliko treniram 5-6x tednesko (cross fit, boks, fitnes, itd…) koliko OH rabim če že

- Sem se pripravljen odpovedati določeni hrani: občasni prekrški s kvalitetno hrano,

- ne da se mi konstantno računati kcal in obremenjen s hrano

Zanimajo me vaše izkušnje, kako ste prišli do optimuma in kaj mi predlagate. Uros - Grom pričakujem tudi vajin komentar:)))
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor Po apr 13, 2015 07:49

Re: Optimalna prehrana

jaz bi šel keto z adaptacijo in dodal nekaj oh v večernem času. da v večernem..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor Po apr 13, 2015 07:51

Grom je napisal/-a:jaz bi šel keto z adaptacijo in dodal nekaj oh v večernem času. da v večernem..

Se pravi keto do večera. Koliko bi šel B - 1,5g, ter kolik cca. maščob na obrok? Katere OH in koliko, bi na vsake toliko naredil loading? Bi šel več obrok ali le 3 in po treningu z bcaa + hmb?

hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 13, 2015 07:54

ali si že na keto ali ne? koliko časa si?
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor Po apr 13, 2015 07:56

Grom je napisal/-a:ali si že na keto ali ne? koliko časa si?

Nisem na keto. Enkrat vmes sem probal za 2 tedna in sem potem prekinil. Sedaj sem low carb nekje max. 80g Oh dnevno z jagodičevjem in zelenjavo, s tem da pomoje premalo jem okoli 2100 kcal:)
<< x

blackflag86

Mlečnozobec

Vnosov: 261

Odgovor Po apr 13, 2015 08:19

Gašper, zakaj sploh OH? kakšna bo razlika med normalno ketonsko in ketonsko, ki so jo recimo predpisal Andreji (preobrazba z Biotechom), kjer ima zvečer še malo OH?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 13, 2015 11:53

sportnik12 je napisal/-a:

Nisem na keto. Enkrat vmes sem probal za 2 tedna in sem potem prekinil. Sedaj sem low carb nekje max. 80g Oh dnevno z jagodičevjem in zelenjavo, s tem da pomoje premalo jem okoli 2100 kcal:)

mislim da smo o tem že debatirali. jaz bi šel na čisti keto z veliko maščob se poizkušal maksimalno prilagoditi in potem rahla redukcija maščob in dvig beljakovin. če misliš da rabiš nekaj oh jih po dobri adaptaciji nekaj komot dodaš.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po apr 13, 2015 11:55

blackflag86 je napisal/-a:Gašper, zakaj sploh OH? kakšna bo razlika med normalno ketonsko in ketonsko, ki so jo recimo predpisal Andreji (preobrazba z Biotechom), kjer ima zvečer še malo OH?

vnos oh in drugih makrohranil prilagajam posamezniku in trneutnemu stanju posameznika. način prehrane ki ga je imela pred mano in količina vadbe je vodila do zabitja hormonov in način ki sem ga uporabil to zelo hitro povrne ob hkratni izgubi maščobe. ketonsko uporabljam pri kakih 50% ljudeh, sem pa velik pristaš low carb na splošno kar pa ne pomeni brez OH.
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor Po apr 13, 2015 14:42

Grom je napisal/-a:
sportnik12 je napisal/-a:

mislim da smo o tem že debatirali. jaz bi šel na čisti keto z veliko maščob se poizkušal maksimalno prilagoditi in potem rahla redukcija maščob in dvig beljakovin. če misliš da rabiš nekaj oh jih po dobri adaptaciji nekaj komot dodaš.

Bom poskusil. V preteklosti sem imel zdržati zaradi premalo beljakovin in to, da sem se zredil.
<< x

Just_me

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 21

Odgovor Če apr 16, 2015 22:05

Grom je napisal/-a:
blackflag86 je napisal/-a:Gašper, zakaj sploh OH? kakšna bo razlika med normalno ketonsko in ketonsko, ki so jo recimo predpisal Andreji (preobrazba z Biotechom), kjer ima zvečer še malo OH?

vnos oh in drugih makrohranil prilagajam posamezniku in trneutnemu stanju posameznika. način prehrane ki ga je imela pred mano in količina vadbe je vodila do zabitja hormonov in način ki sem ga uporabil to zelo hitro povrne ob hkratni izgubi maščobe. ketonsko uporabljam pri kakih 50% ljudeh, sem pa velik pristaš low carb na splošno kar pa ne pomeni brez OH.

Bi lahko ta razmerja -Oh, mascobe, beljakovine, izracunala sama ali se je bolje obrniti po pomoc? Res me ze spravlja v stres tole, da se ne premaknem nikamor in nimam pojma kaj delam narobe.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe apr 17, 2015 07:58

ne gre za izračun. gre za poznavanje telesa, odreagiranje na odzive in vedeti kako ukrepati
<< x

Just_me

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 21

Odgovor Pe apr 17, 2015 08:43

Je mozno, da sem pretiravala z mascobo in so sle zato kg gor? Ker te mascobne sladice so dobre ampak ne vem kako jih naj vkljucim v prehrano. Recimo kos torte kot en obrok al kak? Ker oh jem samo od zelenjave, redko proso, kvinojo,... Ampak zdaj, ce zelim shujsat nazaj jih moram itak skenslat vrjetno? Gledam Andrejin jedilnik in vidim, da mascobo je, ampak ne sladic...
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2453

Odgovor Pe apr 17, 2015 09:15

Jasno da čeprav nima taka "sladica" OH je glede na to, da ima velik delež maščobe tudi kcal vrednost visoka. In če poješ recimo 2-3 kose po 400-500 kcal si hitro preko dnevnega vnosa vključno z ostalimi obroki.
Take "priboljške" je smiselno imet mogoče 1x tedensko 1-2 komada po veliko aktivnosti
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 360

Odgovor So apr 18, 2015 09:13

Najlažji način je, da si nekaj časa računaš kcal ali še bolje makrote, da vidiš, koliko poješ, ker so te keto sladice kar precej kalorične in če jih ješ vsakodnevno + ostale obroke normalno, verjetno precej prekoračiš vnos...

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum Maxx Burner