Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Activlab promocija beljakovinskih napitkov Bemumast 3

Danes je Sr okt 24, 2018 06:36

Izguba maščobe ženska

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Kali-

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Po maj 04, 2015 15:07

Re: Izguba maščobe ženska

Ok, hvala! Vseeno si nisem mislila, da je toliko zgrešen:/ Potem je res samo v prehrani problem?
Ali lahko prosim še za pojasnitev Slika:

-Glede dnevnega vnosa res nisem sigurna, koliko naj bo. IIFYM mi za fat loss priporoča 15% primanjkljaj – pride 1728 kcal (prej sem imela 20%). Ampak zdaj sem začela brati "reverse dieting" - torej povečanje kcal 80-100 vsak teden... Bom potem poskusila to.

-Potem raje jem hidrate pred ali po treningu, zjutraj pa npr.jajca ali mlečne izdelke-ampak manj le-teh?

-V tej temi sem videla jedilnik, ki je kar podoben mojemu http://www.maxximum-portal.com/forum/vi ... 39&t=36712
Naj potem namesto mlečnih izdelkov raje jem več mesa (beljakovine)?

-Če zmanjšam količino oreščkov in semen in CLA 1x na dan bo ok?

-A razmerje OH 25%, B 40% in M 35% je v redu?

HvalaSlika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63208

Odgovor Po maj 04, 2015 15:45

Ok, hvala! Vseeno si nisem mislila, da je toliko zgrešen:/ Potem je res samo v prehrani problem? NI NUJNO AMPAK OBIČAJNO JE..
Ali lahko prosim še za pojasnitev Slika:

-Glede dnevnega vnosa res nisem sigurna, koliko naj bo. IIFYM mi za fat loss priporoča 15% primanjkljaj – pride 1728 kcal (prej sem imela 20%).

KAJ JE TO IIFYM SPET ZA ENO ČIRULE ČARULE

Ampak zdaj sem začela brati "reverse dieting" - torej povečanje kcal 80-100 vsak teden... Bom potem poskusila to.

PREVEČ BEREŠ IN KOMPLICIRAŠ PO MOJE

-Potem raje jem hidrate pred ali po treningu, zjutraj pa npr.jajca ali mlečne izdelke-ampak manj le-teh?

ČE MAŠ OH MALO POTEM VSE ZADNJI OBROK. JAJCA NUJNO MLEČNE OMEJENO. V ENEM OBROKU DNEVNO LAHKO

-V tej temi sem videla jedilnik, ki je kar podoben mojemu http://www.maxximum-portal.com/forum/vi ... 39&t=36712
Naj potem namesto mlečnih izdelkov raje jem več mesa (beljakovine)?

B + NEKAJ PRAVIH MAŠČOB. TAKO DA

-Če zmanjšam količino oreščkov in semen in CLA 1x na dan bo ok?

IZBERI TISTE OREŠČKE KI NIMAJO VELIKO OMEGA 6. TOREJ LEŠNIKE/MAKADAMIJE V ENEM DNEVNEM OBROKU

-A razmerje OH 25%, B 40% in M 35% je v redu? RECIMO
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

wawa1407

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Po jun 29, 2015 12:10

Bom kar tukaj vprašala, da ne bom na neko novo temo.

Ok razumem, preveč OH ima v jedilniku zjutraj, to mi je razumljivo.

Zdaj pa vprašanje. Če imam takoj zjutraj vadbo, ali potem med oh ki prekinejo porabo maščob spada tudi maltodekstrin ki ga v majhni količini dodam k beljakovinam po vadbi? Bi bilo potem bolj smiselno da po jutranji vadbi le tega v beljakovine ne dodajam?

Lep pozdravček :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jun 29, 2015 16:02

smisel je da kuriš maščobe za enegijo. to dosežeš takao da ne dodaš oh. res pa se mora telo najprej navadit kurit maščobe.. za tisti intenzivni del ko nekaj oh res potreubuješ pa jih imaš v zalogah gikogena od popoldan prejšnega dne
<< x

njoh

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor Po jul 06, 2015 23:17

Živjo :)

Rada bi si samo razjasnila par stvari. Imam 17 let, 67 kg, visoka 170,5. Treniram boks 4x na teden v večernih urah (ni možnosti za pravo konkretno, kuhano večerjo), septembra štartam s 5x.

1.) Ne motijo me kg ampak zamaščenost - če prav razumem vse objave na teh forumih, mi ni treba hujšati, pač pa se moram samo znebiti maščobe kljub temu da ostanem nekako pri teh kilogramih?

2.) A je takle jedilnik dober? Poskusila sem izračunati koliko kalorij ima vse to skupaj, ampak sem se v vseh teh razpredelnicah izgubila... In koliko kalorij okvirno pokurim s treningi? Pač malo teka in kolebnice, shadow, sparingi, tehnika, vaje za moč z lastno težo lalala boksarski trening v glavnem..?

ZAJTRK, 9:00 (med šolskim letom vstajam ob 6:15 - med počitnicami si vsake toliko dam duška do 9 ampak večinoma zjutraj tečem na tešče okrog 7-ih)
-banana
-4 žlice ovsenih kosmičev (Hofer)
-2 dcl sojinega mleka (Hofer)
-1 žlica chia semen
-1 čajna žlička cimeta
<o:p> </o:p>
MALICA, 12:00
-večzrnata štručka (Hofer)
-1 žlica ajvarja
-list špinače
+skodelica nesladkane kave z malo sojinega mleka
KOSILO, 15:30
-1 velik kuhan krompir
-par listov kuhane blitve
-3 polpeti (bučke, jajca, sojino meso, čebula, olivnoolje)
MALICA, 18:00
-4 velike žlice rdečega fižola
-2 žlici graha
-2 kuhani jajci (2 beljaka, 1 rumenjak)
8:00-9:40 = počasen tek (v mesecu juliju in avgustu nimam treningov, zato tečem in izvajam podobne vaje kot na treningih sama doma)
"VEČERJA", 10:00
-2 bučkina polpeta od prej
-1 palačinka iz polnozrnate moke (z vodo ne z mlekom)

*Preko celega dneva sem spila dobre 4 litre vode + zjutraj na tešče 2 dcl zelenega čaja

3.) Kaj mi svetujete da si nabavim iz maxximum shopa? V mislih imam predvsem kakšen whey za po treningu, mogoče fat burner..?

4.) Meso in mlečne izdelke uživam bolj redko, večinoma tuno v lastnem soku in kakšna riba na žaru, piščančje ali puranje meso, skuta, in ko si privoščim pico pade kos sira.
Kruh jem redko, če ni nič drugega na mizi, držim se polnozrnatih testenin, riža, nasploh moke... Krompir jem večinoma kuhanega brez česarkoli. Zelenjavo se trudim jesti svežo, ampak fižol in grah recimo imam iz konzerve ker mi je bolj praktično še posebno ker sem v dijaškem domu.
Izogibam se sladkarijam, močno predelani hrani, ne vem kaj je McDonalds. In ne pijem sladkanih pijač, samo vodo, alkohol pijem redko (parkrat v letu nazdravim, od tega se ene 2x nalijem).

Tako, to je to, upam da ni preveč vprašanj, ampak zdaj se mi stvari že nekaj časa ne premaknejo ker sem dolgo imela premalo vnosa in me je še kar strah da bi jedla preveč in se redila, zato me zanima kako naj pač samo oblikujem telo brez nižanja kalorij.

Hvala !
<< x

njoh

Pleničar

Odgovor Po jul 06, 2015 23:22

Vidim da sem narobe zapisala ure jedilnika...

Tek je bil zvečer ob 20:00-20:40, večerja pa ob 22:00.
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2453

Odgovor To jul 07, 2015 06:28

Tvoja prehrana skoraj samo OH. Tako boš težko zgubila maščobo.
Več beljakovin absolutno. Pa kvalitetnih maščob. Minimalno OH.
<< x

njoh

Pleničar

Odgovor To jul 07, 2015 22:47

Okej torej v jedilnik moram spravit več beljakovin, hvala :)

Danes recimo sem imela enak zajtrk, za kosilo skleda zelene solate in približno 90g polnozrnatih testenin s konzervo tune (okoli 100g) in cottage cheeseom, vse skupaj vrženo k prepraženi polovici čebule na kokosovem maslu.
Za malico sem imela proteinsko ploščico cca 120 kcal ker sem bila na poti, potem po treningu pa 2 kuhani jajci (brez rumenjaka) in 4 žlice fižola.

A je to vsaj približno boljše kot prejšnji dan?
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2453

Odgovor Sr jul 08, 2015 06:45

Predvsem zmajšaj vnos škrobnih oglikovih hidratov.
Po moje jih več kot skupno 100 g OH na trening in več kot 40 g na proste dneve ne rabiš.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jul 08, 2015 08:41

zelo običajno
<< x

chasinglife

Pleničar

Vnosov: 9

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jan 21, 2018 12:54

zhelva je napisal/-a:Na koliko kil bi rada shujšala? Glede na tvojo težo sklepam da vsaj 10 kg?

Tud jaz se strinjam z vsemi da imaš vnos odločno prenizek. Jedilnik je precj podoben mojemu od enega leta nazaj. Če si s to dieto shujšala si verjetno samo na začetku, sedaj se ti je itak že telo navadilo na ta vnos in boš mogla spet nižat, če boš želela shujšat, vsaj tako je blo pri meni. Glede na to, da imaš 85kg ti priporočam da si najprej mal popraviš metabolizem in greš potem spet na dieto. Nekako se ne izide, če sedaj ješ 1200, a boš potem čez en mesec ko ne boš več hujšala jedla 1000? in potem 800? Mogoče ti uspe za kak mesec ampak vso težo boš dobila nazaj isto sekundo ko boš začela jesti normalno količino hrane.

Priporočam ti, da si najprej poguglaš "reverse dieting". Meni je to precej pomagalo, ker sem jedla eno daljše obdobje 1200 kcal pa sem imela kljub malo hrane še vedno 65-66kg (pri višini 177) in kile kar niso šle dol, kljub temu, da sem hodila na fitnes 3x na teden in delala intenziven HIIT cardio 3x na teden, OH-je sem imela cel čas nizke, nekje med 50-80g. Nenehno sem razmišljala o hrani, čist obsesivno, ker sem pač jedla premalo. Naj omenim še to, da je bil moj jedilnik totalno "bro food" jedilnik - torej piščanec, riž, zelenjava, itd. Nobene raznolikosti, kar me je delalo res nesrečno, ker drugače ful uživam v hrani.

Po naključju sem odkrila "reverse dieting" in ugotovila, da imam popolnoma uničen metabolizem in da zato kile ne grejo nikamor. Skozi obdobje 3 mesecev (jaz sem si vzela kar več časa, čeprav se menda da tudi v nekaj tednih) počasi tedensko povečevala kalorije in zmanjševala cardio, da sem na koncu prišla na stabilno težo, torej nič se mi ni spreminjala pri vnosu 2200kcal - se pravi nek okvirni maintenance. Pozdravla sem si tudi psiho. Sedaj hujšam na 1900kcal (imam 61-62kg in POPOLNOMA drugačno konstitucijo, pridobila mišično maso, s tem da jem neizmerno večjo količino hrane kot sem jo prej in nikakor razmišljam non stop o hrani), kar je za moje pojme še vedno veliko hrane za dieto, res nimam občutka da se čemu odrekam (200g OH, 130g B in 60g M), treniram pa 3x na teden in nič ne pretiravam in niti minute cardia, samo za ogrevanje. Jem praktično vse - seveda prevladuje zdrava hrana ampak si privoščim tudi sladoled oz. tisto, kar mi pač paše - ampak itak mi sedaj ko je "dovoljeno" vse te zadeve za 90% manj pašejo. Nimam več tisti obsesij s clean obroki vs. off obroki. Neka vrsta IIFYM prehranjevanja. Ko se mi bo hujšanje ustavilo, bom dodala malo cardia. V življenju nisem bla bolj srečna.

No ja, čist sem se razpisala, upam, da se bo dalo komu brat. V glavnem, ljudje ne jejte 1200 kcal ker to za nobenga nemore bit dost, razen če si visok 1.50m, imaš 45kg in pa cel dan spiš ;) S tok mal hrane res ne morš trenirat normalno.

p.s. Vem, da se na tem forumu veliko oglašuje low carb način življenja tko da upam, da me ne bo kdo zdaj napadal ampak jaz sem pač pri sebi ugotovila, da moji psihi in mojemu metabolizmu to ne paše. Glede na telesni rezultat in počutje ki je ful boljše z nekoliko višjim vnosom OH (200g OH vseeno ni ravno high carb, je pa precej višje od tega kar večina tu prakticira) mislim da delam prav, tud krvno sliko sem šla naredit in je precej boljša kot prej. Najboljše, da si narediš en plan, se ga nekaj časa drzis in potem cez kake 3 tedne pogledaš če je kaka spremembe in na podlagi tega seveda prilagajaš za naprej.

Ok, konec romana :)

srečno :)

Zivjo, en update. Uspelo mi je in to zaradi nasveta glede reverse dietinga, za koncept sem prvic slisala prav od tebe. Sem samo alternirala med fazama diete in reversanja in tri leta pozneje tehtam 72 kg, izgledam in pocutim se super. Hvala ti! Slika
<< x

nena77

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Sr jan 24, 2018 07:17

Pozdravljeni, bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.

Lepo prosim, če lahko kdo pokomentira moj jedilnik - stara sem 40, visoka 160 cm, kilogramov imam trenutno okrog 51, vendar veliko maščevja na riti in nogah, imam sedeče delo, trenutno nisem aktivna več kot kakšen vaški hribček za vikend. V celem dnevu (v 11-12 urah) pojem običajno 4 jajca, pol do cel avokado, cca 50g masla, 50g lešnikov, 2 kavi s smetano za kavo in zvrhano žličko kokosovega olja, cca. 200g zelenjave, običajno je to solata, cca 150g mesa (piščanec, govedina, riba, kar pride), pest borovnic in 2 zvrhani žlici grškega jogurta. Včasih eno jajce zamenjam za sir kamor si namažem maslo.

Poskušam vnesti čim več dobrih maščob in jajca, ki so nekako idealno živilo v svoje prehranjevanje, ne vem pa če je vse skupaj količinsko dovolj? Izbor živil bi skoraj moral biti, saj je vse iz seznama priporočljivih. Grešim ne, ker ko se nekaj odločim pri tem običajno trmasto vztrajam in tukaj ne gre samo za izgubo maščevja, pač pa dolgoročno za zdravje (sem veliko prebrala, pogledala videe, ki jih je Grom priporočil...).

Na približno takšnem prehranjevanju sem sedaj nekaj manj kot 3 tedne, se mi pa centimetri okrog bokov in nog niso še nič spremenili, mogoče sem zgubila 1 kg - priznam, da se ne tehtam, ker mi več pove tisto, kar vidim v ogledalu. Vem pa, da je potrebno biti potrpežljiv,da se telo navadi kurit lastne maščobe, tako da še čakam Slika Slika

Prosim, če bo kdo tako prijazen, če lahko pregleda hrano - je dovolj? Trenutno imam še vedno 3 obroke, vmes med obroki spijem tisto kavo s smetano in kokosovim oljem.

Hvala! Nena
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jan 24, 2018 07:52

se zna zgoditi da preveč mlečnih. pri mnogih ženskah je to velik problem..

to soboto ob1900 ima LIVE video na Stašini Fit kuhinji LCHF samo za ženski spol
<< x

nena77

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Sr jan 24, 2018 08:12

Hvala za odgovor, bom gledala Stašin live, sem si dala v opomnik.
Skenslam še mlečne, pa da vidim, kako bo v naslednjih 3 tednih na ta način, lahko da so res problem. Količinsko je pa dovolj? Najbolj me skrbi, da nimam premajhnega vnosa. Seveda jem tudi omega3 2x dnevno in olivca 2 žlici dnevno, sem pozabila prej omenit...
Hvala!!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jan 24, 2018 22:36

nekje 60 do 80 g beljakovin in okoli 100 g maščob krakoročno ok. še posebaj če imaš dosti za izgubiti
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Maxx Dessert 750 g + DARILO Sukrin Sesame Flour 250 g Bemumast 3